18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź: kto zostanie wiceprezydentem?

Marcin Darda
Kacprzak, Cieślak Papierski, Midera, Piątkowski (na zdjęciu), Worach... Kto zostanie wiceprezydentem?
Kacprzak, Cieślak Papierski, Midera, Piątkowski (na zdjęciu), Worach... Kto zostanie wiceprezydentem? Marek Trzuskowski/archiwum
Szef Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak, szef Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Cieślak oraz Zbigniew Papierski, prezes spółki Post Data i Szymon Midera, wiceszef Banku Pocztowego. To nieoficjalni kandydaci na trzy stanowiska wiceprezydentów Łodzi, które obsadzi PO. Czwarty fotel ma dostać PiS. Największe szanse mają szef klubu Krzysztof Piątkowski i poseł Sławomir Worach.

Według naszych informacji, bliski nominacji może być Cieślak. W kuluarach rady mówiło się wczoraj, że Tomasz Kacprzak przyjmie propozycję, jeśli dostanie satysfakcjonujące "działki", czyli np. transport i komunikację.

Jeden z radnych PO zwrócił uwagę na to, że nazwiska są raczej pewne, ale trudno znaleźć wśród nich kogoś, komu można by powierzyć np. edukację. Stąd sugestia, że coś się jeszcze może zmienić.

Hanna Zdanowska zapowiadała w kampanii, że stanowiska wiceprezydentów odda fachowcom. Z naszych informacji wynika, że w ten sposób ma być przedstawiony Marek Cieślak. Nie należy do PO, ale jest doświadczonym menedżerem.

"Niepolitycznym" wiceprezydentem ma być też ktoś z tandemu Zbigniew Papierski - Szymon Midera. Co ich łączy? Zażyłe stosunki z głównym rozgrywającym w Łodzi, czyli Cezarym Grabarczykiem. Papierski należy do PO, był szefem kampanii Hanny Zdanowskiej, prowadzi spółkę informatyczną podlegającą Poczcie Polskiej. A tę nadzoruje Grabarczyk jako minister infrastruktury. Midera odpowiadał za wizualny kształt kampanii.

Szef PiS Jarosław Jagiełło sugeruje, że wiceprezydentem z PiS może być Sławomir Worach. Tylko że wtedy do Sejmu w jego miejsce wchodzi Krzysztof Piątkowski. A on zapowiedział, że nie chce być posłem.

Kacprzak, Cieślak Papierski, Midera, Piątkowski, Worach... Kto zostanie wiceprezydentem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki