ŁKS Commercecon stracił miejsce na podium Tauron Ligi. Powrót Klaudii

Roberta Ratzke
Siatkówka. Nie udał się wyjazd do Bielska-Białej siatkarkom mistrza Polski ŁKS Commercecon.

Potwierdziła się teza, że siatkarki BKS Bielsko-Biała w tym sezonie są groźne dla najlepszych. Tak było też w sobotę. Łódzkie Wiewióry były momentami bezradne wobec skutecznej gry gospodyń. Być może ełkaesianki oszczędzały siły na czwartkowy mecz Ligi Mistrzyń?
Mecz trwał tylko 88 minut. MVP – Kertu Laak, estońska siatkarka BKS, najlepsza w ŁKS– Valentina Diouf.
W pierwszej rundzie tego sezonu Tauron Ligi bielszczanki wygrały w Łodzi bez straty seta. Łodzianki straciły trzecie miejsce w tabeli, zajmują je teraz bielszczanki, które mają punkt więcej od ŁKS.
Mecz ŁKS z Radomką Radom nie odbędzie się 13 stycznia. Spotkanie to zostanie przełożone, a nowy termin poznamy dopiero po 16 stycznia. Oznacza to, że najbliższy mecz Łódzkich Wiewiór w Łódź Sport Arena odbędzie się 16 stycznia o 20:30 (wtorek) z Volero Le Cannet w ramach 6. kolejki CEV Ligi Mistrzyń.
Jedynym pozytywem meczu w Bielsku był wielki powrót do składu meczowego Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak, która wraca do drużyny po ciężkiej kontuzji. Środkowa Łódzkich Wiewiór w lutym zerwała więzadło krzyżowe. Było to w pierwszym secie meczu Ligi Mistrzyń przeciwko Fenerbahce Opet Stambuł.
Klaudia Alagierska-Szczepaniak podkreśla, że poważny uraz wymusił na niej zmianę celów na 2023 rok. – Moje cele na ten sezon uległy znacznej zmianie po kontuzji, której doznałam. Musiałam zmienić swój punkt widzenia, dostrzec i docenić drobne rzeczy wokół siebie. Moim największym osiągnięciem w tym roku jest mój powrót na boisko i to jest dla mnie najważniejsze i z tego jestem dumna.

BKS Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)
ŁKSCommercecon: Aleksandra Gryka 4, Roberta Ratzke 2, Julita Piasecka 7, Kamila Witkowska 7, Valentina Diouf 16, Amanda Campos 4, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Aleksandra Dudek 3, Sonia Stefanik 1, Paulina Zaborowska, Kinga Drabek. Trener: Alessandro Chiappini.