ŁKS Cracovia na żywo online. Dziś o godzinie 15 ŁKS podejmuje Cracovię. Czy łodzianie wreszcie zdobędą punkty i odbiją się od dna tabeli? Kibice liczą na to, że ŁKS wreszcie się przełamie. Zadanie jednak nie będzie łatwe. Cracovia walczy o ścisłą czołówkę i na pewno postawi dziś ełkaesiakom wysoko poprzeczkę. Zapraszamy na relację na żywo.

ŁKS CRACOVIA na żywo online

Wynik meczu ŁKS Cracovia 1:0

Koniec meczu. ŁKS wygrywa czwarty mecz w sezonie
90+8 min - po podaniu Ramireza Klimczaka w ostatniej chwili uprzedził Pesković
32 centry Cracovii w pole karne ŁKS
90+4 min - Rozmus zmienia Wolskiego
90+3 min po podaniu Ramireza, Kalinkowski strzelając po długim roku posłał piłkę metr obok słupka
90+2 min- Hankę zmienia Dytiatjew (196 cm wzrostu)
Mecz potrwa osiem minut dłużej
90 min - jak lew walczy Kalinkowski
82 min - po strzale Helika kapitalną interwencją popisał się Malarz
81 min - po przerwie spowodowanej zadymieniem boiska przez odpalane race Cracovia w ataku
78 min - Kujawa za Sekulskiego
78 min - Vestenicky za Wdowiaka
Frekwencja 5160 osób
75 min - zablokowane podanie wzdłuż linii bramkowej Grzesika
73 min - Kalinowski wpadł z piłką w pole karne, ale gdy upadał zagrał ręką

72 min - Kalinkowski zmienia Pirulo
69 min - ŁKS broni własnego przedpola
67 min - Klimczak ujrzał żółtą kartkę
66 min - niecelny strzał Wolskiego z 18 metrów
65 min Dimuna zmienia Piszczek
64 min - Sobociński główkował wysoko nad poprzeczkę
63 min - zablokowane dośrodkowanie Wolskiego
61 min - heroicznie walczy na własnym przedpolu ŁKS
55 min - strzał z 17 metrów Guimy końcami palców broni Pesković
52 min - pewnym strzałem w górny róg Ramirez pokonuje z 11 metrów Peskovicia. 1:0
Bramka dla ŁKS!
Rzut karny dla ŁKS po analizie VAR!!!! Wykonuje go Ramirez
48 min - z ostrego kąta Helik zablokował strzał Wolskiego, piłkę łatwo złapał Pesković. Czy jednak nie powinien to być rzut karny dla ŁKS?
Zaczynamy drugą połowę
Koniec pierwszej połowy. Cracovia miała więcej dogodnych sytuacji, ale najlepszą dla ŁKS zmarnował Wolski
45 min - po składnej akcji Wolski nie trafił z 5 metrów do bramki. To chyba kiks roku
45 min - Malarz interweniuje na piątym metrze
42 min - po składnej akcji i centrze Guimy, Sekulski główkował zbyt lekko, żeby zaskoczyć Peskovicia
40 min - przy szybkiej kontrze Lopes został w ostatniej chwili zablokowany przez Klimczaka
37 min - przy tworzeniu ataków łodzianie odbijają się od obronnej ściany krakowian na 20 metrze od bramki Peskovicia
34 min - Rozwandowicz po faulu ujrzał żółtą kartkę
31 min - zablokowany strzał Rozwandowicza z 17 metrów
28 min - po akcji Ramireza z Klimczakiem, Wolski z 10 metrów strzelił nad poprzeczkę
25 min - po centrze Wdowiaka, Lopes z siedmiu metrów posłał piłkę obok słupka
22 min - kapitalna szansa Cracovii. Z 5 metrów główkował van Amersfoort, kapitalnie bronił Malarz, dobitkę Lopesa zablokował Rozwandowicz
20 min - denerwujące niedokładne podania ełkaesiaków
17 min - Gol jest nie do przejścia dla ełkaesiaków
15 min - po centrze Ramireza z rzutu wolnego w pole karne piłkę pewnie łapie Pesković
13 min - leży na murawie Sekulski, drugi brzydki faul na napastniku
12 min - proste straty piłki nie pozwalają ŁKS przeprowadzić składnej akcji
9 min - ŁKS się broni
7 min - dwa dobre piąstkowania Malarza
6 min - ostre starcie Sobociński - Gol
3 min - nieudane dośrodkowanie Grzesika
2 min - ŁKS nie może wyjść z własnej połowy
Zaczynamy mecz
Kazimierz Moskal: Cracovia jest bardzo groźna przy stałych fragmentach gry. Liczę z kolei, że Łukasz Sekulski będzie czuł głód bramek i gole dla nas padną.
Michał Probierz: Z sentymentem przyjechałem do Łodzi. Nie zrobiłem zmian w jedenastce, bo dobrze prezentowała się w ostatnim meczu

Sędzią głównym spotkania jest Piotr Lasyk. Arbiter z Bytomia nie miał jeszcze w tym sezonie okazji poprowadzić meczu z udziałem ełkaesiaków, natomiast w 10. kolejce ekstraklasy rozstrzygał derbowy pojedynek Wisły z Cracovią (0:1)

Od 2008 roku ŁKS mierzył się z Cracovią 7 razy. W każdym ze spotkań padały bramki, średnio 3,7 na mecz! Dziś wystąpią dwaj najstarsi bramkarze, którzy zagrali w tym sezonie: (Arkadiusz Malarz (1980) i Michal Pesković (1982). Malarz rozegrał sześć meczów z Cracovią: 3 stracone gole, 3 razy czyste konto
Bilans ogólny: 61 spotkań: 19 zwycięstw, ŁKS, 17 remisów, 25 triumfów Cracovii, bramki 81-107

Łodzianie przegrali trzy ostatnie ligowe spotkania: z Jagiellonią Białystok (0:2 na wyjeździe), Śląskiem Wrocław (0:1 u siebie) i Lechią Gdańsk (1:3 na wyjeździe). Cracovia w czterech ostatnich spotkaniach zdobyła dziesięć punktów. Podopieczni Pokonała u siebie 2:0 Pogoń Szczecin, 1:0 Lechię Gdańsk i 2:0 Zagłębie Lubin, a także bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Wisłą Płock

W pierwszym pojedynku obu zespołów w drugiej kolejce ekstraklasy, który rozegrany został 27 lipca, ŁKS wygrał w Krakowie 2:1. Bramki dla ŁKS zdobywali Sekulski i Rozwandowicz, natomiast trafienie dla Pasów zanotował Hanca.
Kto by pomyślał po drugiej kolejce, że teraz Cracovia będzie na drugim miejscu, a my na przedostatnim - mówił trener ŁKS Kazimierz Moskal

Jedenastka Cracovii: Pesković - Rapa, Helik, Jablonsky, Pestka, Wdowiak, Gol, Dimun, van Amersfoort, Hanca, Lopes

Jedenastka ŁKS na mecz z Cracovią: Malarz - Grzesik. Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak, Wolski, Guima, Piątek, Pirulo, Ramirez, Sekulski

ŁKS zawodzi, ŁKS zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i kibicom nie wystarcza już opowiadanie o radosnym futbolu i nowej jakości w piłkarskiej ekstraklasie, jaką łodzianie, rzekomo, mają wnosić. Czy dziś wreszcie drużyna Kazimierza Moskala zagra z przeciwnikiem jak równy z równym? Oby. W przeciwnym razie, jeśli ŁKS znów zejdzie z boiska pokonany, scenariusz na przyszłość zacznie się rysować naprawdę w bardzo ciemnych kolorach.

Co przed dzisiejszym meczem ŁKS Cracovia powiedzieli trenerzy obu drużyn?

– Przed pierwszym gwizdkiem jeszcze nikt nie wygrał, a ŁKS to zespół, który potrafi sprawić psikusa. ŁKS ma swój styl, którego się trzyma. Ma lepsze momenty, ma momenty słabsze. Szanujemy go jak każdego rywala – twierdzi trener trener Cracovii Michał Probierz.

– Cracovia to bardzo niewygodny rywal. W tej drużynie są doświadczeni zawodnicy, a ich gra opiera się na fizyczności. Grają bezpośrednią piłkę, wystarczy niewiele, by zdobyli gola i na to musimy być przygotowani – ocenia z kolei trener łodzian Kazimierz Moskal.