MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Licea Ogólnokształcące w województwie łódzkim, w których wiedza rośnie najsłabiej. Badanie EWD 2016-2018 ekspertów podległych MEN

Arkadiusz Krystek
Arkadiusz Krystek
Badacze wyliczają tzw. EWD 3-letnie. Zatem w najnowszym badaniu uwzględnili oni osiągnięcia maturzystów z liceów w roku 2016, 2017 i 2018. Na kolejnych slajdach prezentujemy 10 ogólniaków z województwa łódzkiego, w których wiedza rośnie najsłabiej.
Badacze wyliczają tzw. EWD 3-letnie. Zatem w najnowszym badaniu uwzględnili oni osiągnięcia maturzystów z liceów w roku 2016, 2017 i 2018. Na kolejnych slajdach prezentujemy 10 ogólniaków z województwa łódzkiego, w których wiedza rośnie najsłabiej. Paweł Relikowski
Licea Ogólnokształcące w województwie łódzkim, w których wiedza rośnie najsłabiej, prezentujemy na podstawie najnowszych badań Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD). Mierzeniem EWD zajmują się eksperci podlegli Ministerstwu Edukacji Narodowej. W kolejnych slajdach naszej galerii znajdziecie LO, gdzie pomiary, dotyczące maturzystów z lat 2016-2018, wypadły najsłabiej.

Prezentujemy 10 ogólniaków z najniższym przyrostem wiedzy spośród 123 zbadanych w naszym regionie (czyli dysponujących odpowiednio szeroką, dla ekspertów MEN, bazą danych).

Eksperci EWD porównują wiedzę, z którą uczeń przychodzi do danej szkoły (czyli wynik egzaminu gimnazjalnego) **z wynikiem „na wyjściu” (z matury)**. Ten sposób fachowcy uważają za najbardziej obiektywny przy ocenie pracy szkoły. EWD jest obliczana na podstawie porównania wyników ze wszystkich polskich liceów. EWD mierzy się w punktach.

Ich liczbę przytoczyliśmy w galerii w przypadku 10 ogólniaków. Każdy z nich ma podany wynik EWD z przedmiotów humanistycznych oraz z przedmiotów ścisłych. Według sumy obu tych wartości posegregowaliśmy licea – i wiemy, które z nich ma najniższe łączne EWD.

Większość polskich szkół ma EWD nie wyższe niż „5” i nie niższe niż „- 5”. Jeśli ogólniak mieści się poza tymi liczbami (w kategorii humanistycznej lub ścisłej), jest przypadkiem wyjątkowym.

Badacze EWD podają jej wartość dla każdej ze szkół jedynie oddzielnie (bez tworzenia rankingów). Opracowaliśmy te dane.

Badacze wyliczają tzw. EWD 3-letnie. Zatem w najnowszym badaniu uwzględnili oni osiągnięcia maturzystów z ogólniaków w roku 2016, 2017 i 2018.

Ujemne EWD nie oznacza, że w szkole wiedzy ubywa – po prostu jej przyrost jest niższy niż w przeciętnym polskim ogólniaku. Większość z LO prezentowanych w naszej galerii to licea działające w zespołach – przy szkołach zawodowych lub przy wygaszanych gimnazjach. Jedna z placówek należy do prywatnego organu prowadzącego.

Badacze wyliczają tzw. EWD 3-letnie. Zatem w najnowszym badaniu uwzględnili oni osiągnięcia maturzystów z liceów w roku 2016, 2017 i 2018. Na kolejnych slajdach prezentujemy 10 ogólniaków z województwa łódzkiego, w których wiedza rośnie najsłabiej.

Licea Ogólnokształcące w województwie łódzkim, w których wie...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki