ŁKS Commercecon - Chemik 2:3. Łódzkie siatkarki skrzywdzone przez sędziów

Na trybunach padł rekord frekwencji. Kibice ŁKS stworzyli spektakl na widowni
Na trybunach padł rekord frekwencji. Kibice ŁKS stworzyli spektakl na widowni Łukasz Kasprzak
Siatkarki ŁKS Commercecon przegrały mecz na szczycie z mistrzem Polski Chemikiem Police. Łodzianki, najlepsza dziś drużyna w Polsce, zostały jednak oszukane przez sędziów w kluczowym momencie spotkania.

Ełkaesianki niesione były dopingiem sześciu tysięcy widzów zgromadzonych w Atlas Arenie. Kibice stworzyli fantastyczne widowisko. Doping prowadzony był non stop nad efektownym transparentem: „Łodzianie Kibicują Siatkarkom”.

Mecz lepiej zaczęła drużyna gości – od prowadzenia 4:2, ale sześć punktów z rzędu łodzianek dało im czteropunktowe prowadzenie. Tylko przez moment niebezpiecznie zbliżyły się policzanki (15:14). Poza tym momentem na parkiecie niepodzielnie panowały siatkarki ŁKS. Wygrały seta do 20.

To były kapitalne zawody, kawał wielkiej siatkówki. Nic dziwnego, grały rewelacyjne liderki z najlepszym zespołem ostatnich lat. W drugim secie panowanie ełkaesianek było jeszcze bardziej widoczne. Gospodynie prowadziły 19:18 i wtedy dały koncert gry, wygrywając sześć piłek z rzędu. Ostatnie punkty zdobyły Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Regiane Bidas i Deja McClendon. Efektowna była wygrana naszego zespołu do 18.

Mistrzynie wyszły bardzo zmobilizowane na trzecią partię. Chemik prowadził już 10:5, później 13:6. Siatkarki ŁKS nie zamierzały się poddawać i odrobiły straty. Przegrywały tylko 13:14. Po bardzo dobrej zagrywce Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej na tablicy wyników pojawił się remis 14:14.

Jeszcze razy poderwały się mistrzynie – zdobyły trzy punkty z rzędu. I odpowiedź łodzianek była natychmiastowa. Po serii trzech punktów znów był remis. Za chwilę ŁKS prowadził 18:17. Walka niesamowita. 20:20, 21:21. Znów lepsze były siatkarki z Chemika i objęły prowadzenie 24:21. Pierwsze dwie piłki setowe nasz zespół obronił. Przy stanie 24:23 zagrywka Regiane Bidias poszybowała w aut.

Czwarty set był niesamowicie wyrównany. Wynik często był remisowy. Chemik potrafił osiągnąć trzypunktową przewagę 20:17 i wygrały do 21.

Decydujący był tie-break. Siatkarki ŁKS wyszły na prowadzenie 7:4, później 8:6. Za wcześnie na radość. Jest 9:9. Chemik za chwilę prowadzi 11:9, 12:10. Piłka po ataku Regiane Bidas trafia w antenkę. Chemik prowadzi 13:10. W następnej akcji nasza Brazylijka zdobywa dla ŁKS 11 punkt.

W kolejnej akcji sędziowie popełnili kardynalny błąd. Był atak Regiane Bidas w blok, a następnie piłka obita o ręce rywalek trafiła w antenkę. Sędziowie uznali, że antenka była najpierw, a później blok, co jest skandaliczną pomyłką.
Zdenerwowane łodzianki w następnej akcji blokowały w aut i mecz wygrał Chemik 3:2.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych niedawno Stanisława Terleckiego i Tadeusza Sąsary, honorowego prezesa PZPS.

ŁKS Commercecon – Chemik Police 2:3 (25:20, 25:18, 23:25, 21:25, 11:15)
ŁKS Commercecon: Katarzyna Sielicka, Ewa Kwiatkowska, Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidas, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Kowalińska, Krystyna Strasz (l) oraz Małgorzata Skorupa, Deja McClendon. Trener: Michal Masek.
Chemik: Natalia Mędrzyk, Katarzyna Gajgał-Anioł, Izabela Bełcik, Bianka Busa, Stefana Veljković, Katarzyna Zaroślińska, Aleksandra Krzos (l) oraz Sladjana Mirković, Malwina Smarzek. Trener: Jakub Głuszak.

Inne mecze: Developres Rzeszów - Muszynianka 3:0, Impel Wrocław - Trefl Kraków 2:3, MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Toruń 1:3, KSZO Ostrowiec - PTPS Piła 0:3, 8.01: BKS Bielsko-Biała - Pałac Bydgoszcz.