ŁKS Commercecon rozbił rywala. Tak grają medalistki mistrzostw Polski. Popis siatkarek i kibiców

Prezes ŁKS Commercecon Hubert Hoffman (od lewej) skoncentrowany obserwował mecz swoich dziewczyn Fot. Grzegorz Gałasiński
W pierwszym meczu pierwszej rundy fazy play-off TauronLigi siatkarki ŁKS Commercecon pokonały Radomkę 3:0.

Łódzkie Wiewióry wygrały w 78 minut, w żadnym secie rywalki nie wyszły z dwudziestki.
MVP spotkania: Valentina Diouf. Prezes Hubert Hoffman był zachwycony. Tak grają obecne i przyszłe medalistki mistrzostw Polski.
Drugi mecz odbędzie się w Radomiu 10 kwietnia o godz. 17.30. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Dobrze zaczęły łodzianki pierwszego seta - relacjonuje Bianka Sawoniuk, specjalista ds. marketingu i kontaktu z mediami ŁKS Commercecon Łódź. - Po ataku Valentiny Diouf prowadziły bowiem 6:3. Przewaga ŁKS-u Commercecon oscylowała w okolicach 3-4 punktów. Kolejne zbicie włoskiej atakującej dało gospodyniom przewagę 12:8. Dopiero po udanej akcji Alexandry Lazić Radomka zmniejszyła straty do dwóch "oczek". Błąd w ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król ponownie dał łodziankom czteropunktowe prowadzenie (16:12). O czas poprosił Błażej Krzyształowicz, jednak gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu. W końcówce Wiewióry grały pewnie i nie pozwoliły rywalkom na zmniejszenie strat. Po ataku Diouf wygrały 25:17.

W drugim secie po błędzie na rozegraniu Aleksandry Szczepańskiej ŁKS Commercecon prowadził 4:2, jednak skuteczna akcja Freyi Aelbrecht dała remis 7:7. Długo oglądaliśmy walkę punkt za punkt. Skuteczny atak Klaudii Alagierskiej dał kolejny remis (15:15). Dwa błędy z rzędu Aleksandry Wójcik dały gospodyniom prowadzenie 19:15. Nadal skuteczna była Diouf i po jej zbiciu było już 21:16. Łodzianki wygrały drugą partię po asie serwisowym Joanny Pacak.

Trzeciego seta łodzianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0, a udany blok Martyny Grajber dał im przewagę 6:2. Przy stanie 7:6 o czas poprosił trener Michał Cichy. Krótka rozmowa pomogła, blok postawiła Klaudia Alagierska i już było 10:6. Po błędzie zagrywki Kornelii Moskwy łodzianki prowadziły 16:12, a atak Diouf dał im przewagę 20:15. Od tego momentu radomianki zdobyły już tylko jeden punkt, a gospodynie pięć i po błędzie Szczepańskiej wygrały 25:16.

ŁKS Commercecon - Radomka 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)
ŁKS Commerceon: Kamila Witkowska 3, Roberta Ratzke 0, Veronica Jones-Perry 11, Klaudia Alagierska 10, Valentina Diouf 18, Martyna Grajber 9, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Joanna Pacak 4, Weronika Sobiczewska. Trener: Michał Cichy.