Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź w czerwonej strefie. Jak działają siłownie, kluby fitness, baseny, zoo i palmiarnia? Co działa w weekend w Łodzi 17-18 października?

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Od soboty (17 października) w Łodzi wprowadzono surowe obostrzenia. Pływalnie, baseny i siłownie w czerwonej strefie nie mogą działać. Ale rozporządzenie ogłoszone w piątek późnym wieczorem pozwala na pracę niektórych obiektów, na przykład szkół tańca (na zdjęciu: nauka tańca na rurze w szkole Lejdis Studio). Zostawia też wiele miejsca na interpretację, zezwalając na organizację zajęć sportowych i zawodów. Zebraliśmy informacje, co działa w weekend 17-18 października w Łodzi.
Od soboty (17 października) w Łodzi wprowadzono surowe obostrzenia. Pływalnie, baseny i siłownie w czerwonej strefie nie mogą działać. Ale rozporządzenie ogłoszone w piątek późnym wieczorem pozwala na pracę niektórych obiektów, na przykład szkół tańca (na zdjęciu: nauka tańca na rurze w szkole Lejdis Studio). Zostawia też wiele miejsca na interpretację, zezwalając na organizację zajęć sportowych i zawodów. Zebraliśmy informacje, co działa w weekend 17-18 października w Łodzi. Jarosław Kosmatka/Archiwum Polska Press
Od soboty (17 października) w Łodzi wprowadzono surowe obostrzenia. Pływalnie, baseny i siłownie w czerwonej strefie nie mogą działać. Ale rozporządzenie ogłoszone w piątek późnym wieczorem pozwala na pracę niektórych obiektów, na przykład szkół tańca. Zostawia też wiele miejsca na interpretację, zezwalając na organizację zajęć sportowych i zawodów. Zebraliśmy informacje, co działa w weekend 17-18 października w Łodzi.

Łódź w czerwonej strefie Aquaparki i baseny nieczynne

O planowanym zamknięciu od soboty (17 października) poinformował już m.in. Aquapark Fala. Obiekt będzie nieczynny do odwołania. Karnety, abonamenty i pakiety zostają zawieszone do czasu wznowienia działalności aquaparku. Nie działają też inne baseny. Na weekend zamknęła się m.in. Zatoka Sportu i pływalnia Wodny Raj, a także część wodna Stacji Nowa Gdynia w Zgierzu.

Łódź w czerwonej strefie. Kluby fitness i siłownie nieczynne

Od soboty ( 17 października) w całym kraju nieczynne są siłownie i kluby fitness. Ale ogłoszone w piątek wieczorem przepisy wprowadziły możliwość organizacji w nich zajęć sportowych, zawodów i zajęć dla uczniów i studentów. Jak zinterpretują te przepisy łódzkie kluby? Nie wiadomo. Na razie obiekty zostały zamknięte. W sobotę rano kluby czekały na interpretację przepisów.

Łódzkie szkoły tańca działają nadal w czerwonej strefie

Szkoły tańca zostały wyjęte spod rozporządzenia zamykające kluby fitness. I skwapliwie z niego skorzystały. Znane szkoły tańca z Łodzi już od piątku przypominały, że zajęcia odbywają się normalnie. Na przykład szkoła tańca Jankowski zaprasza w weekend na kursy tańca towarzyskiego, a szkoła Reaktywacja na zajęcia taneczne dla pań i dziewczynek. Warto dopytać, czy nasz klub jest klubem tanecznym czy fitness. Na przykład w klubie Forma Zgierz zamknięte zostały zajęcia fitnessowe, nadal jednak działa szkoła tańca dla dzieci Odoriko.

Kryte lodowiska MOSiR: Bombonierka i Retkinia

Lodowiska nie zostały objęte rozporządzeniem, to znaczy, że nadal mogą działać zgodnie z przepisami. Dlatego łódzka Bombonierka zaprasza w sobotę i w niedzielę na ślizgawki o godz. 13.15, 15, 16.45 i 18.30. Lodowisko ma działać także w tygodniu. Lodowisko Retkinia ma w weekend odwołane wszystkie ślizgawki poza niedzielną o godz. 19.30, ale wynika to z organizacji turnieju młodzieżowego.

Squash, badminton, tenis

Nadal dozwolona jest gra w badmintona, squasha i tenisa. To oznacza, że część obiektów sportowych nadal oferuje możliwość rekreacyjnej gry w squasha czy badmintona. Do uprawiania tych sportów na swoich boiskach zapraszała w weekend m.in. zgierska Stacja Nowa Gdynia (na zdjęciu).

Inne obiekty i zajęcia MOSiR Łódź

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem łódzki MOSiR zamknął od soboty siłownie zewnętrzne, m.in. w Arturówku czy na Stawach Stefańskiego. Zostawił jednak otwarte sąsiadujące z nimi place zabaw. MOSiR zrezygnował też z zajęć rekreacyjno-sportowych prowadzonych w halach. Nadal mają być organizowane zajęcia outdoorowe: nordic walking oraz ćwiczenia ogólnousprawniające na świeżym powietrzu, zapisy: tel 536-777-610.

Ogród zoologiczny w Łodzi

W przeciwieństwie do wiosennego "lockdownu" łódzki ogród zoologiczny pozostaje nadal czynny. Od soboty wprowadza jednak pewne ograniczenia. Nie będzie karmienia lemurów oraz pokazów karmienia innych zwierząt, a w warsztatach będzie mogło uczestniczyć najwyżej 10 osób.

Palmiarnia i ogród botaniczny

Nadal czynna będzie łódzka palmiarnia. Obowiązuje jednak limit 20 osób, które jednocześnie mogą przebywać na terenie obiektu. Dlatego na zwiedzanie warto wybrać mniej popularne godziny i dni. Palmiarnia czynna jest w sobotę i niedzielę w godz. 9-16, oraz od wtorku do piątku w godz. 11-16.
Do końca października czynny jest łódzki ogród botaniczny. Można go zwiedzać od godz. 9 do 17.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki