18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

ŁKS strzelił 5 bramek Rakowowi [ZDJĘCIA]

W rozegranym w sobotę meczu sparingowym ŁKS pokonał drugoligowy Raków Częstochowa 5:1.

Jeśli drużyna wygrywa wysoko ostatni sparing przed startem rozgrywek, a dodatkowo gra najlepszy mecz ze wszystkich spotkań kontrolnych, to kibice muszą być zadowoleni. Gdyby w ŁKS nie było problemów finansowych, kibice z optymizmem mogliby czekać na rundę wiosenną pierwszej ligi.

- Tak, sportowo jesteśmy gotowi - mówi trener Piotr Zajączkowski. Szkoleniowcowi i piłkarzom nie można niczego zarzucić, bo wydaje się, że odpowiednio przepracowali zimę. Oczywiście, wszystko zweryfikują spotkania ligowe, ale dzisiaj zespół z al. Unii prezentuje się bardzo dobrze.

Mecz wprawdzie źle zaczął się dla ełkaesiaków, bo po rzucie rożnym goście objęli prowadzenie, ale po dziesięciu następnych minutach było już 3:1 po golach Łukasza Staronia, Konrada Kaczmarka i Piotra Gląby. Łodzianie mieli kolejne okazje, ale częstochowianie grali bardzo szczęśliwie, wybijając kilka razy piłkę z linii bramkowej.

Wreszcie w ciągu pięciu minut drugiej połowy łódzki zespół dwukrotnie pokonał bramkarza Rakowa - najpierw za sprawą Kaczmarka, a później Gląby. Wysokie prowadzenie ŁKS sprawiło, że obie drużyny do końca meczu grały już spokojnie.

Wydaje się, że Zajączkowski ma już w głowie dziesięć z jedenastu nazwisk do składu na pierwszy mecz. Wątpliwości są chyba tylko na pozycji bramkarza, gdzie rywalizują Michał Kołba i Karol Domżał. W meczach sparingowych obaj grali właściwie po równo i trudno przewidzieć na kogo postawi trener Zajączkowski.

ŁKS - Raków Częstochowa 5:1 (3:1)

Bramki: Łukasz Staroń 22, Konrad Kaczmarek 26, 55, Piotr Gląba 28, 60 - Łukasz Kowalczyk 18

ŁKS: Karol Domżał (46 Michał Kołba) - Artur Bogusz, Mariusz Ragaman, Adrian Jurkowski, Michał Mikołajczyk - Konrad Kaczmarek (61 Piotr Wieczorek), Marcel Kotwica (61 Artur Gieraga), Karol Drągowski (65 Cezary Książek), Łukasz Staroń (53 Dawid Borys), Bartosz Biel - Piotr Gląba.

Raków: Przemysław Wróbel (46 Mariusz Stępień) - Piotr Mastalerz, Łukasz Góra (63 Adrian Pluta), Bartosz Soczyński (46 Mateusz Górecki), Radosław Werner, Krzysztof Napora, Łukasz Kmieć, Łukasz Kowalczyk (46 Sławomir Ogłaza), Diego (12 Adrian Świerk, 63 Marcin Czerwiński), Joshua Balogun Kayode, Rafał Czerwiński.