Legia Warszawa - Widzew Łódź 3:1. Czwarta porażka piłkarzy z al. Piłsudskiego w tym sezonie. Goście nie wykorzystali swoich szans

Bartosz Kukuć
W spotkaniu siódmej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew przegrał w Warszawie z Legią 1:3. Goście mieli jeszcze trzy wręcz stuprocentowe okazje do zdobycia gola, ale ich nie wykorzystali. A za to się płaci w starciach z tak klasowym rywalem. Łodzianie rozgrywali już znacznie słabsze mecze na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Co jednak nie jest żadnym pocieszeniem dla kibiców widzewiaków. Teraz czas na przerwę na mecze reprezentacji. Kolejnym rywalem Widzewa będzie Cracovia Kraków. Ten mecz zostanie rozegrany 17 września (niedziela, godz. 15) w Łodzi. Czy pod wodzą trenera Janusza Niedźwiedzia? Wszystko okaże się wkrótce.

Legia Widzew na żywo

strona wymaga odświeżania

LEGIA WARSZAWA3
WIDZEW ŁÓDŹ1

KONIEC MECZU - Legia pokonuje Widzew 3:1. Wydaje się, że była szansa na lepszy wynik łodzian. Ale teraz nie ma to już większego znaczenia.
90+9 min - Idealna okazja dla gości. Ale Hanosuek nie wykorzystuje wielkiej szansy, zbyt słabo uderzając z kilku metrów.
90+8 min - Josue prowokacyjnie cieszył się pod sektorem kibiców Widzewa. Próbował go stamtąd odciągnąć Hanousek. Sędzia karze obydwu zawodników żółtymi kartkami.
90+7 min - GGGOOOLLL!!! Dla Legii. Josue pewnie wykorzystuje karnego. Legia-Widzew 3:1.
90+3 min - Katastrofalne zachowanie Silvy. Traci piłkę w polu karnym, po czym zatrzymuje Guala. Po analizie VAR sędzia Musiał uznaje, że był faul. Silva zostaje ukarany czerwoną kartką, a Legii zostaje przyznana ,,jedenastka".
90+2 min - Gual w polu karnym. Łodzianie nie potrafili sobie z nim poradzić.
90 min - Ten mecz potrwa co najmniej dziewięć minut dłużej.
89 min - Po podaniu Pawłowskiego Ciganiks wpada w pole karne. Ale nic z tego nie wynika.
85 min - Zmiana w Legii. Schodzi Muci, wchodzi Strzałek.
82 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Żyro zastępuje Stępińskiego, natomiast Ciganiks Sancheza.
79 min - Groźnie główkuje Pekhart, ale Ravas wybija piłką poza boisko.
75 min - GGGOOOLLL!!! Dla Legii. Gospodarze ,,usypiają" czujność gości. W efekcie Elitim podaje do Muciego, który popisuje się płaskim uderzeniem lewą nogą. Ravas nie daje rady. Legia - Widzew 2:1.
71 min - Podwójna zmiana w Legii. Wchodzą Pekhart i Gual, schodzą Rosołek i Slisz.
70 min - Zmiana w Widzewie. Kun zastępuje Alvareza.
70 min - Niecelne uderzenie Ślisza.
67 min - Kolejny róg dla Legii.
65 min - Mecz zostaje wznowiony.
59 min - Kolejna przerwa w meczu. Tym razem to fani Legii odpalili race.
59 min - Ravas piąstkuje we własnym polu karnym.
57 min - zamieszanie pod bramką Widzewa po kolejnym rogu Legii.
56 min - Znów próbuje Josue, Ravas wybija piłkę spod poprzeczki.
56 min - Uderzenie Josue z dystansu, Ravas wybija piłkę na róg.
47 min - Świetna kontra widzewiaków. Pawłowski kapitalnie podaje głową do Sancheza. Ten jest sam na sam z Tobiaszem, ale posyła piłkę obok słupka.
46 min - Zmiany w obu zespołach. W Widzewie Terpiłowski zmienia Tkacza, zaś w Legii Baku zastępuje Wszołka.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Po pierwszej części meczu Widzew remisuje z Legią w Warszawie 1:1.
45+6 min - Josue podaje do Pankova, a ten do Wszołka. Pomocnik gospodarzy podaje wzdłuż linii bramkowej wprost pod nogi Rosołka. Ale ten fatalnie kiksuje.
45+5 min - Pawłowski próbuje uderzać, ale kiksuje.
45+3 min - Faul na Tkaczu.
45+1 min - Strzał celny z dystansu Muciego wprost w Ravasa.
45 min - Sędzia dolicza przynajmniej siedem minut do pierwszej połowy meczu.
44 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa. Daleki wykop Ravasa. Piłkę przejmuje Sanchez. Z zimną krwią hiszpański napastnik ,,kładzie" na ziemi najpierw Ribeiro, następnie zaś Kapaudiego i trafia do siatki. Legia - Widzew 1:1.
43 min - Faulowany Alvarez w środku pola.
39 min - Milos źle przyjął piłkę w polu karnym Legii.
36 min - Slisz interweniuje, uprzedzając Sancheza.
34 min - Mecz został wznowiony.
34 min - Trwa przerwa w grze po tym, jak kibice Widzewa odpalili race.
28 min - Ravas wybija piłkę po dosyć ryzykownej wymianie podań obrońców łodzian.
24 min - Strzał z wolnego Josue, broni Ravas.
23 min - Sędzia uznał, że Josue był faulowany przez Silvę. Wydaje się, że przewinienia nie było.
21 min - Slisz strzela z dystansu, broni Ravas.
20 min - Faul Patryka Kuna na Milosie. Ale nic nie wynika z wolnego.
19 min - Nieporozumienie Kapaudiego z Tobiaszem. Sanchez był bliski przechwycenia piłki.
18 min - Zmiana w Legii. Schodzi Kramer, wchodzi Rosołek.
17 min - Przerwa w grze, kontuzjowany jest Kramer.
14 min - Coraz bardziej nerwowa gra łodzian.
11 min - Centra Wszołka, ale Kramer nie opanował piłki.
9 min - Josue podaje do Muciego, a ten szybko uderza. Ale Ravas nie daje się zaskoczyć.
6 min - GGGOOOLLL!!! Dla Legii. Tobiasz daleko wykopuje piłkę, a Muci łatwo ucieka Milosowi i w sytuacji sam na sam posyła piłkę obok Ravasa. Legia-Widzew 1:0.
5 min - Główka Stępińskiego po centrze z rogu Alvareza.
4 min - Po dośrodkowaniu Pawłowskiego z bliska główkuje Milos, ale świetnie interweniuje Tobiasz.
4 min - Pojedynek Pawłowskiego z Pankovem.
1 min - Wybieg Ravasa.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Legii z Widzewem. Zapraszamy na relację.

Godz. 17:29 - Obie drużyny są już na boisku. Legia na ,,biało-czarno", Widzew na czerwono.

Godz. 17:21 - W Legii nie zagra pauzujący za żółte kartki doświadczony obrońca Artur Jędrzejczyk. W Widzewie na zbyt ostrą grę musi uważać Fabio Nunes (trzy żółte kartki).

Godz. 17:11 - Wyjściowy skład Legii przedstawia się następująco: Tobiasz – Pankow, Kapuadi, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Josue, Elitim, Kun – Kramer, Muci. Ławka rezerwowych: Hładun, Rose, Baku, Sokołowski, Celhaka, Strzałek, Rosołek, Gual, Pekhart.

Godz. 17:08 - Na ławce rezerwowych Widzewa zasiedli: Jakub Szymański, Mateusz Żyro, Ernest Terpiłowski, Andrejs Ciganiks, Dominik Kun, Paweł Zieliński, Sebastian Kerk, Antoni Klimek i Imad Rondić. Z kolei poza meczową kadrą znaleźli się: Jan Krzywański, Juljan Shehu, Hubert Lenart, Kamil Cybulski, Ignacy Dawid oraz Filip Przybułek.

Godz. 16:15 - Oto wyjściowa jedenastka łodzian na klasyk Legia - Widzew...
Skład Widzewa: Ravas, Da Silva, Szota, Milos, Tkacz, Jordi S.J, Alvarez, Pawłowski, Hanousek, Nunes, Stępiński

Godz. 16:10 Już za godzinę wielki klasyk polskiej piłki. Legia w Warszawie podejmie Widzew Łódź. Ich mecze od lat elektryzowały cały kraj. Kibice obu drużyn nie pałają do siebie sympatią i razem z piłkarzami tworzą od lat niezapomniane spektakle. Jak będzie dzisiaj? Początek meczu o godz. 17:30. Zapraszamy na relację LIVE. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...