Tomasz Jabłoński
Bartosz Kukuć
Kibice ŁKS mają powody do satysfakcji. Łodzianie pokonali bowiem na stadionie przy al. Unii w meczu 21. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi Chrobrego Głogów 5:2 (3:0). Dzięki temu umocnili się w fotelu lidera tabeli. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala triumfowali jak najbardziej zasłużenie, choć emocji nie brakowało, zwłaszcza na początku drugiej połowy. Chyba żadna drużyna na zapleczu ekstraklasy nie ma tak wielkiego potencjału ofensywnego, jak właśnie łodzianie. W najbliższy piątek o godzinie 20.30 ŁKS zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

ŁKS-Chrobry na żywo

Wynik meczu ŁKS Łódź Chrobry Głogów 5:2

KONIEC MECZU - ŁKS pokonał Chrobrego 5:2. ,,Rycerze Wiosny" są na dobrej drodze do awansu do ekstraklasy.
95+6 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS!!! Po kontrze gości dobił strzałem do pustej bramki Janczukowicz. Idealnie obsłużył go Kowalczyk. ŁKS-Chrobry 5:2.
95+6 min - Zmiana w ŁKS. Janczukowicz zastępuje Pirulo.
90 min - Mecz potrwa co najmniej siedem minut dłużej.
90 min - Żółta kartka dla Juricia.
89 min - Strzał S. Górski.
86 min - Podwójna zmiana w ŁKS. Schodzą Mokrzycki i Spremo, wchodzą Koprowski oraz Biel.
85 min - Ładne uderzenie Szeligi, piłka minimalnie mija słupek.
77 min - Bogusz wybija piłkę głową sprzed bramki.
76 min - Mokrzycki strzela z wolnego w mur.
74 min - Bougaidis faluje Pirulo tuż przed polem karnym. Żółta kartka dla Bougaidisa.
72 min - Jurić uderza nad poprzeczką.
71 min - Niewiele brakowało, aby interweniujący we własnym polu karnym Marciniak nie zaskoczył... Bobka. Po jego główce piłka trafia bowiem w poprzeczkę.
70 min - Zmiana w Chrobrym. Schodzi Kolenc, wchodzi Sewerzyński.
68 min - Kapitalna akcja gospodarzy. Szeliga podaje do Pirulo, ten zaś pewnie uderza do siatki z pola karnego lewą nogą. Ale gol nie zostaje uznany, bowiem był spalony.
63 min - Podwójna zmiana w ŁKS. Schodzą Balongo i Trąbka, wchodzą Jurić i Kort.
63 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS!!! Dankowski podaje do Kowalczyka, a ten natychmiast do Pirulo. Hiszpan wpada w pole karne i z zimną krwią pokonuje golkipera. ŁKS-Chrobry 4:2.
57 min - Żółta kartka dla Muchy.
57 min - Minimalnie niecelny strzał Kowalczyka.
55 min - GGGOOOLLL!!! Dla Chrobrego!!! Wojtyra ponownie pokonuje Bobka z karnego. Tym razem piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. ŁKS-Chrobry 3:2.
53 min - Zagranie Balongo odsuniętą od ciałą ręką. Kolejny karny dla Chrobrego.
51 min - GGGOOOLLL!!! Dla Chrobrego!!! Karnego pewnie wykorzystuje Wojtyra. ŁKS-Chrobry 3:1.
50 min - Po analizie sędzia dyktuje karnego dla Chrobrego. Żółtą kartkę ogląda Spremo, który spokurował ,,jedenastkę", uderzając ręką Górskiego.
49 min - Żółta kartka dla Pirulo. Sędzia sprawdza w systemie VAR sytuację w polu karnym ŁKS.
miana w drużynie Chrobry Głogów:
46 min - Potrójna zmiana w Chrobrym. Schodzą: Michalec, Kuzdra i Wolsztyński, wchodzą Bougaidis, S. Górski oraz Ozimek.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu ŁKS z Chrobrym. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy ŁKS prowadzi z Chrobrym 3:0. Aż nie chce się wierzyć, żeby łodzianie nie wygrali tego spotkania.
45+2 min - Zamieszanie w polu karnym ŁKS. Ale bez konsekwencji.
45+1 min - Wolsztyński przegrywa pojedynek z Bobkiem.
45 min - Sędzia przedłuża pierwszą połowę o co najmniej dwie minuty.
43 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS!!! Tym razem świetnym płaskim prostopadłym podaniem popisuje się Mokrzycki. A Szeliga w sytuacji sam na sam technicznym lekkim uderzeniem lewą nogą pokonuje Dybowskiego. ŁKS - Chrobry 3:0.
41min - Strzał z ostrego kąta Szeligi, ale Dybowski wybija piłkę poza boisko.
38 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS!!! Kolejna akcja łodzian kończy się zdobyciem kolejnego gola. Szeliga świetnie podaje w polu karnym do Pirulo, a ten strzalem z pierwszej piłki nie daje szans Dybowskiemu. ŁKS - Chrobry 2:0.
37 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS!!! Z wolnego bardzo ładnie strzela Dankowski. W tej sytuacji ewidentny błąd popełnił bramkarz Chrobrego, piłka przełamała mu ręce. Ale to w niczym nie umniejsza zdobywcy gola. ŁKS - Chrobry 1:0.
36 min - Kolenc fauluje Pirulo.
32 min - Sędzia uznał, że Balongo faulował Kuzdrę.
29 min - Tym razem fauluje Dankowski.
28 min - W tej fazie gry to łodzianie mają zdecydowaną przewagę.
25 min - Z około 14 metrów strzela Dankowski po podaniu Spremo. Piłka odbija się od jednego z rywali i wchodzi poza boisko.
23 min - Bardzo dobra okazja Kowalczyka. Ale młody ełkaesiak nie trafia w bramkę z półwoleja z kilku metrów.
23 min - Zablokowane uderzenie Mokrzyckiego po podaniu Szeligi.
21 min - Faul Bogusza na Dankowskim.
17 min - Ładne, choć niecelne techniczne uderzenie Mokrzyckiego z wolnego.
16 min - Żółta kartka dla Guzdry po faulu na Szelidze.
15 min - Centra Dankowskiego z prawej strony, w efekcie róg.
13 min - Kontra gości. Ale Mucha nie zdołał opanować piłki w polu karnym.
12 min - Ładna akcja gospodarzy. Lewą stroną popędził Szeliga i dośrodkował do Pirulo. Hiszpan uderza obok słupka.
10 min - Róg dla ŁKS po akcji Szeligi.
6 min - Groźnie strzelał Steblecki, ale piłka odbiła się od Mokrzyckiego i wychodzi poza boisko.
6 min - Szansa dla Chrobrego. Ale Steblecki nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z Bobkiem (interweniuje jeszcze Spremo).
4 min- Centro-strzał Kowalczyka, który mógł zaskoczyć golkipera gości.
1 min - Faul Wojtyry na Mokrzyckim.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz ŁKS z Chrobrym. Zapraszamy na relację.

Godz. 20.00 - W takim składzie zagra ŁKS: Bobek – Dankowski, Monsalve, Marciniak, Spremo – Trąbka, Mokrzycki, Kowalczyk – Pirulo, Balongo, Szeliga. Na ławce rezerwowych zasiedli: Arndt – Dąbrowski, Okhronchuk, Kort, Koprowski, Jurić, Biel, Wszołek, Janczukowicz.

Mecz ŁKS Chrobry to może być hit tej kolejki. Trener Chrobrego zdaje sobie z tego sprawę:

Czeka nas duży mecz. Po ŁKS mamy u siebie Termalikę, później jedziemy na Wisłę Kraków. Liga w tym roku jest bardzo wyrównana. Grają bardzo fajne zespoły z przeszłością ekstraklasową. Niedawno graliśmy w Chorzowie przy publiczności 9-tysięcznej. Uważam, że w Łodzi będzie fajne widowisko, bo i ŁKS, i Chrobry chcą grać w piłkę. Tak samo było u nas w pierwszej rundzie, gdzie przegraliśmy nieznacznie 2:3. Myślę, że w Łodzi też będzie mecz otwarty i fajny dla publiczności - mówił Marek Gołębiewski

ŁKS Chrobry kto sędziuje?

Znamy już obsadę sędziowską najbliższego spotkania Łódzkiego Klubu Sportowego z Chrobrym Głogów. Arbitrem głównym będzie Łukasz Szczech z Kobyłki.

Asystentami arbitra będą Filip Sierant i Paweł Smyk, z kolei funkcję sędziego technicznego będzie sprawował Radosław Trochimiuk. Za VAR odpowiedzialni będą Mateusz Złotnicki i Jakub Winkler.