Łódź: Miś Uszatek wkrótce wróci na Piotrkowską

  Łódź: Miś Uszatek wkrótce wróci na Piotrkowską

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Miś Uszatek, który w styczniu stracił rękę, wrócił już ze "szpitala dla misiów". Wkrótce znów stanie na chodniku przy ul. Piotrkowskiej 87. Jednak po zimie na reprezentacyjnej ulicy miasta nadal brakuje czterech gwiazd z Alei Sławy, pół tysiąca kostek z Pomnika Łodzian Przełomu Tysiącleci, a w brukowej nawierzchni deptaka jest kilka potężnych dziur.
  Miś stał na Piotrkowskiej zaledwie kilka miesięcy. Na początku styczna nieznany sprawca urwał mu rękę. Na szczęście została znaleziona i miś mógł zostać naprawiony.

  Na Piotrkowską wrócił trzy tygodnie temu. Jednak na razie stoi w witrynie Centrum Informacji Turystycznej.

  'Kochani, już wróciłem ze szpitala dla misiów. Czuję się teraz bardzo dobrze i czekam na przyjście wiosny, by wrócić na swoje miejsce" - można przeczytać na stojącej obok pomnika tablicy.

  Na ulicę Uszatek wróci w najbliższym czasie. - W tym tygodniu podamy dokładny termin. Chcieliśmy ustawić go już 19 marca. Jednak temperatura była zbyt niska - mówi Monika Karolczak, zastępca dyrektora biura promocji łódzkiego magistratu.

  Po zimie na ulicę nie wróciło prawie 500 kostek z nazwiskami z Pomnika Łodzian Przełomu Tysiącleci. Zostały wyjęte, bo z powodu mrozu kostka się wybrzuszała. - Wrócą wkrótce - zapewnia Aleksandra Kaczorowska z biura prasowego Zarządu Dróg i Transportu.

  Ale spore braki ma też zwykły bruk na Pietrynie. Między placem Wolności a ul. Jaracza dziur jest tak dużo, że trudno przejechać tędy na rowerze. - Co roku na wiosnę mamy ten problem - przyznaje Aleksandra Kaczorowska . - Dlatego dziś robimy wizję lokalną i sprawdzimy, gdzie brakuje kostki. Braki uzupełnimy do rozpoczęcia sezonu ogródkowego czyli do 21 kwietnia.

  Na Piotrkowskiej ciągle brakuje czterech gwiazd filmowców, Leona Niemczyka, Bogumiła Kobieli, Zbigniewa Cybulskiego i Wojciecha Pszoniaka. Zostały wyjęte w styczniu, bo się obluzowały - Po świętach będzie wizja lokalna. Do mają gwiazdy wrócą - mówi Elżbieta Czarnecka z Kapituły Alei Sławy.
  Schowany na czas budowy sądu administracyjnego kuferek Reymonta powróci w lipcu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Uszatek wróci...

  awersja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 47 / 36

  ...na ul. Piotrkowską, ale dzieci nie wrócą na ul. Kasprzaka. Budynek po nr. 66 ciągle okupuje sobie ZNP.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo