ŁKS Commercecon na podium, ale kibice byli blisko zawałów

Wysoka była stawka meczu siatkarek ŁKS Commercecon z Legionovią. Obie drużyny walczyły o miejsce na podium przed play-off.

Obie drużyny po 20 kolejkach zgromadziły po 40 punktów. Trzecia była Legionovia, bo miała bilans 15 wygranych, ŁKS wygrał 13 spotkań. Mniej. W bezpośrednim starciu łodzianki wygrały, ale przyszło to z trudem.

W pierwszym secie Wiewióry prowadziły już 23:18, ale zgotowały swoim kibicom emocje i wygrały tylko 25:23. Skutecznie grały Joanna Pacak i Valentina Diouf. Łodzianki dobrze zaczęły drugą partię - od prowadzenia 7:3. Kobieta zmienną jest, a zwłaszcza siatkarka. Po kilku minutach było już 11:11 i nawet 16:17. Na szczęście podopieczne trenera Michała Cichego zdobyły siedem punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 23:17. Zagrywki Roberty Ratzke siały popłoch w szeregach Legionovii. Ataki gości broniła libero Paulina Maj-Erwardt.
Podobnie jak w pierwszym secie Wiewióry reżyserowały horrory. Straciły sześć punktów z rzędu i zrobiło się 23:23. Aleksandra Gryka atakowała i blokowała łodzianki.
Po ataku Valentiny Diouf łodzianki miały piłkę setową. Ale nie wykorzystały jej, straciły kolejne punkty i seta.
Powtarzamy: siatkarka zmienną jest. Zrobiło się 1:1.

Po prezencie dla rywalek na szczęście łodzianki szybko wzięły się w garść. Trzeciego seta wygrały do 16. Skutecznie grała Veronica Jones-Perry.
Czwarty set - ełkaesianki prowadziły 20:17, ale oddały rywalkom prowadzenie. Który to już raz ma miejsce taka seria przegranych punktów? Zrobiło się 21:21. Atak Valentiny Diouf i zagrywka Joanny Pacak dały łodziankom dwa ważne punkty. Piłkę meczową zdobyła Valentina Diouf, a kropkę nad i postawiła Klaudia Alagierska. Brawo łodzianki, ale nerwy mamy skołatane w maksymalnym stopniu.

MVP meczu została wybrana Paulina Maj-Erwardt. Mieliśmy rację pisząc, że kibice ŁKS poprawią sobie humory zwycięstwem Wiewiór.

W ostatniej kolejce łodzianki zagrają w Bielsku-Białej z BKS, a Legionovia ma zdecydowanie łatwiejszego rywala - zagra u siebie z ostatnim w tabeli Jokerem Świecie.
A w pierwszej rundzie play-off możliwe są derby Łodzi.

ŁKS Commercecon - Legionovia 3:1 (25:23, 24:26, 25:16, 25:22)
ŁKS Commercecon: Roberta Ratzke 7, Veronica Jones-Perry 17, Joanna Pacak 11, Valentina Diouf 19, Martyna Grajber 9, Klaudia Alagierska 8, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Pietra Jukoski. Trener: Michał Cichy.