Łódź wesprze wydanie książek

  Łódź wesprze wydanie książek

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W poniedziałek ogłoszono wynik konkursu wydawniczego, w którym z budżetu Łodzi wsparcie otrzymają książki o tematyce łódzkiej. Nie będzie dofinansowania dla czasopism. Dlaczego?
  Łódź wesprze wydanie książek

  ©archiwum Polskapresse

  - Z uwagi na zmniejszony budżet wydziału kultury, podjęliśmy decyzję, żeby całą kwotę, czyli 100 tysięcy złotych, przeznaczyć na wsparcie wydawnictw książkowych - mówi Grzegorz Gawlik z biura prasowego Urzędu Miasta Łodzi.

  Najwięcej, bo po 14 tys. zł otrzymały Stowarzyszenie Promocji Kultury im. A. Tansmana w Łodzi na książkę "W 89 lat dookoła świata. Aleksander Tansman u źródeł kultury i tożsamości" oraz zarejestrowana w Warszawie Fundacja Szansa dla Niewidomych na wydawnictwo tyflograficzne o architekturze i wnętrzach Pałacu Poznańskich dla osób niewidomych i słabowidzących.

  Stowarzyszenie Okolic Kultury, którego prezesem jest Andrzej Poniedzielski, otrzyma 10 tys.
  zł na "Piosenki to", Towarzystwo Przyjaciół Łodzi na "Julek. Podróże do krainy wyobraźni Juliana Tuwima", a Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju "Regio" na "Odkryj Łódź". Blisko 7 tys. zł otrzyma Stowarzyszenie Literackie im. K. K. Baczyńskiego na cztery książki poetyckie.

  Stowarzyszenie Filmowe KinoArt otrzyma 5 tys. zł na książkę "Za bramą wielkiej ciszy", a Stowarzyszenie "Procinema" 8,5 tys. zł na "Rajskie ogrody łódzkich witraży". Fundacja Muzyczna im. Rubinsteina na "Koncerty A. Rubinsteina w Carnegie Hall" dostanie 7 tys. zł. "Architektura okupowanej Łodzi. Niemieckie plany przebudowy miasta" Fundacji Wspierania Inicjatyw Kulturalnych i Wydawniczych otrzyma 8 tys. zł.

  ZOBACZ, KTO DOSTAŁ DOFINANSOWANIE Z URZĘDU MIASTA

  Od 2 lat wydawnictwa samodzielnie nie mogą ubiegać się o wsparcie wydania książek. Czynią to stowarzyszenia i fundacje. W komisji po raz kolejny nie zasiedli księgarze.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo