ŁKH - Stoczniowiec 6:5 i 12:4. Pierwsze miejsce łodzian

Krzysztof Szymczak
Hokeiści ŁKH rozpoczęli sezon od zwycięstwa nad Stoczniowcem 13:4 i zakończyli rundę zasadniczą podobnym wynikiem, bo wygrali z zespołem z Gdańska 12:4.

Pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej ŁKH zapewnił sobie już w sobotę, wygrywając z gdańszczanami 6:5.

ŁKH w play-off

Jak informuje redaktor Wojciech Filipiak, teraz hokeistów czeka play-off, w którym w pierwszej rundzie ŁKH zmierzy się ze… Stoczniowcem. W sobotę decydującą bramkę dla ŁKH strzelił Mateusz Kubiak w 55 minucie, w niedzielę po sześciu minutach było już 3:0, a potem popisywał się Vaclav Rziha, który zdobył cztery bramki. Również cztery gole, ale na spółkę, zdobyli dwaj młodzi Białorusini w zespole ŁKH, uczniowie Szkoły Gortata: 18-letni Aleksiej Moskaliow i 16-letni Walentin Wasilenka.
ŁKH – Stoczniowiec 6:5 (1:1, 2:1, 3:3) i 12:4 (5:1, 4:2, 3:1). Bramki dla ŁKS: w sobotę – Kubiak 2, Kusideł, Rziha, Witczak i Moskaliow; w niedzielę: Rziha 4, Wasilenka, Witczak i Moskaliow po 2, Kubiak i Pełzowski.
Zespół ŁKH grał w składzie: Hiukka i Grabara w bramce oraz Kusideł, Kurowski, Lewy, Kubiak, Darol – Świerczewski, P. Matuszewski, Rziha, Wasilenka, Witczak – Kowalski, Ciepłucha, Moskaliow, Walczak, Pełzowski i Janiszewski. Trener T. Matuszewski.
Tabela grupy północnej II ligi po rundzie zasadniczej: 1. ŁKH – 18 punktów, 2. BKS Bydgoszcz – 15, 3. Warsaw Capitals – 15, 4. Stoczniowiec – 9.