ŁKS - Piast od 0:3 do 3:3. Łodzianie pokazali charakter. Taki zespół spaść nie może. Jak padły gole?

Piłkarze ŁKS walczyli o zwycięstwo nad Piastem Gliwice. Mecz nie ułożył się po ich myśli, przegrywali już 0:3, ale potrafili wyrównać. Tak grają w końcówce jesieni Rycerze Wiosny.

Przed meczem kontuzji doznał Dawid Arndt i między słupkami bramki ŁKS musiał stanąć Aleksander Bobek.
I właśnie Aleksander Bobek w 10 minucie zawalił pierwszego gola. Wpuścił piłkę łatwą do obrony. Co się dzieje z bramkarzem, który był w kręgu zainteresowania wielkich klubów?

Drugiego gola strzelił Ariel Mosór po wolnym i z bliska głową

Trzeciego gola zdobył po koronkowej akcji były widzewiak Michael Ameyaw. Najpierw zaliczył asystę, po faulu na nim padł z wolnego drugi gol, teraz sam strzelił trzeciego gola.

Pierwszego gola łodzianie zdobyli z karnego. Czerwoną kartkę ujrzał Aléxandros Katránis za kopnięcie przeciwnika. ŁKS całą drugą połowę grał zatem w przewadze.

Zaraz po przerwie porwał widownię Holender Tey Kejan. Wszedł w pole karne i trafił na 2:3

Łodzianie walczyli do końca. W 67 minucie po rogu piłka trafiła do Piotra Janczukowicza, który celnym strzałem wyrównał na 3:3

Do końca meczu Rycerze Wiosny walczyli o zwycięstwo. Niestety, nie udało się, ale tak walczący łódzki zespół nie może spaść z ekstraklasy. Zła karta musi się odwrócić.
ŁKS Łódź - Piast Gliwice 3:3 (1:3)
0:1 Damian Kądzior (10), 0:2 Ariel Mosór (20), 0:3 Michael Ameyaw (38), 1:3 Dani Ramírez (45-k), 2:3 Kay Tejan (48), 3:3 Piotr Janczukowicz (67).
ŁKS: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski (46, Bartosz Szeliga), Levent Gülen (66, Engjëll Hoti), Adam Marciniak, Artemijus Tutyškinas - Dani Ramírez, Michał Mokrzycki (82, Adrian Małachowski), Adrien Louveau, Piotr Głowacki (46, Kay Tejan) - Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić. Trener: Piotr Stokowiec.
Piast: František Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Aléxandros Katránis - Damian Kądzior, Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz, Miłosz Szczepański (46, Jakub Holúbek), Michael Ameyaw - Jorge Félix (88, Tomáš Huk). Trener: Aleksandar Vuković.
żółte kartki: Dankowski, Mokrzycki, Tejan, Tutyškinas - Tomasiewicz, Mosór.
czerwona kartka: Aléxandros Katránis (45. minuta, Piast, za kopnięcie przeciwnika).
sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 7921.