ŁKS Łódź - Piast Gliwice 3:3. Ależ emocje na boisku w Łodzi. W ŁKS pewnie niedosyt!

Jan Hofman
Jan Hofman
Grzegorz Gałasiński
W meczu 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy ŁKS Łódź zremisował 3:3 z Piastem Gliwice. Trzeba przyznać, że w tym spotkaniu działo się i to wiele. Po 38 minutach ŁKS przegrał już 0:3 i wówczas chyba tylko najwięksi optymiści liczyli na to, że drużyna z al. Unii zdała się jeszcze podnieść. Ełkaesiaom przyszedł jednak w sukurs Katranis. Grek w doliczonym czasie pierwszej części spotkania faulował w polu karnym Louveau. Sędzia po obejrzeniu VAR podyktował rzut karny i wyrzucił Greka z boiska. Ramirez zdobył kontaktowego gola. W drugiej części spotkania ŁKS, grając w przewadze jednego zawodnika, dorzucił jeszcze dwie b ramki i tym samym wywalczył remis, przerywając przy okazji serię pięciu porażek z rzędu. Ależ były emocje! Poprzednim razem łodzianie wywalczyli punkt 22 września, w meczu z Jagiellonią Białystok (2:2). To pierwszy punkt trenera ŁKS Piotra Stokowca, w czwartym spotkaniu ekstraklasy. Warto odnotować, że ełkaesiacy pierwszy raz w tym sezonie zdobyli trzy gole. Niestety, nie dało to jednak trzech punktów, Z kolei Piast śrubuje liczbę remisowych spotkań w tych rozgrywkach. Drużyna z Gliwic zremisował po raz jedenasty, a szósty z rzędu!

ŁKS Raków - Piast Gliwice relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ3
PIAST GLIWICE3

90+3' Koniec spotkania

90+2' Rożny dla ŁKS

90' Sędzia doliczył trzy minuty

90' Mosór faul taktyczny i żółta kartka

90' Rożny dla gości

88' Zmiana w Piaście, na boisku Huk , zszedł Felix

87' Główka Juricia z bliska, ale bramkarz Piast broni

85' Strzał Hotiego, lecz niecelny

84'Obydwa zespoły już zmęczone

82' Zmiana w ŁKS, schodzi Mokrzycki, wchodzi Małachowski

80' Jeszcze dziesięć minut meczu. Uda się ŁKS zdobyć zwycięskiego gola?

76' Faulował Tutyskinas i obejrzał żółtą kartkę

75' Jedna z nielicznych akcji Piasta, ale bez zagrożenia bramkowego

73' ŁKS ma ogromną przewagę

71' Rzut rożny dla gości

70' ŁKS idzie za ciosem i stara się zdobyć zwycięskiego gola

67' GOL, GOL, GOL, Janczukowicz, po rzucie rożnym z bliska dobrze strzelił

66' Zmiana w ŁKS wchodzi Hoti, schodzi Gulen

64' Impet ataku łodzian nieco zmalał

62' Żółta kartka dla Tejana, za faul

61' Rożny dla gości

60' Żółta kartka dla Mokrzyckiego, trzeba przyznać, że problematyczna i ełkaesiak nie faulował

59' Tutyskinas strzelał z dystansu, ale mocno niecelnie

57' Robi się nerwowo na boisku, emocje piłkarzy buzują

54' Rożny dla gości i po chwili kolejny, i znów kolejny

52' Rzut rożny dla ŁKS, minimalnie niecelna główka Marciniaka

50' Trybuny stadionu przy al. Unii znów ożyły.

48' GOL, Gol, GOL Tejan zdobywa gola. Indywidualna akcja Holendra i ładny strzał zakończony golem

47' Zmiana w drużynie Piasta, za Szczepańskiego Holubek.

46' Dwie zmiany w ŁKS, za Głowackiego Tejan i za Dankowskiego Szeliga.

46' Mamy nadzieję, że emocje w drugiej części nie zabraknie. ŁKS gra w przewadze jednego zawodnika. Jak nie teraz, to kiedy?

Koniec pierwszej części spotkania. Wracamy do Państwa po przerwie

45+6' Ramirez wykorzystał jedenastkę, mamy 1:3

45+3' Sędzia korzysta z pomoc VAR, Katranis faulował Louveau i sędzia dyktuje karnego dla ŁKS. Czerwona kartka dla Greka

45' Sędzia doliczył dwie minuty

44' Piast szuka czwartego gola

42' W piłkarskiej drużynie ŁKS nie bardzo chyba wiedzą, co się dzieje. W przerwie trener będzie musiał coś zaradzić

40' Piast wykorzystał wszystkie groźne sytuacje...

38' Trzeci gola dla gości, tym razem Ameyaw. Wykorzystał dokładne podanie Pryki i tylko pytanie, co robiła defensywa ŁKS?

36' Niestety, piłkarze ŁKS nadal bezradni

33' Na boisku leży zawodnik Piasta

32' ŁKS nie oddał a bramkę Piasta celnego strzału!

29' ŁKS gra się bardzo ciężko, brak dobrych sytuacji

26' Aut dla piłkarzy ŁKS

24' Rzut rożny dla ŁKS

23' Piast gra w piłkę, ŁKS statystuje, całkowita dominacja gości, strzał Tomasiewicza, lecz w boczną siatkę

20' Mosór zdobył gola strzałem głową, po wrzutce z rzutu wolnego. Kolejne koszmarne zachowanie łódzkiej defensywy. Zawodnik Piasta miał obok trzech ełkaesiaków, ale mimo to zdołał oddać celny strzał

18' Żółta kartka dla Dankowskiego, za faul

17' Znów łodzianie próbują zbudować akcję, ale słabo to wychodzi

15' Łodzianie nie mają, przynajmniej jak na razie, pomysłu na przeprowadzenie groźnej akcji

12' Prowadzenie Piasta nie dziwi. Goście mają więcej z gry, przeprowadzają groźniejsze akcje, ŁKS gra bardzo apatycznie

10' Gola dla gości, Kądzior pokonał Bobka, piłka po strzale z bliska odbiła się jeszcze od nogi Marciniaka, zmyliła bramkarza ŁKS i wpadła do siatki

9' Piast gra agresywnie i ŁKS ma problemy z przedarcie się na przedpole rywala

7' Dużo walki na początku spotkania

6' Groźna akcja Pyrki, zakończona strzałem, ale na szczęście dla ŁKS niecelnym

5' Rzut wolny dla gości po faulu Louveau

3' Nerwowa interwencja Bobka

2' Pierwsza żółta karka, Tomasiewicz z Piasta, faulował Janczukowicza

1' Sędzia rozpoczął spotkanie

14.58 Teraz Mazurek Dąbrowskiego

14.55 Na przedmeczowej rozgrzewce kontuzji doznał Dawid Arndt. Dziś w bramce ŁKS zagra Aleksander Bobek, a na ławce zasiądzie Michał Kołba.

14.53 Spotkanie ŁKS Łódź - Piast Gliwice poprowadzi sędzia Paweł Raczkowski (Warszawa).

14.47 Rezerwowi: Piasta Karol Szymański, Miguel Munoz, Tomas Huk, Michał Chrapek, Jakub Holoubek, Tomasz Mokwa, Gabriej Kirejczyk, Tihomir Kostadinov, Piotr Urbański.

14.40 Ławka rezerwowych ŁKS: Aleksander Bobek, Marcin Flis, Adrian Małachowski, Kay Tejan, Engjell Hoti, Grzegorz Glapka, Maciej Śliwa, Bartosz Szeliga, Mieszko Lorenc.

14.35 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone corocznie la upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Wyjątkowy mecz, wyjątkowe święto, więc i oprawa musi być wyjątkowa. Przed pierwszym gwizdkiem #ŁKSPIA duet solistów – Anna i Romuald Spychalscy – zaśpiewa a capella „Mazurka Dąbrowskiego”.

14.30 Aleksandar Vuković, trener piłkarzy Piasta powiedziała przed meczem: To, że ŁKS ma dzisiaj tylko 7 punktów jest trochę niesprawiedliwe, podobnie jak w naszym przypadku.

14. 25 Wyjściowy skład Piasta Gliwice: Frantisek Plach – Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis – Grzegorz Tomasiewicz, Patryk Dziczek – Damian Kądzior, Miłosz Szczepański, Jorge Felix – Michael Ameyaw

14.20 Piast co prawda jest na jedenastym miejscu w tabeli, ale w tym sezonie wygrał ledwie dwa spotkania, a więc tyle samo co ŁKS. Podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia są mistrzami remisów. W tych rozgrywkach mają ich na koncie aż dziesięć.

14.15 Trener Piotr Stokowiec powiedział przed meczem z Piastem: - Ja widzę szczerość w tej drużynie, ci zawodnicy na prawdę dają tyle ile mogą i myślę, że kibice ŁKS przestają się za nas wstydzić, a kolejnym celem jest to, żeby byli z nas dumni.

14.09 W takim składzie zacznie ŁKS

14.05 W spotkaniu 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim Warta Poznań przegrała 0:2 z Puszczą Niepołomice.