Jan Hofman
Jan Hofman
W meczu trzynastej kolejki piłkarskiej ekstraklasy ŁKS przegrał w Łodzi z Górnikiem Zabrze 0:5. Doprawdy po takim występie łódzkiej drużyny trudno coś sensownego napisać. To była kompromitacja, dlatego skoncentrujemy się na liczbach ŁKS. Zmiana trenera, przynajmniej na tę chwilę nic nie dała ŁKS. Piłkarze drużyny z al. Unii kontynuują fatalną serię w ekstraklasie. Zanotowali dziesiąty przegrany mecz w tym sezonie, czwarty z rzędu (bramki 1:13) i są bez wygranej od ośmiu spotkań! Czarna, piłkarska rozpacz! Górnik nie zagrał finezyjnie. Po prostu zaprezentował solidny, prosty futbol a to wystarczyło na słaby zespół ŁKS. I pomyśleć, że kilka dni temu Janusz Dziedzic, dyrektor sportowy ŁKS przekonywał dziennikarzy: - Nie zgadzam się z tezą, że ŁKS jest słaby. Ten zespół ma potencjał, żeby osiągnąć wyznaczony cel. Może dyrektor powinien w najbliższym czasie wybrać się do okulisty, może wówczas ogląd futbolowej trzódki w ŁKS będzie nieco ostrzejszy, a co za tym idzie znacznie precyzyjniejszy... Kibice dosadnie podsumowali ostatnią, ekstraklasową radosną działalność Tomasza Saskiego, większościowego właściciela ŁKS. W trakcie meczu z Górnikiem wywiesili transparent: Nowy właściciel potrzeby od zaraz! Czekamy zatem na odpowiedź Tomasza Salskiego.

ŁKS Łódź Górnik Zabrze relacja live

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ0
GÓRNIK ZABRZE5

90+5' Koniec spotkania, ŁKS przegrał 0:5!

90+3' Niecelny strzał Danowskiego

90' Sędzia doliczył pięć minut

89'Faulował Głowacki

87' Górnik miał kolejną bramkową sytuację, tym razem Flis wybił piłkę sprzed bramki

85' Dwie zmiany w Górniku

82' Yokota i mamy 0:5, To już klęska łodzian. Chciałoby się rzecz do sędziego, kończ Waść wstydu oszczędź

80' Rasak pokonuje Bobka i znów pytanie, gdzie była łódzka defensywa

80' Łabędzki zmienił Janczukowicza

79' Kontuzja Pirulo leży na murawie, jest zmiana rozgrzewa się Śliwa

76' Gol dla Górnika. Głową pokonał Bobka Szcześniak. ŁKS fatalnie gra w defensywie

75' Rzut rożny dla Górnika i po chwili kolejny

73' Sędzia wznowił mecz i pewnie doliczy przynajmniej 5 minut

68' Przerwa w meczu, kibice odpalili race

67' Zmiany w ŁKS, schodzą Jurić i Ramirez, wchodzą Tejan i Pirulo.

65' Jedenastkę wykorzystał Yokota

64' Karny dla Górnika, żółta kartka dla Marciniaka

63' Zmiany w drużynie Górnika z boiska zeszli Lukoszek ki Krawczyk, weszli Kaprali i Musiolik.
62' Wolny dla Górnika, ale piłka odbiła się słupka bramki ŁKS!

60' ŁKS nadal bez celnego strzału!!!

59' Zmiana w ŁKS, za Louveau wchodzi Hoti

57' ŁKS nie ma pomysłu na rozmontowanie defensywy Górnika

55' Szeliga z dystansu na wiwat

54' Rzut rożny dla ŁKS, siódmy, a po chwili ósmy i dziewiąty

52' Wielkie szczęście ŁKS, Krawczyk były sam na sam z Bobkiem, ale nie trafił w bramkę

50' Faul Spilaka i żółta kartka

48' Kolejny rzut rożny dla łodzian i po chwili kolejny, nic to nie daje

47' Rożny dla ŁKS

46' Rozpoczęła się druga część spotkania, ŁKS bez zmian

Koniec pierwszej części spotkania i gwizdy kibiców ŁKS

42' Drugi celny strzał w tym meczu Górnika, Bobek zachował się fatalnie, Dośrodkowanie Siplaka spod linii bocznej wpadło do siatki!!

40' Niecelny strzał Pacheco z dystansu

38' Aut dla gospodarzy i po chwili faul... Ramireza

35' Dużo walki w środku pola

32' Teraz mamy na boisku sporo chaosu

30' Górnik długo rozgrywa piłkę

28' Rzut rożny dla Górnika

26' Niecelny strzał Ramireza. Był trzy metry od bramki, ale trzeba przyznać, że sytuacja nie była łatwa

25' Nadal w tym meczu nie mamy celnego strzału

24' ŁKS stara się atakować, ale ma problem z przedostanie się w okolicę bramki Górnika

21' Sporo niedokładności w poczynaniach obydwu drużyn

19' Nieco spokojniejszy fragment spotkania

17' Ofensywny faul Louveau, żółta kartka dla ełkaesiaka

15' Na razie obydwaj bramkarze nie mają wiele pracy

13' Kolejny rzut rożny dla ŁKS

12' Marciniak faulowany przez napastnika Górnika

10' Rzut rożny dla gospodarzy

9' Dużo rzutów wolny, głównie za sprawą fauli Górnika

7' Faulowany Janczukowicz

5' Rożny dla ŁKS, niecelna główka Flisa

4' Dobre tempo na początku spotkania

2' Rzut rożny dla gości

1' Arbiter rozpoczął spotkanie

Godz. 20.28 Szymon Marciniak jest sędzią meczu ŁKS z Górnikiem Zabrze.

Godz.20.26 W pierwszym dzisiejszym meczu Korona Kielce pokonała 5:3 Puszczę Niepołomice
Bramki: Jewgienij Szykawka 6, Martin Remacle 18, Artur Crăciun 32, samobójcza, Ronaldo Deaconu 88, 90 - Artur Siemaszko 63, Bartłomiej Poczobut 65, Mateusz Cholewiak 90

Godz. 20.24 Niewykluczone, że niedługo Górnik Zabrze przestanie być własnością miasta. Pojawił się poważny chętny do kupna klubu. Jest nim biznesmen Thomas Hansla, który zna się z Lukasem Podolskim. Właściciel firmy Key Solutions jest już po pierwszych rozmowach z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik

Godz. 20.20 Ławka rezerwowych ŁKS: Dawid Arndt, Maciej Śliwa, Levent Gulen, Artemijus Tutyskinas, Pirulo, Kay Tejan, Jan Łabędzki, Anton Fase, Engjell Hoti.

Godz.20.14 Górnik Zabrze w meczu 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. wygrał z Rakowem Częstochowa, mistrzem Polski 2:1. Dublet zaliczył Daisuke Yokota

Godz. 20.08 Piotr Stokowiec, który zmienił na trenerskiej Ławce Kazimierza Moskala, zadebiutował w ŁKS w wyjazdowym spotkaniu z Lechem Poznań. Kolejorz wygrał 3:1.

Godz. 20.02 W każdym z 5 ostatnich spotkań wyjazdowych Górnik strzelił po 1 golu.

Godz.19.57 Górnik Zabrze zacznie mecz w takim składzie: Daniel Bielica – Sekulić Boris, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Michał Siplak – Damian Rasak, Daniel Pacheco – Daisuke Yakota, Szymon Czyż, Kamil Lukoszek – Piotr Krawczyk

Godz. 19.47 Skład wyjściowy ŁKS Łódź: Aleksander Bobek – Bartosz Szeliga, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Marcin Flis – Dani Ramirez, Kamil Dankowski, Adrien Louveau, Piotr Głowacki – Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić

Godz. 19.39 Trzy porażki z rzędu, tylko jeden punkt w pięciu meczach. Nie jest wesoło w zespole ŁKS. Misji utrzymania klubu w ekstraklasie podjął się Piotr Stokowiec. TO jego debiut na stadionie przy al. Unii

Godz. 19.31 ŁKS wygrał z Górnikiem w ekstraklasie tylko jedno spotkanie z dziesięciu ostatnimi (5 remisów i 4 porażki). Czas zacząć poprawiać statystyki.

Godz. 19:20 - Dzisiejsze spotkanie między ŁKS i Górnikiem rozpocznie się o godz. 20:30. Za chwilę podamy składy obu drużyn. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...