Łódź: Studenci z Krakowa wygrali regaty na ul. Piotrkowskiej. Nasza załoga druga

mach

Studenci Uniwersytetu Medycznego z Łodzi zajęli drugie miejsce w finałowym wyścigu regat na ul. Piotrkowskiej. Medyków wyprzedziła tylko osada Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa.

Załoga AGH to obrońcy mistrzostwa sprzed roku. I tym razem okazali się bezkonkurencyjni. Pokonali trasę od startu przy kufrze Reymonta z nawrotem na placu Wolności i metą ponownie na wysokości pomnika pisarza w 12 minut i 36 sekund. Osada łódzkiego UM wiosłowała o prawie 2 minuty słabiej.

Rekord trasy z 2006 roku nie został pobity. Dalej wynosi 10 minut i 8 sekund, należy do osady Uniwersytetu Łódzkiego. Tym razem łódka UŁ się nie spisała - jej załoga ukończyła finałowy wyścig na ostatnim, szóstym miejscu.

Studenci Politechniki Łódzkiej "przypłynęli" czwarci. Oprócz AGH oraz UM polibudę wyprzedziła też załoga Politechniki Krakowskiej.

Przed finałem zabawy odbyły się wybory nimfy, która najlepiej reprezentuje załogę swojej uczelni. Nimfa to, zgodnie z tradycją regat, dziewczyna, która siedzi w łodzi, ale nie wiosłuje, tylko zagrzewa chłopaków do szybszych ruchów. Jury, m.in. Włodzimierz Adamiak z Fundacji Ulicy Piotrkowskiej, uznali za zwyciężczynie Dianę Olczyk z osady UM w Łodzi oraz Igę Marszałek z załogi PŁ. Pierwsza z nimf uczy się na kierunku wojskowo-lekarskim, Iga... jeszcze w ogólniaku.