Jacek Kmiecik
Lionel Messi w meczu wyjazdowym Interu Miami z New York Red Bulls zadebiutował w MLS i zdobył już swoją 11 bramkę dla „Flemingów” AP/EASTNEWS
Bramka argentyńskiego atakującego Lionela Messiego w debiucie w Major League Soccer pomogła Interowi Miami pokonać New York Red Bulls 2:0 i opuścić ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej MLS.

Messi rozpoczął mecz na ławce rezerwowych

Lionel Messi mecz MLS Interu Miami z New York Red Bulls rozpoczął na ławce rezerwowych. Kapitan mistrzów świata – reprezentacji Argentyny wszedł na boisko nowojorskiej Red Bull Areny (Harrison) w 60. minucie przy stanie 1:0 dla „Flemingów” po golu paragwajskiego pomocnika Diego Gomeza strzelonego w 37. minucie. Leo zmienił ekwadorskiego napastnika Leonardo Campana.

36-letni Argentyńczyk ustalił wynik spotkania w 89. minucie po podaniu Amerykanina Benjamina Cremaschiego.

„Dobre zwycięstwo po powrocie do meczów MLS! Dziękuję, NY (Nowy Jorku)” – skomentował Messi na Instagramie:

Dobra robota Messiego i jego partnerów z Interu Miami

„Wykonaliśmy dobrą robotę. Sprawdź nasze najciekawsze momenty z dzisiejszego meczu z Red Bulls” – napisał na Twitterze serwis prasowy Interu Miami:

Zespół Messiego opuścił ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej – minął Toronto FC i awansował na przedostatnie miejsce z 21 punktami na koncie. Ponadto Inter Miami ma teraz przewagę punktową nad Colorado Rapids, zamykającym tabelę Konferencji Zachodniej z 19 punktami.

Świetna passa Messiego w Interze Miami

Messi dołączył do Interu Miami latem tego roku i w dotychczas rozegranych 9 meczach zdobył dla „Flemingów” 11 bramek i wykonał 3 asysty. Ani razu w klubie z Florydy nie doznał jeszcze porażki. W trzech spotkaniach Inter pokonał rywali w rzutach karnych. Z Messim w składzie „Flemingi” zwyciężyły Cruz Azul Mexico City (2:1), Atlantę United (4:0), Orlando City (3:1), Dallas (4:4, w rzutach karnych 5-3), Charlotte (4:4: 0), Philadelphia Union (4:1), Nashville (1:1, w rzutach karnych 10-9) i Cincinnati (3:3, w rzutach karnych 5-4) oraz New York Red Bull (2:0).

Inter Miami strzeliło 27 goli przeciwnikom w czasie gry w meczach z udziałem Leo.

Messi najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii

Messi zdobył swój pierwszy tytuł dla Interu Miami 20 sierpnia, sięgając po Puchar Lig (Leagues Cup). Było to 44. trofeum Leo w karierze uzyskane z klubem lub reprezentacją. Messi tym samym został najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii i wyprzedził pod tym względem Brazylijczyka Daniego Alvesa.