ŁKS Łódź - GKS Katowice 0:2. Bezbarwny występ ełkaesiaków na początku sezonu w pierwszej lidze

(bart)
Zupełnie nie tak miało być. W inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2022/2023 w piłkarskiej pierwszej lidze ŁKS uległ na Stadionie Króla w Łodzi GKS Katowice 0:2. Jasne, przy odrobinie szczęścia gospodarze mogli zdobyć gola. Ale to goście mogą mówić o niedosycie. Gdyby nie kilka interwencji Dawida Arndta, to zwyciężyliby wyżej. Oby podopieczni trenera Kazimierza Moskala jak najszybciej złapali właściwy rytm. Mamy świadomość, że to dopiero start rundy jesiennej. Ale ,,Rycerze Wiosny" naprawdę nie pokazali dziś, że przy al. Unii narodził się nowy, ambitny, zdeterminowany zespół. Kibice mają prawo czuć się rozczarowani. Jest nad czym pracować.

ŁKS - GKS Katowice mecz na żywo

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ0
GKS KATOWICE2

KONIEC MECZU - ŁKS przegrywa w Łodzi z GKS Katowice 0:2. To był słaby mecz gospodarzy. Nie tak to miało wyglądać. Dziękujemy za relację.
90+3 min - Strzał Dudzińskiego. Broni Arndt. Gdyby nie bramkarz łodzian, to... Lepiej może nie kończyć.
90 min - Mecz potrwa dłużej co najmniej o cztery minuty.
90 min - Zmiana w GKS. Urynowicz zastępuje Figla.
88 min - Ładny strzał Kelechukwu z pola karnego. Ale piłka nie wpada siatki. Było blisko.
87 min - Repla fauluje Moreno.
85 min - Zmiana w GKS. Dudziński zastępuje Bróda.
84 min - Celna główka Radaszkiewicza. Ale takimi uderzeniami nie zdobywa się goli.
83 min - Zmiana w ŁKS. Korta zastępuje Moreno.
79 min - Kowalczyk główkuje nad poprzeczką.
78 min - Wasielewski wybija piłkę głową, uprzedzając Korta.
76 min - Kontra katowiczan. Mocny strzał Bruda, ale Arndt zdołał odbić piłkę. Golkiper ratuje łodzian.
75 min - Zmiana w GKS. Wchodzi Szwedzik, schodzi Błąd.
74 min - Zablokowany strzał Trąbki.
70 min - Znów podwójna zmiana w ŁKS. Schodzą Balongo i Ochronczuk, wchodzą Radaszkiewicz i Kowalczyk.
69 min - Niecelne uderzenie Korta.
69 min - Róg dla gospodarzy.
67 min - Niby ŁKS próbuje atakować. Ale w takim tempie nic nie wskóra.
64 min - Żółta kartka dla Korta.
61 min - Podwójna zmiana w ŁKS. Wchodzą Kelechukwu Ibe-Torti i Dankowski, schodzą Biel i Wszołek.
60 min - Fatalna centra Wszołka. To symbol niemocy łodzian.
54 min - Trąbka starał się podać do Balongo.
50 min - Precyzji zabrakło Jędrychowi.
49 min - Rogala podaje do Araka, który wbiega w pole karne i nie trafia w bramkę. Mogło być naprawdę groźnie.
46 min - Zmiana w GKS. Za Roginicia wchodzi Arak.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - ŁKS przegrywa z GKS Katowice 0:2. Nie tego oczekiwali kibice w Łodzi. Czy gospodarze zdołają odrobić straty? Zapraszamy na relację po przerwie.
45+3 min - Kiks Kudły po zagraniu Jędrycha. Niewiele zabrakło, by Biel skarcił gości.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej trzy minuty dłużej.
45 min - Żółta kartka dla Kołodziejskiego za faul na Pirulo.
41 min - Centruje Kort, Kudła wybija piłkę.
36 min - Groźny strzał Korta, piłka przelatuje tuż nad poprzeczką. Najlepsza z dotychczasowych okazji łodzian.
35 min - Zamieszanie w polu karnym katowiczan po rogu. Ale nic z niego nie wynikło.
32 min - Żółta kartka dla Figiela za faul na Szelidze. Miał szczęście, bo mogło się skończyć na wykluczeniu.
31 min - Niedokładna centra Pirulo.
28 min - Uderzenie Wszołka.
24 min - GGGOOOLLL!!! Dla GKS. Zamieszanie po rożnym dla gości. W efekcie najwyżej skacze Roginić i precyzyjną główką pokonuje Arndta. ŁKS-GKS 0:2.
23 min - Z bliska główkuje zupełnie nie pilnowany Błąd, na szczęście Arndt odbija piłkę.
21 min - Ładna akcja lewą stroną Rogali. Dokładnie dośrodkowanie, ale Brud nie zdołał przeciąć lotu piłki.
20 min - Pierwszy róg dla ŁKS.
17 min - Pirulo ładnie poszukał w ,,szesnastce" Balongo.
16 min - Balongo próbuje w polu karnym.
15 min - Z ostrego kąta strzela Wasielewski, broni Arndt.
13 min - Po centrze Trąbki próbował główkować Wszołek.
8 min - GGGOOOLLL!!! Dla GKS. Z prawej strony próbuje strzelać Roginić. Piłka trafia w stojącego kilkanaście metrów od bramki Repkę, który zmienia jej lot. Arndt jest zupełnie zaskoczony. ŁKS-GKS 0:1.
8 min - Arndt piąstkuje po wolnym Figiela.
7 min - Faul Pirulo.
6 min - Rogala znalazł się w polu karnym ŁKS.
4 min - Na razie zdecydowana przewaga gospodarzy.
1 min - Pierwszy strzał Balongo, zablokowany.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz ŁKS-GKS. Zapraszamy na relację.
Godz. 20.00 - Oba zespoły już na murawie. ŁKS na biało-czerwono, GKS na żółto-czarno.

Godz. 19:59 - W minionym sezonie ŁKS wygrał w Łodzi 1:0, by ulec w Katowicach 0:2.

Godz. 19:54 - W dotychczasowych starciach obu zespołów lepszym bilansem może się pochwalić GKS. Katowiczanie triumfowali 24-krotnie, łodzianie 13-krotnie. Szesnaście meczów zakończyło się remisem (bilans bramkowy: 64:47 dla GKS).

Godz. 19:48 - Wyjściowy skład GKS: Dawid Kudła – Marcin Wasielewski, Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Grzegorz Rogala – Adrian Błąd, Oskar Repka, Rafał Figiel, Alan Bród – Marko Roginić. Na ławce rezerwowych siedzą: Patryk Szczuka, Grzegorz Janiszewski, Marcin Stromecki, Daniel Dudziński, Marcin Urynowicz, Jakub Arak, Dominik Kościelniak, Dawid Brzozowski, Patryk Szwedzik.

Godz. 19:46 - Wyjściowy skład ŁKS: Dawid Arndt – Marcel Wszołek, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga – Pirulo, Michał Trąbka, Wladyslav Ochronczuk, Dawid Kort, Bartosz Biel – Nelson Balongo. Na ławce rezerwowych zasiedli: Marek Kozioł, Mateusz Kowalczyk, Kamil Dankowski, Javi Moreno, Maciej Radaszkiewicz, Oskar Koprowski, Kelechukwu Ibe-Torti, Jan Kuźma, Adam Marciniak.

Godz. 18:30 - Dziś o godz. 20 na stadionie przy al. Unii ŁKS zagra z GKS Katowice. Za chwilę podamy składy obu drużyn. Zapraszamy na RELACJĘ NA ŻYWO.