Liczyliśmy na wygraną, ale spotkał nas srogi zawód. Straszliwa niemoc ogarnęła piłkarzy ŁKS. To był słaby występ ŁKS. Po 18 meczach bez porażki na swoim boisku Rycerze Wiosny znów przegrali. Zęby bolały, gdy patrzyło się na popisy łodzian. Kibice mają powody do zmartwień. ŁKS wygrał dwa mecze w bardzo szczęśliwych okolicznościach, a w pozostałych spotkaniach grał bardzo słabo. Czy uda się uratować ekstraklasę?

ŁKS Łódź Warta Poznań na żywo

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ0
WARTA POZNAŃ2

Koniec meczu. Piłkarze ŁKS zagrali bardzo słabo.
90+6 min. - Kupczak ukarany żółtą kartką
90+5 min. - Uprzedzony Jurić
90+3 min. - Ramirez przeniósł piłkę nad bramką
90+2 min. - Kibice dopingują drużynę, tylko fani zasługują na pochwały
90 min. - Sędzia przedłużył mecz o 6 minut
89 min. - Ramirez ukarany żółtą kartką
89 min. - Już nawet sami piłkarze ŁKS stracili wiarę w odrobienie strat
86 min. - Zmiana w ŁKS: za Hotiego Fase
85 min. - Warta tylko się broni, ale robi to skutecznie
84 min. - Znów Jurić, ale nie trafił w bramkę rywali
83 min. - Jurić strzelał z ostrego kąta, ale trafia w plecy obrońcy
82 min. - Piłkarze ŁKS nie mają pomysłu na pokonanie Warty
79 min. - Zmiana w Warcie: Matuszewski za Kiełba
79 min. - Zbyt mocno zagrana piłka do Hotiego
77 min. - Szybko upływa czas, ale ŁKS nie zmienia swojego stylu gry
75 min. - Zmiany w ŁKS: Janczukowicz i Jurić za Tejana i Szeligę
74 min. - Vizinger za Szmyta w Warcie
70 min. - Dankowski nie trafił w bramkę, nieznacznie się pomylił
68 min. - Zmiany w Warcie: Żurawski, Borowski i Mäenpää za Stavropoulosa, Luisa i Savicia
68 min. - Luis ukarany żółtą kartką
67 min. - Mokrzycki uprzedzony przez Szmyta
64 min. - Śliwa nie trafił w bramkę Warty
63 min. Zmiany w ŁKS: Śliwa i Głowacki za Tutyskinasa i Pirulo
62 min. - Szmyt strzela i piłka wpada do bramki
60 min. - KARNY DLA WARTY. Faul w polu karnym. Przewinienie Flisa na Luisie.
58 min. - Piłka wpada do bramki ŁKS, ale sędzia uznał, że wcześniej był faul na ełkaesiaku
55 min. - Kibice odpalili race. Zadymione boisko, przerwa w grze
55 min. - Flis ukarany żółtą kartką
53 min. - Wolny dla ŁKS
50 min. - Pirulo próbował podać do Szeligi, szkoda, że nie strzelał
48 min. - Wolny dla ŁKS. Ramirez strzelił obok bramki
47 min. - Szymonowicz ukarany żółtą kartką
46 min. Piłkarze ŁKS i Warty bez zmian
46 min. - Początek drugiej połowy
Koniec pierwszej połowy. Kiepsko grają piłkarze ŁKS, co prawda częściej byli przy piłce, częściej strzelali, ale po jedynej groźnej akcji gości stracili gola. Łodzianie muszą w drugiej połowie zagrać lepiej.
45+3 min. - Strzelał Ramirez, ale niecelnie
45+1 min. - Cztery minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy
45 min. - Faulowany Pirulo, żółtą kartką ukarany Pleśnierowicz
45 min. - Bobek zaczyna jedną z ostatnich akcji łodzian
44 min. - Bartkowski nabił piłkę na Ramireza i goście mają aut
40 min. - Piłkę po dośrodkowaniu łapie bramkarz drużyny gości
39 min. - Strzał Tejana, odbita piłka wychodzi na róg. Niewiele brakowało
34 min. - Dobra akcja Szeligi, Dankowski w walce o piłkę faulował Kiełba i został ukarany żółtą kartką
32 min. - Strzał Dankowskiego, piłka odbita od Kiełba wyszła poza boisko
29 min. - Najlepsza sytuacja ŁKS, bramkarz Warty broni płaski strzał Szeligi
28 min. - Piłkarze ŁKS grają zupełnie bez pomysłu i nie zagrażają bramce gości
26 min. - Tym razem Litwin został sfaulowany przez Zrelaka
23 min. - Kibice nie zgadzają się z decyzją arbitra. Tutyskinas wślizgiem odebrał piłkę rywalowi, ale faulu nie było
21 min. - Strzał nad bramką ŁKS
18 min. - Więcej dyskusji piłkarzy z arbitrem i przerw w grze niż samej składnej gry
15 min. - Po faulu Mokrzycki ukarany żółtą kartką
13 min. - Piłka po strzale Tutyskinasa przeleciała nad poprzeczką bramki Warty
10 min. - GOL DLA WARTY. Łodzianie stracili piłkę w środkowej strefie boiska, ani Hoti, ani Nacho nie potrafili zatrzymać kontry rywala, piłki nie sięgnął Bobek i ŁKS traci bramkę w najmniej spodziewanych okolicznościach. Strzelcem gola Austriak Savić.

8 min. - Stavropoulos ukarany żółtą kartką po faulu na Szelidze
6 min. - Kto wygra mecz? ŁKS, ŁKS, ŁKS - skandują kibice Rycerzy Wiosny. Na trybunach jest sporo fanów ŁKS
5 min. - Akcja Szeligi lewą stroną, było groźnie pod bramką Warty
2 min. - Nieudane zagranie Dankowskiego do Tejana
1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy

Minuta ciszy dla upamiętnienia 84. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.

Godz. 17.58 - Bukmacherzy są zgodni. Więcej szans na zwycięstwo przypisują ŁKS. My też tak uważamy.

Godz. 17.57 - Za nami uroczystość wręczenia wylicytowanego proporczyka, którego od ŁKS nie przyjął w derbach Widzew.

Godz. 17.55 - Dziś rocznica śmierci Kazimierza Deyny, który przed laty grał w dwóch polskich klubach - w ŁKS (jeden mecz) i Legii (304 mecze). Kapitan słynnej drużyny Orłów Górskiego grał też w Manchesterze City i San Diego Sockers.

Godz. 17.50 - Piłkarze ŁKS zagrają w tradycyjnych biało-czerwonych strojach, Warta wyjdzie w zielonych kostiumach.

Godz. 17.45 - Stadion Króla jest twierdzą ŁKS Łódź niezdobytą od 16 lipca 2022 roku, kiedy to łodzianie przegrali z GKS Katowice. Od tego czasu ełkaesiacy rozegrali przy al. Unii kolejnych 18 spotkań. Wygrali 15 z nich, 3 zakończyły się remisami.

Godz. 17.40 - Arbitrem meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym ŁKS zmierzy się z Wartą Poznań, będzie Paweł Raczkowski. Sędziował dwa mecze ŁKS w minionym sezonie I ligi - oba wyjazdowe z Wisłą Kraków (2:2) i Ruchem Chorzów (3:3). Ostatnio w Łodzi był 19 grudnia 2019 roku, kiedy to przy al. Unii ŁKS przegrał z Wisłą Kraków 2:4. Podyktował wtedy trzy karne - wykorzystanie przez Daniego Ramireza (dwukrotnie) oraz Jakuba Błaszczykowskiego. Czerwoną kartką ukarał stopera ŁKS Kamila Juraszka.

Godz. 17.35 - Krótko przed meczem ŁKS podał, że Vladyslav Okhronchuk został wypożyczony do pierwszoligowej Polonii Warszawa. Dzień wcześniej Kelechukwu Ibe-Tori został wypożyczony do Resovii

Godz. 17.30 - Trener Dawid Szulczek tak mówił o zespole ŁKS: - To drużyna, która gra lepiej u siebie niż na wyjazdach. Potrafią dobrze budować atak pozycyjny. Przy takim zawodniku jak Dani Ramirez robi to na niezłym poziomie. Pojawiają się u nich momenty jak straty czy błędy w linii obrony. W tej drużynie drzemie spory potencjał. Jak trochę okrzepnie w ekstraklasie, będzie sukcesywnie punktować - powiedział podczas konferencji prasowej trener Warty Poznań.

Godz. 17.25 - Obie drużyny mają po 6 punktów. Jeśli ŁKS wygra - w co nie wątpimy - łodzianie mogą wskoczyć nawet na siódmie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy

Godz. 17.20 - Trener Kazimierz Moskal przed meczem mówił, że jego zdaniem najgroźniejszymi piłkarzami w Warcie są Kajetan Szmyt i Adam Zrelak.

Godz. 17.15 - Trener Warty Dawid Szulczek w porównaniu do poprzedniego meczu z Cracovią dokonał jednej zmiany w składzie swojej drużyny - za Vizingera gra Pleśnierowicz.

Godz. 17.10 - W porównaniu do poprzedniego meczu z Puszczą trener Kazimierz Moskal dokonał trzech zmian w składzie. Za Głowackiego gra Tutyskinas, za Louveau - Hoti, a za Letniowskiego (który pauzuje za kartki) - gra Szeliga.

Godz. 17:05 - Skład drużyny ŁKS na mecz z Wartą Poznań: Bobek, Dankowski, Flis, Monsalve, Tutyskinas, Pirulo, Mokrzycki, Hoti, Ramirez, Szeliga, Tejan.

Skład Warty: Grobelny, Bartkowski, Kiełb, Stavropoulos, Szmyt, Luis, Kupczak, Pleśnierowicz, Szymonowicz, Savić, Zrelak

Godz. 17 - Dziś na stadionie przy al. Unii łódzki Klub Sportowy zmierzy się z Wartą Poznań. Zapraszamy na relację z tego spotkania. Początek meczu o godz. 18. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...