Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź: reforma magistratu nie jest gotowa (AKTUALIZACJA)

Monika Pawlak
Hanna Zdanowska tłumaczyła radnym, że projekt restrukturyzacji urzędu nie jest gotowy. W piątek odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w tej sprawie.
Hanna Zdanowska tłumaczyła radnym, że projekt restrukturyzacji urzędu nie jest gotowy. W piątek odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w tej sprawie. Grzegorz Gałasiński, archiwum
- Sprawnie działający urząd, jak duża dobrze zarządzana korporacja, to priorytet mojej prezydentury - mówiła Hanna Zdanowska, prezentując projekt restrukturyzacji urzędu. W piątek w południe rozpoczęła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, poświęcona tej sprawie

Zamiast jednak konkretów dotyczących planowanej restrukturyzacji magistratu radni usłyszeli, że projekt nadal jest przygotowywany.

- Nie rozumiem pomysłu z sesją nadzwyczajną, ani krytyki tego pomysłu - mówiła Hanna Zdanowska. - Nie wiem jak można cokolwiek oceniać nie mając informacji o sprawie. Poza tym restrukturyzacja urzędu to sprawa między prezydentem i jego urzędnikami.

Prezydent Zdanowska dodała jeszcze, że delegatury nie będą zlikwidowane, ale będą inaczej pracować, zmiany nie są wprowadzane pospiesznie, bo praca nad nimi trwa od trzech miesięcy a poprzedził ją audyt zewnetrzny, wewnętrzny, a także raporty po kontrolach NIK i Regionalnej Izby Obrachunkowej.

- Zmiany nie są robione w tajemnicy, mówiłam o swoich planach w kampanii wyborczej, a projekt będzie konsultowany z urzędnikami i związkami zawodowymi.

***

Hanna Zdanowska nie odpowiedziała radnym na żadne konkretne pytanie dotyczące reorganizacji urzędu. Powód? Prezydent Łodzi powtarza jak mantrę: nic jeszcze nie jest przesądzone, pracujemy nad projektem zmian.

Radni pytali i liczbę osób do zwolnienia, jakie oszczędności da restrukturyzacja, kiedy zmiany wejdą w życie, wreszcie czy będą zwolnienia grupowe. Wyjaśniło się jedno: biuro prawne magistratu nie zostanie zlikwidowane, a w wyjątkowo trudnych sprawach miasto będzie korzystać z usług kancelarii zewnętrznych.

- Tylu ludzi na tej sali traci czas, o czym mamy dyskutować skoro restrukturyzacja jest nieprzygotowana - mówił Marek Michalik, radny PiS.

Michalik chciał zakończenia dyskusji, która jego zdaniem, nie ma sensu. Radny uzyskał tylko zapewnienie, że zanim zmiany wejdą w życie radni będą o nich poinformowani.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki