Leniwce Lenka i Chaparro zostali rodzicami po raz drugi. Malucha można dojrzeć na plecach lub brzuchu matki mocno wczepionego w jej futro. Tak młody osobnik spędzi pół roku. Dopiero po tym czasie zacznie samodzielnie wspinać się po drzewach i lianach. Para leniwców dwupalczastych, zwanych także leniuchowcami, mieszka w łódzkim ogrodzie od 2019 roku. Po trzech latach urodził się samczyk, któremu nadano imię Sid. Po odchowaniu przez Lenkę zamieszkał w pawilonie "Nocny świat". Leniwce stają się bardziej aktywne nocną porą. Jakiej płci jest niedawno urodzony osobnik jeszcze nie wiadomo. Uda się to ustalić, gdy podrośnie.
W ostatnim czasie powiększyła się także rodzina dikdików - urodził się samiec. Dikdiki to jedne z najmniejszych antylop świata, nie większe od zająca. Zwiedzający muszą wykazać sporo cierpliwości i wytężyć wzrok, by dostrzec je na wybiegu. Nie dość, że są niewielkie, to ponadto są to zwierzęta skryte i płochliwe.
W wolierze ptaków brodzących można zobaczyć młodego ślepowrona, ptaka z rodziny czaplowatych. Wyleciał już z gniazda.
"Różni się od swoich rodziców ubarwieniem. Jest jeszcze szarobury, kiedy dorośnie na jego głowie pojawi się charakterystyczne odstające pióro." - mówi Tomasz Jóźwik, członek zarządu Orientarium ZOO Łódź.
W Orientarium wykluły się trzy węże mandaryńskie. Te azjatyckie gady są niezwykle ubarwione, a dorosłe osobniki są trudne do wypatrzenia. Większą część dnia spędzają na ziemi, a ich skóra idealnie wpasowuje się w kolory butwiejących liści, tym samym węże stają się niemal niewidoczne.
Magdalena Rubaszewska/Express Ilustrowany
Debata Harris-Trump. Kto wygrał przedwyborcze starcie?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?