Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź: bilans otwarcia Hanny Zdanowskiej

Monika Pawlak
Za 43 miliony rocznie dla ŁZUK-u Łódź powinna lśnić - uważa prezydent Hanna Zdanowska.
Za 43 miliony rocznie dla ŁZUK-u Łódź powinna lśnić - uważa prezydent Hanna Zdanowska. Jakub Pokora
Prezydent Hanna Zdanowska zapowiada rewolucję w magistracie i zewnętrzne audyty w poszczególnych wydziałach i miejskich spółkach

Prezydent Hanna Zdanowska wraz z wiceprezydentami oceniła w czwartek stan w jakim odziedziczyła miasto po swoich poprzedniakch. Podkreśliła jednak, że to tylko wstępna ocena, szczegółową zrobią audytorzy.

- Do magistratu wejdą zewnętrzni audytorzy, celowo nie chcę korzystać z urzędowych kontrolerów - zapowiedziała Hanna Zdanowska. - Już pobieżny bilans dokonań moich poprzedników pokazuje, że miasto jest w strasznym stanie, a wielu problemów w ogóle nie próbowano rozwiązać.

Prezydent Zdanowska zwróciła uwagę choćby na stadion miejski, którego budowa jest dokładnie na tym samym etapie, na jakim zostawiła go... Zdanowska, odchodząc w 2007 roku ze stanowiska wiceprezydenta Łodzi do Sejmu.

- Na miano kuriozum zasługuje twór pod nazwą Łódzki Zakład Usług Komunalnych, gdzie na sześćset zatrudnionych osób, prawie sto to pracownicy administracji - wylicza prezydent Łodzi. - ŁZUK świetnie prosperował, bo rocznie dostawał od miasta 43 miliony złotych. Za te pieniądze miasto powinno lśnić czystością!

ŁZUK będzie wykonywał prace porządkowe na zlecenie miasta tylko do końca lutego. Od marca zajmą się tym delegatury, a wykonawców porządków wyłonią w przetargach.

Hanna Zdanowska zapowiedziała także rewolucję w administracji samorządowej. Zapowiedziała, że wszystkie wydziały i delegatury dzielnicowe mają realizować wspólną politykę miasta, bo teraz są to odrębne królestwa.

- Wydziały mają ze sobą współpracować, a nie wydawać odrębne decyzje w tej samej sprawie. Choćby wyceny tej samej nieruchomości, które nie dość, że robiły dwa wydziały, to jeszcze znacznie różniły się kwoty tych wycen. W delegaturach musi być spójna polityka zamówień publicznych - mówi prezydent Łodzi. - Zapowiedziałam już dyrektorom delegatur, że jeśli nie będą współpracować, to się pożegnamy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki