Legia - ŁKS 3:0. Łodzianie nie dali rady wicemistrzowi Polski

Legia Warszawa - ŁKS Łódź relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

LEGIA WARSZAWA3
ŁKS ŁÓDŹ0

Piłkarze Legii udzielili lekcji futbolu drużynie ŁKS. Jednak przy stanie 1:0 dla Legii doskonałej okazji nie wykorzystał Kay Tejan. Gdyby trafił, mecz mógłby się inaczej potoczyć. Pozytywem była gra Aleksandra Bobka, który uratował łodzian przed wysoką porażką. Zupełnie niewidoczny był Pirulo, bezbarwny - Ramirez, czyli liderzy ŁKS.
Koniec meczu
90+2 min. - Kramer źle strzela głową
90+1 min. - Sędzia doliczył 4 minuty
90 min. - Legioniści wybijają piłkę po dośrodkowaniu Kelechukwu
86 min. - Śliwa nie wiedział co zrobić z piłką w polu karnym
86 min. - Tempo meczu spadło
82 min. - Pirulo schodzi za boiska, za niego Śliwa
82 min. - Schodzi Pekhart i otrzymuje owacje na stojąco. Schodzi też Slisz. Za nich Rejczyk i Kramer
81 min. - Kapitalna interwencja Bobka po strzale Guala
80 min. - dwie zmiany w ŁKS: Janczukowicz i Lorenc za Tejana i Ramireza
79 min. - Zbyt długo był przy piłce Letniowski i została mu ona odebrana
76 min. - Róg dla ŁKS. Obrońcy Legii wybili piłkę
73 min. - Zmiany w Legii: Celhaka i Rosołek za Muciego i Josue
72 min. - Po zagraniu Guala róg dla Legii
68 min. - Slisz przeprowadził akcję przez pół boiska, podał do Pekharta, który trafił do siatki. Hat-trick Czecha. Ramirez stracił ważną piłkę i nie dogonił później Slisza. Szkoda
63 min. - dwie zmiany w ŁKS: za Szeligę i Hotiego wchodzą Letniowski i Kelechukwu
63 min. - Tejan zbyt długo bawił się piłką i stracił ją na rzecz rywala
61 min. - Zmiana w Legii: Gual za Elitima
59 min. - Ależ kontra Legii. Muci do Pekharta, ale strzelec dwóch goli nie trafia w bramkę ŁKS
56 min. - drugi GOL DLA LEGII. Dośrodkowanie Kuna, Wszołek zgrał piłkę głową, a Pekhart z metra wbija piłkę też głową do siatki.
55 min. - Silny strzał Szeligi, ale w środek bramki i Tobiasz pewnie chwyta
54 min. - Dankowski traci piłkę, kun dośrodkował do Wszołka, a strzał tego zawodnika głową broni Bobek
53 min. - Teraz Szeliga sam na sam z Tobiaszem, ale bramkarz Legii obronił. Po chwili okazało się, że ełkaesiak był na spalonym.
51 min. - Tejan był sam na sam z bramkarzem Legii, ale trafił w słupek! Doskonałe podanie Ramireza, rajd Tejana przez pół boiska i nie ma gola. To najlepsza akcja ŁKS w tym meczu
48 min. - Elitim wywalczył róg. Po dośrodkowaniu nikt nie przejął piłki
47 min. - Kun został zablokowany, później Bobek łapie piłkę
46 min. - Druga połowa rozpoczęta
Legia ma przewagę. ŁKS nie oddał ani jednego strzału. Legia 6 razy trafiła w bramkę, 4 razy strzelała niecelnie. Bohaterem pierwszej połowy jest Aleksander Bobek, który obronił karnego Josue. Bobek mówił dla Canal Plus: - To jeden z najtrudniejszych meczów w mojej karierze. Cieszę się, że jesteśmy w tej grze nadal. Jest jeszcze druga połowa. A matura? Niestety, matematyka nie została zdana.
Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Sędzia doliczył 2 minuty
44 min. - Josue strzelił ponad bramką ŁKS
43 min. - Przewaga Legii. ŁKS nie podchodzi pod pole karne gospodarzy
38 min. - Róg dla Legii. Odbija Mokrzycki, chwyta Bobek
34 min. - Fantastyczna obrona Bobka. Karnego strzelał Josue[
32 min. - Gospodarze sygnalizują zagranie ręką Hotiego. Sędzia ogląda VAR i jest KARNY dla Legii
30 min. - Pirulo w doskonałej okazji, ale nie trafił w piłkę przed polem karnym Legii
28 min. - Konta Legii. Wszołek dośrodkował, Bobek łapie
25 min. GOL DLA LEGII. Głowacki nie zatrzymał Wszołka, ten dośrodkował do Pekharta. Legionista strzelił, piłka odbiła się jeszcze od Nacho i wpadła do siatki
24 min. - Josue strzelił mocno z wolnego, świetnie Bobek wybił piłkę na róg
21 min. - Dankowski wywalczył róg. Dobra akcja ŁKS, zabrakło strzału na bramkę
19 min. - Kapitalna interwencja Bobka po strzale Pekharta
17 min. - Mokrzycki wybił piłkę na róg. Muci uderzył zza pola karnego, kolejny korner
16 min. - Dankowski faulowany w polu karnym ŁKS
15 min. - Hoti agresywnie kryje Josue
11 min. - Josue z wolnego wrzucił w pole karne wprost do koszyczka Bobka
9 min. - Pirulo świetnie odebrał piłkę, ale zamiast kontry była natychmiastowa strata
5 min. - Ramirez doznał urazu, udzielana jest pomoc lekarska. Ramirez na szczęście wrócił na boisko
3 min. - Pierwszy róg w meczu - dla Legii. Bobek pewnie łapie piłkę. Dobra pierwsza interwencja
2 min. - Augustyniak wybił piłkę na aut, zatrzymując atak Ramireza
1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy!

Godz. 20:27 - Piłkarze wychodzą na boisko. ŁKS w białych koszulkach i czerwonych spodenkach. Legia w zielonych koszulkach i białych spodenkach.

Godz. 20:24 - Rezerwy ŁKS zaczęły sezon w drugiej lidze od remisu z Pogonią w Siedlcach 1:1. Gole: Krystian Miś 60 - Jan Łabędzki 59. Nelson Balongo nie wykorzystał karnego w 35 minucie. Jego strzał obronił Jakun Kowynia. Pogoń też nie wykorzystała jedenastki - w 51 minucie Mateusz Majewski strzelił ponad bramką.

Godz. 20:22 - Trener ŁKS Kazimierz Moskal mówił: - Cieszymy się, że ekstraklasa zaczyna nowy sezon. Ja tym bardziej, bo po raz kolejny mogę w niej uczestniczyć. Mózgiem mojego zespołu będzie Mokrzycki. Tak bym chciał. Jeśli chce się poznać ekstraklasę i poznać różnicę między pierwszą ligą i ekstraklasą, to stadion Legii jest do tego najlepszym miejscem.

Godz. 20:20 - Trener Legii Kosta Runjaić powiedział: - Legia co roku gra o mistrzostwo. Chcemy sprostać temu zadaniu. Byliśmy na drugim miejscu, a teraz chcemy być mistrzem. Dziś musimy postawić pierwszy krok do tego celu.

Godz. 20:15 - Na stadionie ma być 29 tysięcy widzów. Wśród nich też blisko tysięczna grupa fanów ŁKS.

Godz. 20:12 - Mecz poprowadzi Karol Arys ze Szczecina. W minionym sezonie dwukrotnie gwizdał w meczach ŁKS. Po raz pierwszy prowadził spotkanie ŁKS z Górnikiem Łęczna (3:2), a po raz drugi - mecz Arka - ŁKS (1:1), który decydował o awansie Rycerzy Wiosny do PKO Ekstraklasy.

Godz. 19:32 - Skład ŁKS: Bobek, Głowacki, Marciniak, Monsalve, Dankowski, Mokrzycki, Hoti, Ramirez, Szeliga, Pirulo, Tejan

Godz. 19:30 - Skład Legii Warszawa: Tobiasz, Pankov, Augustyniak, Ribeiro, Wszołek, Slisz, Elitim, Kun, Josue, Pekhart, Muci

19:25 - Na rynku transferowym działacze ŁKS dokonali bardzo interesujących posunięć. Przynajmniej w teorii, bo, jak zwykle zresztą, wszystko zweryfikuje dopiero boisko. Sprowadzono Dani Ramireza, definitywnie zaklepano Michała Mokrzyckiego.

Godz. 19:08 - Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego pojawią się przy Łazienkowskiej.

Godz. 19:05 - Łodzianie zmierzą się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie z tamtejszą Legią. Faworytem będą gospodarze, ale goście zapowiadają, że zrobią wszystko, aby pokrzyżować im szyki. W 1927 roku ŁKS pokonał Legię 3:1. Od tamtego meczu oba zespoły rywalizowały z sobą już 147. razy. W stolicy zdecydowanie lepiej spisywali się legioniści. Z 74. spotkań wygrali bowiem 50., doznając dziesięciu porażek.

Godz. 19 - Dziś mecz Legia Warszawa - ŁKS Łódź. Łodzianie swój pierwszy mecz w ekstraklasie po dłuższej przerwie rozegrają z wicemistrzem kraju. Zapraszamy na relację na żywo!

Mecz Legii z ŁKS zacznie się o godz. 20.30. Transmisja telewizyjna na żywo w Canal+ 4K Ultra, CANAL+ Sport 3 i CANAL+ Sport a także na YouTube Canal+ (czyli za darmo)