Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź krajowym centrum lekkiej atletyki? Program „Lekkoatletyczna Łódź” ma to umożliwić

Paulina Szczerkowska
Marek Kondraciuk, dyrektor Wydziału Sportu
Marek Kondraciuk, dyrektor Wydziału Sportu Krzysztof Szymczak
Łódź krajowym centrum lekkiej atletyki? Program „Lekkoatletyczna Łódź” ma być kolejnym elementem układanki

- Łódź ma być krajowym centrum lekkiej atletyki – zapowiada dyrektor Wydziału Sportu Marek Kondraciuk. - Mamy już mistrzów sportu, w przyszłości powstaną profesjonalne obiekty, a od września startuje program „Lekkoatletyczna Łódź”.

W poniedziałek (10 sierpnia) Teresa Dobija, Sylwester Bednarek, a także wiceprezydent Tomasz Trela spotkali się z dziećmi uczestniczącymi w programie „Trener Osiedlowy”. Zachęcali ich do uprawianie sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia. Spotkanie odbyło się na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Sterlinga 24.

Teresa Dobija to mistrzyni Polski w skoku w dal, a Sylwester Bednarek jest reprezentantem kraju w skoku wzwyż. - Jest jeszcze Adam Kszczot, który nie mógł dzisiaj przyjechać – tłumaczy wiceprezydent Tomasz Trela. - Jutro razem z Sylwestrem wylatują na mistrzostwa świata do Pekinu. Te trzy osoby zdobyły najważniejszy medal w Polsce, a do tego mają duże szanse, aby reprezentować nasz kraj na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Chociaż sportowcy mają bardzo dużo własnych obowiązków, to angażują się także w promocję sportu i pracę z młodzieżą. Cała trójka będzie uczestniczyć w projekcie „Lekkoatletyczna Łódź”, realizowanym przez Łódzki Związek Lekkiej Atletyki, przy wsparciu Wydziału Sportu UMŁ.

Program jest oparty o współpracę ze szkołami – tłumaczy wiceprezydent Tomasz Trela. - W tej chwili robimy nabór. Na razie jest ich ponad 20, a docelowo ma być około 40. We wrześniu poinformujemy, które z nich wpisują się w „Lekkoatletyczną Łódź”. Nasi mistrzowie są bardzo ważną częścią tego programu – dodaje wiceprezydent. - Będą opowiadać o swoich osiągnięciach, treningu, pracy, a także zarażać wszystkich uczestników miłością do sportu i zdrowego trybu życia. „Lekkoatletyczna Łódź” będzie się świetnie komponować z programem przeciwko zwolnieniom z WF-u, który zaprezentujemy pod koniec sierpnia.

Okazuje się, że łódzcy mistrzowie mają już doświadczenie w organizacji akcji promujących sport. Sylwester Bednarek ostatnio poprowadził w Krakowie „Trening z gwiazdą”. - Sylwester ma też oko do wyszukiwania młodych talentów – chwali swojego podopiecznego trener. - Półtora roku temu do klubu przyjechała 15-letnia dziewczyna, która chciała się dowiedzieć czy w przyszłości będzie mogła dobrze skakać wzwyż. Sylwek od razu dostrzegł w niej talent. Teraz, w wieku 17 lat, zajęła czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w Kolumbii.

Dyrektor Wydziału Sportu Marek Kondraciuk w programie „Lekkoatletyczna Łódź” widzi szansę na popularyzację tej dziedziny sportu w naszym mieście.

Sukcesy Teresy Dobiji, Sylwestra Bednarka, Adama Kszczota oraz sam program znakomicie wpisują się w zamierzenie miasta. Pozostanie nam tylko odbudowanie obiektów. W ciągu 2-3 lat chcemy zrealizować inwestycje zarówno na RKS-ie, gdzie trzeba odnowić boisko lekkoatletyczne oraz budynek socjalno-administracyjny. Chcemy tam zorganizować internat dla młodzieży, która będzie przyjeżdżała na zgrupowania. Druga ważna inwestycja to AZS. Tam planujemy zbudować trybunę, wieżę sędziowską, a także poprawić infrastrukturę sportową – dodaje Marek Kondraciuk.

Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki