ŁKS Łódź pokonał w Turcji FC Atyrau z Kazachstanu

Dariusz Piekarczyk
ŁKS Łódź pokonał w Turcji FC Atyrau z Kazachstanu Fot. ŁKS Łódź
Przebywający na zgrupowaniu w tureckim Side piłkarze ekstraklasowego ŁKS Łódź rozegrali we wtorek mecz sparingowy z Kazachami z FCAtyrau i wygrali spotkanie 1:0.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowym, choć oba zespoły miały okazje do zdobycia bramek. Na drugie 45 minut trener łodzian Piotr Stokowiec wystawił zupełnie inny skład. Ełkaesiacy okazali się skuteczniejsi i po golu Kamila Dankowskiego w 76 minucie wygrali mecz. W sumie łodzianie, mimo ze nie pokazali nic wielkiego, wygrali mecz zasłużenie.
Była to druga z rzędu sparingowa wygrana ełkaesiaków, bowiem tuż przed wylotem do Turcji pokonali Chojniczankę Chojnice 2:1 (0:1). Jest więc promyk nadziei przed wiosennymi meczami o pozostanie w ekstraklasie.

Na piątek (26 stycznia) ełkaesiacy mają zaplanowany mecz z FK Radnicki 1923 Kragujevac z Serbii. To drużyna, która na półmetku rozgrywek tamtejszej Super Ligi plasuje się na pozycji 10 - w 19 meczach zgromadziła 23 punkty. Lideruje Partizan Belgrad (47), który wyprzedza Crveną Zvezdę Belgrad (46) oraz TSCBaćka Topola (37). 30 stycznia (wtorek) drużynę trenera Piotra Stokowca czeka starcie z FC Gangwon (Korea Południowa) i na koniec pobytu w Turcji z FK Struga z Macedonii. 3 lutego drużyna zamelduje się w Łodzi, a 12 spotka się w Kielcach z Koroną i będzie to mecz o ekstraklasowe punkty.

ŁKS Łódź - FK Atyrau (Kazachstan) 1:0 (1:0).
1:0 - Kamil Dankowski (76)
ŁKS. Pierwsza połowa: Aleksander Bobek – Bartosz Szeliga, Rahil Mammadov, Marcin Flis, Riza Durmisi – Yadegar Rostami, Jakub Letniowski – Pirulo, Engjell Hoti, Husein Balić – Stipe Jurić . Druga połowa: Michał Kołba- Kamil Dankowski, Levent Gulen, Oskar Koprowski, Piotr Głowacki – Thiago Ceijas, Michał Mokrzycki –Dani Ramirez, Jan Łabędzki, Jędrzej Zając – Kay Tejan . Trener: Piotr Stokowiec.