ŁKS Łódź - Wisła Kraków 3:2. Łódzka drużyna już dosłownie o krok od ekstraklasy

(hof, ww)
Piłkarze ŁKS pokonali 3:2 Wisłę Kraków w meczu 30. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi. Spotkanie na stadionie przy al. Unii oglądał Philip Platek, przyszły właściciel piłkarskiej spółki dwukrotnych mistrzów Polski. Bez wątpienia był zadowolony z wyniku oraz wspaniałej atmosfery na łódzki obiekcie. Można się zatem spodziewać wkrótce dobrych wieści dla całego środowiska związanego ŁKS. Piłkarze ŁKS, na cztery kolejki przed zakończeniem pierwszoligowego sezonu mają osiem punktów przewagi nad trzecią w tabeli Wisłą. To olbrzymi kapitał i w łódzkim klubie mogą już chyba rozpocząć przygotowania do fety z okazji.. Hit wiosny rozegrany na stadionie przy al. Unii nie zawiódł. Piłkarze ŁKS udźwignęli ciężar odpowiedzialność i zagrali tak, jak na lidera rozgrywek przystało. To był mecz walki, czasami ostrej walki, ale nie zabrało też finezyjnych zagrań i ciekawych akcji. Nie dziwi, że po meczu kibice nagrodzili ełkaesiaków owacją na stojąco. Łodzianie zasłużyli na to. Pewnie fani ŁKS już nie mogą się doczekać ostatniej kolejki sezonu!

ŁKS ŁÓDŹ - WISŁA KRAKÓW LIVE, MECZ NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ3
WISŁA KRAKÓW2

Koniec meczu. Wygrana ŁKS
90+5' Koniec spotkania i chóralne śpiewy kibiców ŁKS. To będzie radosny wieczór
90+2' Od bramki zaczyna Bobek
90' Sędzia doliczył pięć minut

90' ŁKS mądrze bron się, żółta kartka dla Bashy
88' Dużo walki w środku boiska
86' ŁKS umiejętnie wybija z rytmu rywala
83' Rożny dla ŁKS i dwie zmiany w łódzkim klubie. Schodzą Szeliga i Trąbka, wchodzą Nowacki i Jurić
81' ŁKS wypracował dwie kolejne sytuacje, po których mógł zadać decydujący cios Wiśle
79' Wisła ma jeszcze nadzieję na korzystny wynik
76' Zmiana Wiśle, z boiska schodzi Villar, na boisku pojawia się Duda.

75' Zmiana w ŁKS, schodzi Pirulo, w jego miejsce pojawia się Śliwa
72' Szeliga mógł zakończyć ten mecz, ale górą w sytuacji sam na sam był bramkarz Wisły. Doskonałe podanie zaliczył Kowalczyk.
71' Spremo leży na boisku
70' Wisła próbuje, ale ŁKS nie pozwala na wyprowadzenie groźnej akcji
68' Żółta kartka dla Łasickiego
67' Zszedł Tachi, jego miejsca zajął Benito
66' Faulowany piłkarz ŁKS
64' Będzie zmiana w Wiśle
62' Faul dla Wisły, żółta kartka dla Monsalve
60' Niecelny strzał Spremo
58' Także Wisła myśli o wyrównaniu, dlatego na boisku jest nadal ciekawie
56' ŁKS nie zamierza pasować i nadal atakuje
53' GOL, GOL, GOL, GOL, GOL, GOL, GOL, GOL, Szeliga zdobył gola z bliska. Akcję w polu karnym zaczął Trąbka. Podał do Mokrzyckiego, a ten zagrał do Szeligi i znów ŁKS prowadzi!
53' Rożny dla ŁKS
52' ŁKS gra w tej fazie spokojnie
50' Pirulo wpadł w pole karne, ale nie dał rady trzem rywalom
49' Faulowany piłkarz Wisły
47' Obydwie drużyny bez zmian. Żółta kartka dla Jarocha, kartką ukarany te0 Dankowski
46' Rozpoczęła się druga część spotkania.

Koniec pierwszej części spotkania. Kibice oglądają ciekawy i emocjonujący mecz. Do przerwy mamy 2:2

45' Sędzia doliczył dwie minuty

44' Faul dla ŁKS
42' Żółta kartka dla Trąbki
40' Pirulo wykorzystuje rzut karny, ŁKS - Wisła 2:2
39' Faulowany w polu karnym Mokrzycki (przez Colley'a) i mamy jedenastkę dla ŁKS.
36' Gol dla gości. Fernandez zaskoczył Bobka silnym strzałem z boku pola karnego. Monsalve i Kowalczyk byli bierni przy tej akcji! Wisła prowadzi w Łodzi 2:1
36' Goście częściej przy piłce
33' Lekką przewagę uzyskała Wisła
31' Kibice gorąco wspierają ełkaesiaków
29' Żółta kartka dla Rodado
28' ŁKS wyraźnie wybity z uderzenia
26' Niestety, 1:1. Błąd Bobka, wypuścił pikę z rąk i Rodado z bliska trafia do pustej bramki
25' Kontrowersja, czy był faul Spremo, VAR w akcji, nie ma karnego
24' Goście częściej przy piłce
22' Strzelał z dystansu Igbekeme
21' Wisła blisko wyrównania, ale na szczęście dla łodzian zawodnik gości przestrzelił z bliska
18' Dobre tempo tego spotkania

16' Mecz z trybun ogląda Philip Platek, w towarzystwie żony, przyszły właściciel piłkarskiej spółki z al. Unii

14' Teraz Wisła próbuje odrobić straty

11' GOL, GOL, GOL, GOL, GOL, GOL, GOL, GOL, Janczukowicz. Kapitalna akcja łódzkiego piłkarza. Ograł w polu karnym dwóch obrońców gości i posłał piłkę do siatki obok bramkarza. ŁKS - Wisła 1:0

10' Szczęście ŁKS, bowiem piłka po strzale... Dankowskiego trafiła w poprzeczkę
7' Akcja ŁKS, ale piłka wyszła poza boisko
5' Faulował Dankowski i wolny dla gości
4' ŁKS gra wysokim pressingiem
3' Rzut rożny dla Wisły
2' Już widać, że walki w tym meczu nie zabraknie
1' Arbiter rozpoczął spotkanie, ŁKS biało-czerwono-biały

Godz. 20.29 Mecz ŁKS Łódź - Wisła Kraków poprowadzi sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy

Godz. 20.26 Na ławce rezerwowych ŁKS zasiądą: Dawid Arndt, Artemijus Tutyskinas, Władysław Ochrończuk, Dawid Kort, Oskar Koprowski, Kelechukwu Ibe-Torti, Stipe Jurić, Maciej Śliwa, Damian Nowacki.

Godz. 20.23 Wisła Kraków zacznie mecz w takim składzie: Mikołaj Biegański – Joseph Colley, Igor Łasicki, Boris Moltenis – Bartosz Jaroch, Tachi, James Igbekeme, Sergio Benito, Luis Fernandez, Miki Villar – Angel Rodado.

Godz. 20.18 W ŁKS szczycą się, że zespół prowadzony przez trenera Kazimierza Moskala od trzynastu meczów nie przegrał przed własną publicznością i zamierza ten wynik dalej poprawiać. Ostatni raz ełkaesiacy przegrali przy al. Unii 16 lipca ubiegłego roku, w spotkaniu inaugurującym sezon 2022/ 2023 z GKS Katowice 0:2. Później było już dziesięć zwycięstw i trzy remisy.

Godz. 20.11 Przypomnijmy tylko, że ełkaesiacy dwa razy wywalczyli mistrzostwo Polski i raz zdobyli Puchar Polski, a Biała Gwiazda ma na koncie trzynaście tytułów, z czego siedem wywalczyła w tym stuleciu. Czterokrotnie triumfowała w Pucharze Polski. Emocje w takim spotkaniu murowane.

Godz. 20.06 To bez wątpienia spotkanie ciężkiego kalibru, bowiem do rywalizacji przystąpią piłkarze liderującego ŁKS i zawodnicy trzeciej w tabeli Wisły Kraków. Obydwa kluby, jedne z najdłuższą historią w kraju (ŁKS założony w 1908 roku, Wisła w 1906), są na najlepszej drodze do powrotu do ekstraklasy i jeśli do tego dodamy jeszcze, że naprzeciw siebie staną utytułowane drużyny, to chyba nie trzeba lepszej promocji tego spotkania.

Godz. 20 Jeśli łodzianie wygrają dziś z Wisłą, to będą mogli powoli mrozić szampany. To wspaniała perspektywa i pewnie podopieczni trenera Kazimierza Moskala zdają sobie z tego sprawę.

Godz. 19.50 Wisła Kraków w poprzedniej kolejce nie miała kłopotów z pokonaniem będącej bardzo blisko spadku do drugiej ligi Chojniczanki (22), a gole strzelili Hiszpanie Tachi i Miki Villar oraz - po efektownym uderzeniu - Nigeryjczyk James Igbekeme.

Godz. 19.40 W poprzedniej kolejce piłkarze ŁKS przegrali z Zagłębiem Sosnowiec (0:1), co oznacza, że w ostatnich pięciu kolejkach zdobyli osiem na 15 możliwych punktów. Czas przyspieszyć na drodze do ekstraklasy.

Godz. 19:32 - Skład ŁKS Łódź: Bobek - Spremo, Dąbrowski, Monsalve, Dankowski, Kowalczyk, Mokrzycki, Trabka, Pirulo, Szeliga, Janczukowicz

Godz. 19:30 Dziś przy al. Unii zmierzą się dwa kluby z przebogatą historią i wieloma sukcesami, a także wielkim apetytem na powrót do krajowej elity. Przypominamy, że Wisła wiosną gra znakomicie. Nikt nie zdobył na zapleczu ekstraklasy więcej punktów niż krakowianie, nikt też nie strzelił więcej goli. Szykują się zatem olbrzymie emocje. Za chwilę podamy składy obu drużyn.

Godz. 19:20 - Dziś wielkie emocje! Lider pierwszej ligi podejmie Wisłę Kraków, zajmującą trzecie miejsce w tabeli. Poniżej aktualna tabela I ligi...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani