ŁKS - Pogoń 1:0. Jubilat walczył do końca i strzelił zwycięskiego gola w 97 minucie

W odświętnym nastroju rozgrywany był w niedzielę mecz ŁKS - Pogoń. Na Stadionie Króla wystąpili dwaj wielcy ligowcy. ŁKS obchodził właśnie jubileusz 115-lecia. Łodzianie walczyli do końca i strzelili gola w siódmej minucie przedłużonego czasu gry. Czytaj naszą relację na żywo.

ŁKS - Pogoń Szczecin wynik 1:0

Koniec meczu. ŁKS wygrał 1:0
90+7 min. GOL DLA ŁKS. Hoti strzelił kapitalnie i Klebaniuk nie miał szans
90+7 min. Róg dla ŁKS. Słupek ratuje drużynę Pogoni
90+7 min. Róg dla Pogoni. Śliwa interweniuje i był faulowany w środku boiska
90+6 min. Niebezpiecznie pod bramką ŁKS. Przypadkowo odbita piłka przez Nacho Monsalve
90+4 min. Klebaniuk broni strzał Hotiego
90+3 min. Piłkarze Pogoni teraz dłużej utrzymują się przy piłce
90+2 min. Dankowski nie zamknął akcji
90 min. Sędzia doliczył 7 minut
89 min. Trzy zmiany w ŁKS - weszli: Janczukowicz, Tutyskinas, Śliwa, schodzą Pirulo, Ramirez i Głowacki
88 min. Ramirez stracił piłkę. Kontra Pogoni. Na szczęście Flis ratuje akcję
86 min. Ełkaesiacy zamknęli rywali w polu karnym. Strzelał Pirulo, ale bez efektu
85 min. Zmiany w Pogoni: Fornalczyk i Rostami na boisku, Schodzą: Koulouris i Gorgon
84 min. ŁKS w natarciu. Mokrzycki faulował rywala
83 min. Grosicki strzelał z półwoleja, Bobek łapie
81 min. Pirulo był bardzo blisko. W ostatniej chwili obrońcy wybili piłkę spod nóg Juricia
79 min. Róg dla ŁKS. Pirulo strzelał lewą nogą, zabrakło pół metra
77 min. Zmiana w Pogoni: Przyborek na boisku za Zahovicia
73 min. Sędziowie analizują VAR i arbiter główny nie podyktował karnego!
72 min. Powinien być karny dla ŁKS. Pirulo do Dankowskiego, obrońca ŁKS centrował i nastąpiła ręka piłkarza Pogoni Lenadro Koutrisa
71 min. Hoti i Jurić gotowi do wejścia na boisko. Schodzą Tejan i Letniowski
70 min. Mecz z trybun Stadionu Króla ogląda 10.380 kibiców
69 min. Strzał Kurzawy, Bobek broni i na szczęście ełkaesiacy wybijają piłkę sprzed pustej bramki
67 min. Zmiany w drużynie Pogoni: Kurzawa i Borges za Gamboę i Lisowskiego
65 min. Znów przerwa dla zawodników - mogą się napić
64 min. Tejan w ataku, ale zrobił sobie krzywdę, źle stanął poza boiskiem
61 min. Bichaczkyan strzelił z daleka, Bobek nie miał problemów
57 min. VAR sprawdza sytuację w polu karnym. Nie będzie rzutu karnego dla ŁKS
56 min. Pirulo strzelił, ale w środek bramki, łapie Klebaniuk
55 min. Kolejna żółta kartka dla gracza Pogoni - to Gamboa
53 min. Kontra ŁKS, ale zepsuta akcja łodzian
51 min. Ramirez nie przejął piłki po podaniu Letniowskiego
49 min. Nieudane dośrodkowanie Dankowskiego
46 min. Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w ŁKS
Koniec pierwszej połowy
45+2 min. Gorgon ukarany żółtą kartką
45+1 min. Słupek ratuje ŁKS po strzale Grosickiego
45+1 min. Róg dla ŁKS po dośrodkowaniu Dankowskiego
45 min. Tłok w polu karnym Pogoni
44 min. Tejan w polu karnym, ale Holender został zablokowany
42 min. Nieudane uderzenie Ramireza z 20 metrów. Wysoko nad poprzeczką
41 min. Po dośrodkowaniu z wolnego Flis nie trafił głową w piłkę, ale niewiele brakowało, by obrońca Pogoni wpakował piłkę do własnej bramki
40 min. Teraz Bichaczkyan kopnął od tyłu Letniowskiego i też ujrzał żółty kartonik
39 min. Lisowski ukarany żółtą kartką
38 min. Głowacki faulował, musi uważać, bo przecież ma kartkę
35 min. Dankowski świetnie zatrzymał Grosickiego i zebrał wielkie brawa
33 min. Aktywny Pirulo próbował zagrać do Głowackiego, może lepiej gdyby strzelał?
30 min. Już znów gramy
29 min. Jest upał, sędzia zarządził przerwę dla piłkarzy, którzy mogą teraz się napić
26 min. Dobry atak Pirulo, ale Klebaniuk zgarnął piłkę z nóg Hiszpana-. To powinien być gol dla łodzian. To też trzecia dobra interwencja Klebaniuka
21 min. Okres gry z przewagą Pogoni
16 min. Głowacki ukarany żółtą kartką. Ta sama kara dla trenera Pogoni
15 min. Gorgon strzelał w środek bramki ŁKS
14 min. Tejanowi zabrakło niewiele, by popchnąć piłkę obok bramkarza Pogoni
11 min. Mokrzycki oddał celny strzał, lecz w środek bramki i nie zaskoczył bramkarza Pogoni
9 min. Sędzia przerwał dobrze zapowiadającą się kontrę ŁKS. Mecz sędziuje Piotr Lasyk
8 min. Strzał Gorgona, ale bardzo niecelny
5 min. Dobra sytuacja łodzian. Tejan do Pirulo, ale niezbyt dokładnie
3 min. Pierwsza interwencja bramkarza gości
2 min. Obie drużyny w tradycyjnych strojach. ŁKS w białych koszulkach i getrach i w czerwonych spodenkach. Pogoń Szczecin na czarno z błękitnym wzorem na koszulkach
1 min. Początek meczu. Gramy!

Godz. 14:56: Piłkarze obu drużyn już gotowi do gry. Głośny doping kibiców na trybunach Stadionu Króla

Godz. 14.50: Trener Kazimierz Moskal: Gramy u siebie i chcemy podtrzymać passę meczów bez porażki na swoim stadionie.
ŁKS po raz ostatni przegrał na Stadionie Króla 16 lipca 2022 z GKS Katowice 0:2. Była to pierwsza kolejka poprzedniego sezonu, a zatem ŁKS bez porażki na stadionie przy al. Unii pozostaje od 17 spotkań (16 w minionym sezonie i z Koroną w tej edycji).

Godz. 14.45: Trener Pogoni Jens Gustafsson mówił po meczu z Gent: Jestem w 100 procentach dumny ze wszystkich grających. Zrobiliśmy wszystko, by ten mecz wygrać i go wygraliśmy. Teraz chcemy powalczyć o awans do europejskich pucharów i rewanż w przyszłym sezonie. By tak się stało – musimy być gotowi już w niedzielę w Łodzi.

Godz. 14.40: Przy Stadionie Króla trwa wielki jubileuszowy piknik. Można spotkać wielu znamienitych gości, byłych wybitnych sportowców, jak choćby mistrzowie Polski seniorów z 1998 roku trenerów Marka Dziuby i Ryszarda Polaka czy mistrzowie Polski juniorów z 1983 roku trenera Włodzimierza Tylaka.

Godz. 14.35: W siedemdziesięciu dotąd rozegranych ligowych pojedynkach ŁKS-u z Pogonią łodzianie odnieśli 32 zwycięstwa, 15 meczów wygrali szczecinianie, a 23 razy drużyny podzieliły się punktami - wyliczył portal lkslodz.pl. Co ciekawe, drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli wszechczasów Ekstraklasy (ŁKS zajmuje 6. miejsce, Pogoń jest 7).

Godz. 14.30. Prezes Jarosław Olszowy i radny Paweł Bliźniuk kroją tort z okazji 115-lecia klubu

Godz. 14.25: Skład Pogoni: Klebaniuk - Wahlqvist, Loncar, Lisowski, Koutras, Gamboa, Gorgon, Zahović, Bichaczkyan, Grosicki, Koulouris. Rezerwowi: Holewiński, Stolarski, Borges, Rostami, Kurzawa, Przyborek, Smoliński, Korczakowski, Fornalczyk.

Godz. 14.20: W porównaniu do derbów trener Kazimierz Moskal dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Zamiast Mieszko Lorenca gra Jakub Letniowski, a zamiast Macieja Śliwy gra Dani Ramirez.

Godz. 14.20. ŁKS zagra w składzie: Bobek - Dankowski, Louveau, Flis, Monsalve, Głowacki - Pirulo, Letniowski, Mokrzycki, Ramirez - Tejan. Rezerwowi: Arndt, Tutyskins, Ochronczuk, Hoti, Glapka, Kelechukwu, Janczukowicz, Śliwa.