Łódzcy skoczkowie narciarscy walczyli w strugach deszczu

Marcin Bereszczyński
Czterech skoczków narciarskich z łódzkiego klubu Łódź Ski Team wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach w Skokach Narciarskich na Igielicie o puchar Śląskiej Rady Wojewódzkiej LZS w Gilowicach koło Żywca. Turniej odbył się w strugach deszczu. Wystartowało 91 skoczków i skoczkiń z Polski i Czech. Zawody odbyły się na skoczni K20. Wielki sukces odniósł Dawid Jurga z Łódź Ski Team, który w kategorii open zajął drugie miejsce.

Łódzcy skoczkowie skakali w kategorii open (rocznik 98 i starsi), w której wystartowało 13 skoczków.

Pabianiczanin Dawid Jurga oddał dwa skoki na odległość 22 metrów. Pokonał go tylko wielokrotny triumfator turnieju w Gilowicach Lukas Kantor z Czech, który skoczył na odległość 23,5 i 23 metrów. Trzecie miejsce zajął kolejny Czech. Był nim najstarszy uczestnik zawodów - 45-letni Zbynek Mikeska, syn byłego trenera reprezentacji Polski Pavla Mikeski.

Pozostali zawodnicy łódzkiego klubu zajęli dalsze miejsca. Na 10. znalazł się debiutant Jacek Polcyn, 12. był Piotr Gułajewski, a 13. - Gabriel Grzejszczak.

Dobre wyniki są tym bardziej zaskakujące, że łodzianie nie mają gdzie trenować. Dlatego prowadzą rozmowy z klubem RKS Łódź o założeniu w nim sekcji skoków narciarskich. Ułatwiłoby to budowę skoczni na Rudzkiej Górze.

Skoczkowie Łódź Ski Team są już po rozmowach z inżynierem, który podjął się zaprojektowania skoczni. Potrzebny jest jeszcze geodeta, który wykona pomiary. Skoczkowie mają już obiecany igielit, który miałby do Łodzi trafić z Wisły, czyli rodzinnej miejscowości Adama Małysza.