Łódź pełna książek. Studenci filmówki czytali łodzianom w...

  Łódź pełna książek. Studenci filmówki czytali łodzianom w Parku Ocalałych [ZDJĘCIA]

  Marek Rubajczyk

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Łódź pełna książek. Studenci filmówki czytali łodzianom w Parku Ocalałych [ZDJĘCIA]
  1/15

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Marek Rubajczyk

  Kolejna odsłona akcji „Łódź pełna książek” odbyła się w niedzielę, w Parku Ocalałych. Ta edycja nosiła nazwę „Bałuty – do książki na skróty”. Akcja została zorganizowana przez studentów aktorstwa Łódzkiej Szkoły Filmowej w ramach programu „Młodzi w Łodzi”.
  - Chcieliśmy wspólnie z kolegami z roku zrobić teatr i pomyśleliśmy że moglibyśmy już zacząć coś robić, znaleźć sobie miejsce - mówi Magdalena Drab, pomysłodawczyni akcji. - Znaleźliśmy właśnie konkurs „Studenci dla Łodzi – Kreujemy lokalnie”, pomyśleliśmy o tym, że my jako młodzi aktorzy moglibyśmy coś zrobić z problemem niskiego czytelnictwa w Łodzi.

  W ramach akcji, studenci rozdają książki oraz czytają utwory głównie łódzkich autorów. Najmłodszym szczególnie podobały się krótkie inscenizacje przygotowane przez studentów.

  - Dla wielu ludzi jest to urozmaicenie. Coś się dzieje w ich mieście – przyznaje Magdalena. - Dla tych, którzy czytają to też miłe, że mogą sobie tu przyjść i wybrać coś dla siebie. Takich sytuacji kiedy mamy poczucie, że nasza misja się spełnia nie jest może dużo, ale kiedy one się zdarzają, to jest to bardzo miłe.

  Z badań Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi z 2012 roku wynika, że jedynie 44 proc. łodzian miało jakikolwiek kontakt z książką, na Bałutach odsetek ten wyniósł mniej niż 20 proc., a na Widzewie jedynie 8 proc.

  Ostatnia odsłona „Łodzi pełnej książek” odbędzie się 8 września na skwerze przed WiMą.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo