ŁKS lepszy od Legii. Słaby finisz Księżaka. Grot Lauer nie dał rady

Natalia Danych i jej koleżanki z Pabianic miały udany sezon
Natalia Danych i jej koleżanki z Pabianic miały udany sezon Fot. Krzysztof Szymczak
Koszykówka. Drużyna Grot Lauer Pabianice na ćwierćfinale kończy rozgrywki pierwszej ligi.

Pabianiczanki przegrały drugi mecz, tym razem we własnej hali, z drużyną Top Market Pruszków i to rywalki zagrają w półfinale. O wyniku zadecydowała druga kwarta, którą podopieczne trener Sylwii Wlaźlak przegrały 10:23.

Pabianickie koszykarki podjęły walkę. W pierwszej kwarcie przegrywały 12:20, ale odrobiły straty i na początku drugiej części meczu było 20:20. Przy stanie 26:28 drużyna gości zdobyła 15 punktów, a gospodynie tylko 2. Pruszkowianki wyszły na prowadzenie 43:28. Takiej przewagi nie wypuściły z rąk.

Pabianiczanki zasłużyły na brawa za awans do tej fazy rozgrywek. Miejsce w ósemce pierwszej ligi to duża zasługa dziewcząt, trener Sylwii Wlaźlak i prezesa klubu Zbigniewa Grzanki.

Księżak Łowicz rozmienia na drobne swą sławę, którą wypracował sobie w pierwszej części sezonu. Podopieczni trenera Michała Spychały nie dali rady Sokołowi w Łańcucie. Po pierwszej fatalnej pierwszej kwarcie łowiczanie lepiej zagrali w drugiej i na przerwę schodzili ze stratą ledwie sześciu punktów. Przez pięć minut trzeciej kwarty rzucili jedynie trzy punkty, a stracili dwanaście. Od 14 lutego Księżak przegrał pięć meczów ligowych z rzędu.

ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata zapewnił sobie czwarte miejsce przed play-off, bo wygrał 14 punktami z Legią, odrabiając straty z pierwszego meczu (78:83).

Pierwsza liga mężczyzn:

Sokół Łańcut - Księżak Łowicz 98:70 (20:9, 21:26, 35:17, 22:18)

Księżak: Mikołaj Stopierzyński 19, Łukasz Bodych 16, Arkadiusz Kobus 15, Wojciech Jakubiak 8, Mikołaj Grod 6, Mateusz Fatz 2, Kacper Kramarz 2, Michał Świderski 2. Trener: Michał Spychała