Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź Czterech Kultur: koniec wielkich ideałów [ZDJĘCIA]

Łukasz Kaczyński
"Dekonstrukcja utopii", pierwsza z wystaw festiwalu Łódź Czterech Kultur 2012 została otwarta w Ośrodku Propagandy Sztuki.
"Dekonstrukcja utopii", pierwsza z wystaw festiwalu Łódź Czterech Kultur 2012 została otwarta w Ośrodku Propagandy Sztuki. Grzegorz Gałasiński
Pierwsza z wystaw festiwalu Łódź Czterech Kultur 2012 została otwarta w Ośrodku Propagandy Sztuki. To "Dekonstrukcja utopii" poświęcona spadkobiercom idei bliskich Władysławowi Strzemińskiemu i Katarzynie Kobro.

- W momentach przełomowych zawsze zadajemy sobie pytanie co jest motorem dziejów i siłą, która determinuje konieczne skutki określonych przyczyn - mówi prof. Wojciech Leger, kurator wystawy. - Strzemiński był konstruktywistą, ich uczniem, ale razem z nimi został przez rewolucję szybko "wypluty", bo władza nie potrzebowała już rewolucjonistów tylko socrealistów.

Wystawa prezentuje dzieła twórców, którzy w sposób nie oczywisty przyznają się do pewnego zachwytu utopijnymi ideami konstruktywizmu . Na piętrze galerii obejrzeć można choćby zarejestrowany performance Zbigniewa Warpechowskiego "Obywatelstwo dla czystego odczucia Kazimierza Malewicza". Oprócz wymienionych, w OPS czekają na nas prace Andrzeja Chętki, Dominika Lejmana, Davida Rabinowitcha, Stefana Krygiera.

Damy ci więcej - zarejestruj się!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki