ŁKS - Termalica Nieciecza 2:0 (ZDJĘCIA)

Piłkarze ŁKS wygrali w sobotę z Termaliką Nieciecza 2:0 i pewnie przewodzą pierwszej lidze. Swój mecz przegrała Flota Świnoujście z Kolejarzem Stróże 0:1, dzięki czemu łodzianie mają już osiem punktów przewagi nad trzecim zespołem.

Składy
ŁKS: Wyparło - Klepczarek, Mowlik, Łabędzki, Woźniczka - Kosecki, Kłus, Smoliński, Romańczuk, Bykowski - Mięciel. Trener: Andrzej Pyrdoł.
Termalica: Budka - Piątek, Baran, Cios, Mysona - Szałęga, Lipecki, Rybski, Cichos, Kubowicz - Szczoczarz. Trener: Piotr Wrześniak.
Sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork).

Początek meczu.

Na trybunach jest ok. 2,5 tysiąca widzów, którzy tworzą atmosferę pikniku. To protest przeciwko zamykaniu stadionów w Polsce. Co chwila z trybun słychać gromkie okrzyki "oleeeeee"

W 2 minucie przed szansą stanął Jakub Kosecki, który po podaniu Marcina Mięciela znalazł się sam na sam z bramkarzem. Maciej Budka obronił jego uderzenie, a dobitka głową była niecelna.

Żółtą kartką ukarany piłkarz Termaliki Arkadiusz Mysona.

W 14 minucie przed szansą stanęli goście. Piękny strzał Marcina Szałęgi świetnie obronił Bogusław Wyparło.

W 19 minucie obrońcy Termaliki w ostatniej chwili zablokowali strzał Dariusza Kłusa.

W 31 minucie z daleka z wolnego uderzał Bartosz Romańczuk. Bramkarz gości popełnił błąd, ale wybił jakoś piłkę za linię końcową.

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 0:0.

Rozpoczęła się druga część meczu.

GOL DLA ŁKS!
W 50 minucie Marcin Smoliński wykorzystał świetne podanie Marcina Mięciela i trafił z bliska do bramki.

W 52 minucie Bogusław Wyparło obronił rzut karny wykonywany przez Łukasza Szczoczarza. Jedenastkę sędzia podyktował za faul Marcina Smolińskiego.

Żółtą kartką ukarany Dawid Kubowicz z Termaliki.

W 56 minucie zmiana u gości. Dariusz Pawlusiński zmienił Kubowicza.

W 62 minucie Smolińskiego zmienia Marcin Kaczmarek.

Minutę później druga zmiana w szeregach gości. Szczoczarza zastąpił Piotr Trafarski.

Źółta kartka dla Trafarskiego.

W 80 minucie Wyparło broni mocny strzał Trafarskiego.

W 83 minucie Rafał Kujawa zmienił Jakuba Koseckiego.

W 84 wielka szans dla gości. Krzysztof Lipecki trafił jednak w poprzeczkę.

Żółta kartka dla Piotra Klepczarka.

Żółta kartka dla Pawlusińskiego.

Karny dla ŁKS. W doliczonym czasie gry faulowany był Marcin Kaczmarek.

GOL DLA LKS!!!
Skutecznie jedenastkę wykorzystał Maciej Bykowski.

Zmiana w ŁKS. Za Romańczuka wchodzi Marcin Adamski.

Szansę na gola miał Marcin Mięciel. W sytuacji sam na sam z bramkarzem lepszy okazał się Maciej Budka.

I znów sam na sam. Tym razem w bramkę nie trafił Piotr Klepczarek.