ŁKS ŁÓDŹ - RESOVIA 0:3. Czy piłkarze grali przeciwko działaczom? Radość byłego trenera Widzewa

(red)
Dziś o godz. 12:40 piłkarze ŁKS podejmą na własnym stadionie drużynę Resovii. Poniżej zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania.

WYNIK MECZU
ŁKS - RESOVIA 0:3

strona wymaga odświeżania

Koniec meczu. Gwizdy na trybunach. Koszmarny występ piłkarzy ŁKS. Czy grali przeciwko swemu trenerowi, a może prezesowi? Co się dzieje w ŁKS? Tymczasem po zwycięstwie na stadionie przy al. Unii cieszył się były trener Widzewa Radosław Mroczkowski. To jego pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w barwach Resovii.
90+3 min. - Resovia jeszcze atakuje. Antonik strzelił tuż obok słupka bramki ŁKS
90+2 min. - Trąbka posyła zbyt długie dośrodkowanie
90+1 min. - Sędzia przedłużył mecz o 4 minuty. ŁKS musiałby co minutę strzelać bramki, by wygrać.
90 min. - Jaroch strzelił głową ponad bramką ŁKS.
88 min. - Pirulo strzelił z 10 metrów, ale trafił w Podhorina
87 min. - Klimczak strzelił obok bramki Resovii
85 min. - Piłkarze ŁKS walą głową w mur
82 min. - Pirulo strzelił z kilku metrów, bramkarz Resovii fantastycznie broni
81 min. - Szeliga podał do Pindrocha zamiast do kolegi z drużyny
80 min. - Pindroch dostał żółtą kartkę za opóźnianie gry
79 min. - Kelechukwu strzela ponad bramką
76 min. - Dobre strzały Rygaarda i Juricia broni fantastycznie Pindroch
74 min. Zmiana w ŁKS: Lorenc za Marciniaka. Dwie roszady w Resovii: na boisku są Rostkowski i Ostrowski. Schodzą Strózik i Pietraszkiewicz
73 min. - Piłkarze ŁKS chcą wjechać z piłką do bramki Resovii, nic dziwnego, że w końcu tracą futbolówkę
71 min. - Javi Moreno zaatakował, po rykoszecie piłkę łapie Pindroch
69 min. - Strzelali Szeliga i Trąbka, ale piłkę blokowali obrońcy Resovii
68 min. - Pindroch wyszedł daleko z bramki i wybił piłkę
66 min. - Zmiana w ŁKS: Rygaard za Rozwandowicza
63 min. - Zmiany w Resovii: Wróbel i Soljić za Mroza i Hilbrychta
62 min. - Kelechukwu dośrodkował z prawej, nikt nie zamknął podania
59 min. - Zaatakował Kelechukwu, ale wywalczył tylko róg. Goście wybili piłkę
58 min. - 0:3. Hilbrycht dostał bezpańską piłkę i strzelił do siatki. Wcześniej Sobociński wybijając piłkę trafił w Antonika, ta potoczyła się do Hilbrychta...
56 min. - Hilbrycht strzelił do siatki ŁKS, ale na szczęście dla ŁKS sędzia nie uznał gola. Sytuacja była analizowana jeszcze przez VAR
55 min. - Hilbrycht źle przyjął piłkę tuż przed bramką ŁKS, co pozwoliło Koziołowi rzucić się pod nogi napastnika ŁKS
54 min. - ŁKS długo rozgrywa piłkę, Szeliga uderzył zza pola karnego, daleko obok bramki Resovii
50 min. - Strózik kąśliwie strzelił obok słupka bramki ŁKS
49 min. - Trąbka strzelił zza pola karnego, obok słupka
49 min. - Resovia nie zamierza się bronić, ale nadal atakuje
46 min. - Druga połowa rozpoczęta. Trzy zmiany w ŁKS. Kelechukwu za Gryszkiewicza, Jurić za Janczukowicza i Klimczak za Wolskiego
Koniec pierwszej połowy. Piłkarzy ŁKS schodzących na przerwę żegnają gwizdy kibiców.
45 min. - Jaroch prawie z zerowego kąta strzelił na bramkę ŁKS i trafił w słupek
44 min. - Nie trafił głową w piłkę Gryszkiewicz
43 min. - Kolejne świetne dośrodkowanie Antonika z prawej po wolnym, na szczęście dla ŁKS nikt nie zamknął podania
41 min. - 0:2. Antonik powalczył przed polem karnym, ale stracił piłkę i kiedy wydawało się, że przejmą ją ełkaesiacy, Hilbrycht uprzedził Wolskiego i strzelił z bliska do siatki
39 min. - Zmiana w Resovii: Podhorin za Kubowicza
36 min. - Znów strzał z daleka Antonika, łapie Kozioł
35 min. - Groźny strzał Jarocha, broni efektownie Kozioł
34 min. - Javi Moreno strzelił ostro, Pindroch broni
33 min. - Gryszkiewicz zatrzymany w polu karnym Resovii
31 min. - Antonik strzelił obok bramki ŁKS
28 min. - Rozwandowicz zza pola karnego strzelił obok słupka
26 min. - Kopia akcji bramkowej Resovii. Dośrodkowanie z prawej, tym razem strzelał głową Kubowicz - ponad bramką
25 min. - Resovia zepchnęła łodzian do obrony. Ełkaesiacy są w szoku po stracie bramki. Mróz strzelił obok bramki
24 min. - Spóźniony Pirulo fauluje w środku pola
21 min. 0:1. Gol dla Resovii. Po wrzutce z prawej z wolnego Wolski nie upilnował Komora, który z bliska strzelił głową do siatki ŁKS
20 min. - Marciniak ukarany żółtą kartką
18 min. - Strzał Rozwandowicza zbyt słaby, Pindroch łapie
17 min. - ŁKS ma dużą przewagę w posiadaniu piłki: 71 : 29
16 min. - Gryszkiewicz wbiegł lewą stroną w pole karne, ale źle podawał kolegom
15 min. - Po faulu Kubowicz ukarany żółtą kartką
14 min. - dobre dośrodkowanie z lewej flanki, Janczukowicz nie trafił głową w piłkę
12 min. - Kozioł interweniował daleko poza polem karnym. Akcja Resovii nie zakończyła się strzałem na bramkę ŁKS
9 min. - Strzał Gryszkiewicza z bardzo daleka ponad bramką
6 min. - Trąbka wyjechał poza linię końcową
5 min. - Strzał Wasiluka z daleka po ziemi, Kozioł łapie piłkę
2 min. - Janczukowicz na spalonym
1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego - gramy

Godz. 12:41 - Piłkarze ŁKS w swoich tradycyjnych strojach biało-czerwonych, Resovia na czarno. Minuta ciszy dla uczczenia pamięci trenera Mścisława Szulca.

Godz. 12:38 - Trener Resovii Radosław Mroczkowski: - Chcemy zdobyć punkty. Takie mecze dodatkowo mobilizują. Mamy dobrego przeciwnika, ale też znamy swoją wartość.

Godz. 12:30 - Trener Kibu Vicuna mówił: Mam nadzieję, że będziemy grać skuteczniej i lepiej niż ze Stomilem. Resovia to trudny zespół i będzie ciężki mecz. Naszą bronią na Resovię będzie wysoki pressing i kontrataki. Mamy sporo kontuzji, ale mamy dobrych zastępców.

Godz. 12:20 - Resovia gra w składzie Pindroch - Adamski, Komor, Kubowicz, Jaroch - Pietraszkiewicz, Mróz, Wasiluk, Hilbrycht, Antonik - Strózik.
Rezerwa: Łąkota, Mikulec, Twardowski, Wróbel, Soljić, Ostrowski, Podhorin, Szymkiewicz, Rostkowski. Trener: Radosław Mroczkowski.

Godz. 12:15 - Sędzią meczu będzie Łukasz Szczech z Warszawy. W tym sezonie prowadził już cztery mecze - dwa w ekstraklasie i dwa w pierwszej lidze, w których pokazał siedemnaście żółtych kartek - siedem gospodarzom, dziesięć gościom. W minionym sezonie gwizdał szczęśliwe dla ŁKS mecze: ze Śląskiem Wrocław (2:2, karne 4-1) w Pucharze Polski i z Koroną Kielce (2:0) w I lidze

Godz. 12:05 - ŁKS jest czwarty w tabeli pierwszej ligi i ma 11 punktów, Resovia plasuje się na 11 pozycji z dorobkiem 6 punktów. Poza Rzeszowem Resovia w tym sezonie grała dwa razy i oba mecze zremisowała 1:1 z GKS w Jastrzębiu i 2:2 z GKS w Katowicach.

Godz. 11:55 - gośćmi specjalnymi na meczu ŁKS - Resovia będą Jacek Bieleński i Bartosz Pintera. Kibice zaśpiewają razem z nimi piosenkę ich autorstwa: „ŁKS-em bije serce Łodzi”. Kustosz tradycji ŁKS Jacek Bogusiak zadbał o szczególny charakter meczu ŁKS z Resovią. Wydał specjalną broszurę poświęconą historii ŁKS.

Godz. 11:43 - ŁKS zagra w składzie: Kozioł - Wolski, Sobociński, Marciniak Szeliga - Gryszkiewicz, Trąbka, Rozwandowicz, Pirulo, Javi Moreno - Janczukowicz.
W rezerwie pozostają: Arnist, Klimczak, Koprowski, Rygaard, Kelechukwu, Tosik, Lorenc, Jurić.

Godz. 11:40 - Bukmacherzy ForBet typują: wygrana ŁKS 1:1,71, remis 1:3.85, wygrana Resovii 1:4,90

Godz. 11:35 - Resovia, choć zajmuje dopiero jedenastą lokatę, na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem. Przekonała się o tym ostatnio Korona, która dość szczęśliwie wywalczyła trzy punkty w Rzeszowie.

Godz. 11:30 - Piłkarze ŁKS w trzech ostatnich spotkaniach wywalczyli tylko cztery punkty Jeśli łodzianie chcą utrzymać kontakt z czołówką, trzeba wygrywać mecze. W niedzielę łodzianie podejmują Resovię. Początek spotkania o godz.12.40. Poniżej aktualna tabela I ligi...