Remigiusz Piotrowski, (tj)
Lechia ŁKS na żywo online. Wynik meczu ŁKS
ŁKS pokonany, ŁKS znów bez punktów, ŁKS ląduje na ostatnim miejscu w tabeli. Łodzianie strzelili tylko jedną bramkę, Lechia 5 goli, ale sędzia uznał tylko 3 trafienia - wideoweryfikacja VAR pozwoliła sędziemu nie uznać 2 bramek strzelonych przez piłkarzy Lechii (pozycje spalone). Cofnięta została też decyzja o rzucie karnym dla gdańszczan.

Lechia ŁKS na żywo online 23.11.19

Wynik meczu Lechia - ŁKS 3:1

KONIEC MECZU. Lechia Gdańsk pokonała ŁKS 3:1. Ełkasiacy w piłkę grali tylko dwadzieścia minut. To już trzecia z rzędu porażka beniaminka. Bardzo słaby mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Kazimierza Moskala.

90+5 min. - Pyrdoł niecelnie zagrał do Pirulo. Lechia rozpoczyna grę od bramki.

90+3 min. - Uderzenie Araka zablokowane przez obrońcę ŁKS.

90+1 min. - Zmiana w Lechii. Jakub Arak zastąpił Sławomira Peszkę. Sędzia dolicza siedem minut.

89. min. - Nic nie wskazuje na to, aby w Gdańsku doszło do zmiany wyniku na korzyść łodzian. Zniechęceni piłkarze beniaminka przyglądają się jak piłkę rozgrywają Lechiści.

87. min. - Zmiana w Lechii. Boisko opuszcza Rafał Wolski. Na murawie melduje się Artur Sobiech.

84. min. - Piotr Pyrdoł próbował uruchomić Patrykę Bryłę, ale młodemu pomocnikowi zabrakło precyzji.

84. min. - Bez wyrazu prezentują się ełkaesiacy w drugiej połowie.

83. min. - Kolejne podanie Wolskiego rozrywa defensywę ŁKS. Po chwili piłkę wybija Juraszek.

82. min. - Guima fauluje na połowie Lechii Łukasika.

80. min. - Kamil Juraszek zastępuje Maksymiliana Rozwandowicza.

79. min. - Lechia nadal atakuje, a ełkaesiacy nie mają pomysłu w tym fragmencie spotkania na przejęcie inicjatywy. Na boisku nie dzieje się nic ciekawego.

75. min. - Niezwykła sytuacja. Nie ma karnego, kartki dla Bryły (jest natomiast dla Mladenovicia), ełkaesiacy rozpoczynają grę. Fura szczęścia po stronie gości, bo to już trzecia sytuacja, w której VAR pomaga łodzianom.

74. min. - Rzut karny dla Lechii. Fauluje Patryk Bryła. Żółta kartka dla pomocnika.

73. min. - Goście egzekwują rzut wolny czterdzieści metrów od bramki Lechii. Miejscowi wybijają piłkę.

70. min. - Uciekał prawym skrzydłem Sławomir Peszko. Fauluje Adrian Klimczak (żółta kartka dla ełkaesiaka)

68. min. - W międzyczasie dwie zmiany w ŁKS. Piotr Pyrdoł za Trąbkę i Patryk Bryła za Ramireza.

68. min. - Szczęście przy ŁKS. Wolski był na spalonym. Lechiści znów mają pecha, choć nadal prowadzą 3:1.

64. min. - W akcji znów VAR. Będzie gol dla Lechii? Wolski był na pograniczu spalonego.

64. min. - GOL DLA LECHII? Piłkę w bramce umieścił Rafał Wolski, ale... sędziowie sprawdzają czy zawodnik Lechii nie był na spalonym.

63. min. - Upiekło się łodzianom. Zawodnik Lechii na spalonym. Sędzia nie uznaje tego trafienia napastnika gospodarzy. Nadal 3:1 dla Lechii.

60. min. - Gol dla Lechii? Czwarta bramka dla Lechii. Kolejna strata piłki, dośrodkowanie Peszki do Flávio Paixão. Piłka po strzale napastnika Lechii przekroczyła linię bramkową. Sędzia jeszcze sprawdza sytuację za pomocą systemu VAR.

58. min. - Lewą stroną próbował przedrzeć się Piątek. Bez efektu. Górą w pojedynku z łódzkim pomocnikiem Łukasik.

57. min. - Faulowany na środku boiska Pirulo. Ełkaesiacy rozpoczynają grę.

55. min. - Teraz gra toczy się w środku boiska.

52. min. - Czytelny atak łodzian zatrzymany przez gdańszczan.

49. min. - Druga asysta Jarosława Kubickiego i drugi gol Flávio Paixão, który przelobował Malarza. Sytuacja ŁKS ze złej zrobiła się dramatyczna. Lechia prowadzi już 3:1.

49. min. - GOL DLA LECHII! 3:1!

48. min. - Lukas Haraslin uderzył płasko z kilkunastu metrów. Piłka w rękawicach Malarza.

47. min. - Ełkaesiacy przy piłce. Cierpliwie budują atak. Dośrodkowanie Ramireza przecinają obrońcy.

46. min. - Druga połowę rozpoczął ŁKS.

46. min. - Zmiana w Lechii. W miejsce Karola Fili - Tomasz Makowski.

TRWA PRZERWA

45. min. - Daniel Ramirez w mur i sędzia zaprasza piłkarzy do szatni. Ełkaesiacy nie grali źle, ale przegrywają na własne życzenie, bo po pierwsze - nie wykorzystali okazji do podwyższenia prowadzenia, po drugie - nie popisali się co najmniej dwukrotnie w środku pola i defensywie. Lechia wykorzystała te błędy z zimną krwią.

45. min. - Ramirez sfaulowany przez Kubickiego przed szesnastką (żółta kartka dla pomocnika Lechii). Rzut wolny trzydzieści metrów od bramki.

44. min. - Ruszyli na bramkę Lechii łodzianie i mogło to przynieść efekt. Niestety, goście znów podjęli złą decyzję i stracili piłkę.

42. min. - Karol Fila znów leży na boisku. Za chwilę trener Piotr Stokowiec będzie musiał dokonać pierwszej zmiany.

40. min. - Daniel Ramirez dośrodkował piłkę. Nalepa wybija na rzut rożny, a po chwili nieudany strzał z dystansu Ricardo Guimy.

39. min. - Żółta kartka dla Nalepy, którzy zatrzymał szarżującego na bramkę prawą stroną Pirulo. Rzut wolny dla ŁKS z prawej strony szesnastki.

36. min. - Na boisku leży Karol Fila. Arkadiusz Malarz czeka ze wznowieniem gry od własnej bramki.

35. min. - Po rzucie rożnym główkował Flávio Paixão. Nad poprzeczką.

35. min. - Ełkaesiacy w tarapatach. W oczy rzuca się zwłaszcza źle zorganizowana w tym momencie druga linia łódzkiego zespołu.

32. min. - Flávio Paixão znów bliski szczęścia, ale napastnik Lechii był na spalonym.

31. min. - Na połowie boiska Lechii leży Dragoljub Srnić.

28. min. - Ełkaesiacy pasywni w środku pola, co pozwoliło Kubickiemu zagrać piłkę w pole karne, a tam Flávio Paixão zwiódł Jana Sobocińskiego i uderzył na bramkę. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Lechia prowadzi 2:1.

28. min. - GOL DLA LECHII! 2:1 prowadzą gdańszczanie.

26. min. - Z lewej strony pola karnego uderzył Jose Pirulo. Bardzo niecelnie.

23. min. - Najpierw źle zachował się Daniel Ramirez (niepotrzebne zagranie piętą), potem na pole karne ŁKS dośrodkował piłkę Kubicki, podanie przedłużył głową Peszko, zawahał się Malarz, a Lukas Haraslin huknął pomimo ostrego kąta z lewej strony tuż przy słupku. W Gdańsku już remis, choć do tej pory więcej z gry mieli łodzianie.

23. min. - GOL DLA LECHII! 1:1

21. min. - Groźnie pod bramką łodzian. Z dwunastu metrów huknął Flávio Paixão. Na szczęście dla Arkadiusza Malarza - wysoko nad poprzeczką.

20. min. - Arkadiusz Malarz rozpoczyna od bramki długim podaniem, bo gospodarze wiedzą, że ełkaesiacy lubią rozgrywać piłkę od tyłu.

18. min. - Po kwadransie spotkania nieco częściej przy piłce utrzymują się Lechiści (52 proc.), ale konkrety tylko po stronie ŁKS. Już trzy strzały, w tym jeden zamieniony na gola.

15. min. - To powinna być druga bramka dla łodzian... Błąd Łukasika w środku pola, po czym na bramkę ruszyli Pirulo i Ramirez. Ten ostatni znalazł się oko w oko ze Zlatanem Alomeroviciem, ale uderzył niecelnie.

14. min. - Groźna kontra Lechii. Łukasz Piątek zatrzymał Peszkę niezgodnie z przepisami. Żółta kartka dla pomocnika ŁKS.

13. min. - ŁKS przejął inicjatywę i nadal atakuje. Pomagają w tym defensorzy Lechii, którzy popełniają błąd za błędem.

12. min. - Potworne zamieszanie w szesnastce Lechii po dobrej oskrzydlającej akcji Jana Grzesika. Na bramkę gospodarzy uderzał m.in. Jose Pirulo, lecz miejscowi wyszli z opresji obronną ręką.

9. min. - Daniel Ramirez dośrodkował piłkę na pole karne, tam Łukasik odbił futbolówkę głową wprost pod nogi... Jana Sobocińskiego. Piękny strzał z woleja młodzieżowego reprezentanta Polski i goście obejmują prowadzenie! Lechia - ŁKS 0:1.

9. min. - GOL! 1:0 dla ŁKS!

7. min. - Rzut rożny dla Lechii po tym jak ełkaesiacy zatrzymali szarżę Flávio Paixão. Po chwili łodzianie wybijają piłkę.

5. min. - Rafał Wolski zagrał na wolne pole do Lukasa Haraslina. Ten wpadł w pole karne i uderzył, ale bardzo niecelnie.

4. min. - Ełkaesiacy rozpoczęli akcję od tyłu. Niezła wymiana podań, ale przed szesnastką Lechii czujni defensorzy gospodarzy.

1. min. - Prawą stroną zaatakował Sławomir Peszko. Piła wylądowała na bocznej siatce bramki Malarza.

1. min. - Początek spotkania. Przy piłce Lechia Gdańsk.

Godz. 19.58 - Zawodnicy już na środku boiska. Za chwilę pierwszy gwizdek pana Wojciecha Mycia.

Godz. 19:55 - Piłkarze Lechii wystąpią dziś w tradycyjnych biało-zielonych koszulkach. Ełkaesiacy w czarnych trykotach.

Godz. 19:50. - Jose Pirulo jest w niezłej dyspozycji, więc postanowiliśmy dać mu dziś szansę z przodu. Filozofia gry pozostaje ta sama. Chcemy grać piłką i atakować - powiedział w rozmowie z Canal Plus Sport szkoleniowiec ŁKS.

Godz. 19.45 - Piłkarzy beniaminka w Gdańsku będzie wspierać liczna grupa sympatyków ŁKS. Na wyjazdowe zwycięstwo w lidze łodzianie czekają od 27 lipca i wygranego 2:1 meczu z Cracovią.

Godz. 19.35 - Trwa rozgrzewka piłkarzy. Przypomnijmy, że w lipcu w Łodzi ŁKS podzielił się punktami z Lechią. Wówczas jeszcze w pierwszej połowie sędzia wyrzucił z boiska Zarko Udovicicia, ełkaesiacy uzyskali wyraźną przewagę, oddali w sumie aż 26 strzałów, ale sposobu na pokonanie Dusana Kuciaka nie znaleźli. Jak będzie dzisiaj?

Godz. 19.08 - Znamy już składy. Jest kilka niespodzianek.

Lechia: Zlatan Alomerović – Karol Fila, Michał Nalepa, Mario Maloča, Filip Mladenović, Daniel Łukasik, Rafał Wolski, Sławomir Peszko, Jarosław Kubicki, Lukáš Haraslín, Flávio Paixão. Trener: Piotr Stokowiec.
ŁKS: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Adrian Klimczak, Dragoljub Srnić, Ricardo Guima, Michał Trąbka, Łukasz Piątek, Daniel Ramirez, Jose Pirulo. Trener: Kazimierz Moskal.

Godz. 18.50 - Piłkarze ŁKS wkrótce rozpoczną rozgrzewkę. Do pierwszego gwizdka pana Wojciecha Mycia z Lublina nieco ponad godzina.

O tym, jak ważny jest to mecz dla piłkarzy ŁKS nikogo nie trzeba przekonywać. Łodzianie potrzebują punktów, by wydostać się ze strefy spadkowej. Ale nie będzie to łatwy pojedynek. Lechia, która ma spore aspiracje, nieoczekiwanie nie znajduje się w czołówce ligowej tabeli. Piłkarze z Gdańska na pewno będą dziś walczyć o 3 punkty - wszak grają na własnym boisku przed swoją publicznością. Zapowiada się ciekawe widowisko piłkarskie. Mamy nadzieję, że podopieczni trenera Moskala przywiozą dziś z Gdańska komplet punktów.

Kapitan łodzian Maksymilan Rozwandowicz nie ma cienia wątpliwości, że ŁKS na Wybrzeżu chce walczyć o trzy punkty. To oznacza, że zespół nie zmieni swojego stylu grania. Postawi na odważną, ofensywną piłkę, tworząc składne akcje i sytuacje bramkowe, oby tym razem wykorzystywane!

Lechia vs ŁKS online. Wynik meczu ŁKS na żywo

Łódzka drużyna nie może sobie jednak pozwalać na proste, wręcz juniorskie błędy w grze obronnej, bo odrabianie bramkowych strat nie jest jego specjalnością. Na kogo postawi trener Kazimierz Moskal? Naszym zdaniem odwzorowuje jedenastkę z bodaj najlepszego meczu zespołu w ekstraklasie, wygranego starcia z Rakowem Częstochowa (2:0), z jedną zmianą: miejsce Łukasza Sekulskiego (nie pojechał do Gdańska) zajmie Rafał Kujawa.
Jedenastka ŁKS może wyglądać tak: Arkadiusz Malarz Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Juraszek, Adrian Klimczak Dani Ramírez, Dragoljub Srnić, Ricardo Guima, Michał Trąbka Piotr Pyrdoł Rafał Kujawa.

Łódzka drużyna robi postępy i gra dobrze w piłkę, choć wynikowo się nie broni. ŁKS zdobył 12 goli z ataku pozycyjnego, co jest ewenementem. Czeka nas interesujący mecz, bo ŁKS będzie chciał pokazać swoje walory oraz sprawić nam psikusa. My chcemy wygrać. Jak chcemy grać o najwyższe cele, musimy narzucać nasz styl gry. Mamy swoje ambicje i chcemy wrócić do czołówki. Do tego prowadzą zwycięstwa przyznał trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec.

W Sądzie Okręgowym w Łodzi odbył się proces 62 pseudokibiców Widzewa, oskarżonych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udział w bójkach ze skutkiem śmiertelnym.Najwięcej emocji wzbudziła sprawa jednego z oskarżonych, słynnego Rafała J. - pseudonim Jędras, który podczas śledztwa uderzył się w piersi, przyznał się do winy, poszedł na współpracę z prokuraturą i zaczął sypać kompanów, dzięki czemu śledczy poznali kulisy działań oskarżonych. Nic więc dziwnego, że gdy Jędras został wprowadzony przez policjantów na salę sądową, z ław zajmowanych przez oskarżonych przywitał go pomruk dezaprobaty. Czytaj na kolejnych slajdach, zobacz też sylwetki krakowskich kiboli od maczet, ustawek i narkotyków

Jak "Jędras" zeznawał przeciwko kolegom z Widzewa. Jędras na...