MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódź. Nagrody dla artystów, certyfikat „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” dla Muzeum Pałac Herbsta

Dariusz Pawłowski
Grzegorz Gałasiński
Podczas kolejnego z cyklu koncertów „Kulturanki u Herbsta” w łódzkim Muzeum Pałac Herbsta - w niedzielę 27 sierpnia - wybrzmiała nie tylko muzyka, ale również wręczono nagrody uzdolnionym artystom, zaś sama instytucja została wyróżniona certyfikatem „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”. Gościem wydarzenia był marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Niedzielny „Kulturanek u Herbsta” był już przedostatnim wydarzeniem cyklu w tym sezonie. Muzyczną atrakcją przedpołudniowego wydarzenia był koncert zespołu Classic Brass Quintet.

Marszałek Grzegorz Schreiber wręczył Magdalenie Michalskiej-Szałackiej, kierownik Muzeum Pałac Herbsta, certyfikat „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”. Jak podkreślają pomysłodawcy wyróżnienia, jest ono przyznawane najbardziej urokliwym zielonym miejscom regionu. Certyfikat nie tylko podkreśla ich wyjątkowe walory przyrodnicze, ale jest także docenieniem zaangażowania właścicieli i zarządców terenów w tworzenie zielonych przestrzeni publicznych. Muzeum Pałac Herbsta ze swoimi pięknymi ogrodami wyjątkowo na ten certyfikat zasługuje.

- Jesteśmy w przepięknym miejscu, które przyciąga turystów, które inspiruje. Chcemy do takich miejsc docierać, pokazywać je, chwalić się nimi, a tych którzy opiekują takimi miejscami, nagradzać – mówił marszałek przekazując statuetkę i certyfikat.

Podczas spotkania gratulacje od marszałka Grzegorza Schreibera przyjęli także artyści, którzy otrzymali wsparcie w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Marszałka Województwa Łódzkiego. To program, w ramach którego zdolni i wrażliwi na sztukę mieszkańcy województwa mogą dostać do 10 tys. zł za dotychczasowe osiągnięcia lub na dalszy rozwój. W tym roku Zarząd Województwa Łódzkiego wyróżnił w ten sposób dwanaście osób, które otrzymały po 7 tys. zł z budżetu województwa.

Są to: Amelia Grzywińska, Mia Rawicka, Anastazja Kacprzak, Dobromiła Czarnecka i Astrid Gizgier, uczennice Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi, Zdzisław Gajewski, artysta ludowy z Sulejowa, Maria Duszka, autorka tekstów z Sieradza, Tomasz Orłowski, muzyk z Bełchatowa i jednocześnie uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi, Aleksandra Chrapowicka i Bronisława Nowicka - wykładowcy z PWSFTviT w Łodzi, Krzysztof Jochan, artysta muzyk z Niebrowa oraz Daniel Pielucha, malarz z Działoszyna.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki