Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź zyskała nowoczesny obiekt sportowy. Stadion RKS gotowy do zawodów. Zdjęcia

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Fot. Urząd Miasta Łodzi
Łódź buduje dla mistrzów. Kończą się prace przy budowie nowoczesnej areny lekkoatletycznej na Rudzie - pisze Grzegorz Gawlik z Biura Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi. Na stadionie RKS rozpoczęły się procedury odbiorowe, odbyły się pierwsze przeglądy techniczne, a Polski Związek Lekkiej Atletyki dopuścił obiekt do rozgrywania oficjalnych zawodów.

Miasto zyskało nowoczesny obiekt sportowy, który pozwoli na organizowanie zgrupowań i zawodów, a przede wszystkim przyciągnie zawodników z Polski i Europy.

Kończy się I etap inwestycji, wartość to 10 mln zł przy 3,5 mln dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

-  Prowadzimy ostatnie prace wykończeniowe. Wokół nowej areny porządkujemy trawniki i sadzimy drzewa: sosny czarne, jarzęby pospolite, głóg pośredni. Zasadzimy blisko 40 drzew i 75 m kw. krzewów - ligustru pospolitego. Przed nami prace porządkowe oraz montaż wiat sędziowskich – mówi Marek Iwanowski, kierownik robót.

W ramach inwestycji wykonano pełnowymiarową bieżnię poliuretanową o długości 400 m z sześcioma torami okrężnymi o standardowym promieniu wirażu oraz ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich, naturalne trawiaste boisko z drenażem, kompletny zestaw skoczni, rzutni i profesjonalne oświetlenie. Miasto przygotowuje się do kontynuacji modernizacji infrastruktury RKS. Kolejnym wyzwaniem będzie przebudowa zdegradowanego technicznie i pozostającego od kilkudziesięciu lat w stanie surowym budynku, w którym ma powstać zaplecze administracyjno-szatniowe, internat oraz pomieszczenia odnowy biologicznej i rehabilitacji.

Baza olimpijczyków
RKS Łódź, pomimo fatalnego stanu technicznego swoich obiektów, jaki utrzymywał się w ostatnich latach, dochował się kilku świetnych zawodników. Oprócz olimpijczyka i multimedalisty mistrzostw świata (pięć krążków) i mistrzostw Europy (siedem) Adama Kszczota, w Igrzyskach Olimpijskich startowali także inni wychowankowie tego klubu: Marcin Krzywański (Sydney), Sylwester Bednarek (Rio de Janeiro), a także Mateusz Borkowski i Mateusz Rzeźniczak (obaj w Tokio).

Zakres projektu
Bieżnia o dł. 400 m
Skocznie do skoku w dal i trójskoku
Rzutnia do pchnięcia kulą – dwa stanowiska do zawodów plus jedno rozgrzewkowe.
Dwie dwukierunkowe skocznie do skoku o tyczce
Dwie rzutnie do rzutu oszczepem
Rzutnia do rzutu młotem i dyskiem
Zeskok do skoku wzwyż
Rozgrzewkowa bieżnia z zeskokiem do skoku w dal i trójskoku
Mobilna trybuna na 100 miejsc
Boisko trawiaste o wymiarach 100 x 63 m
Remont budynku magazynowego
Instalacje i ogrodzenie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki