Łodzianie mają najsilniejszy młyn w Polsce. Rugbiści Master Pharm lepsi od mistrza Polski

Rugbiści drużyny Master Pharm Rugby Łódź pokonali w Sochaczewie mistrza Polski, zespół Orkana.

Łodzianie nadal się liderami rozgrywek ekstraligi.
Najlepszy filar w Polsce Vitalii Kramarenko zdobył pierwsze przyłożenie w tym meczu po 10 minutach gry. Wynik podwyższył Kamil Brzozowski.
Po wrzucie z autu łodzianie przeprowadzili kolejną skuteczną akcję. Młyn łodzian przepchnął rywala i Krzysztof Justyński zdobył kolejne punkty.
Gospodarze przyłożyli piłkę w polu punktowym łodzian tuż przed końcem pierwszej połowy. Do przerwy łodzianie prowadzili 15:10, bo jeszcze karnego wykorzystali Kamil Brzozowski dla łodzian i Peter Steenkamp dla Orkana.
W drugiej połowie zaczął padać deszcz. Nie przeszkodził naszej drużynie. Po zmianie stron po aucie bezpańską piłkę przejął Vitalii Kramarenko i położył piłkę w polu punktowym mistrza Polski. Kamil Brzozowski podwyższył i było 22:10.
Vitalii był nie do zatrzymania, bo po kilku minutach znów przyłożył piłkę. Kopacz nie trafił i było 27:10. Orkan się nie poddawał – zaliczył dwa przyłożenia, oba z podwyższeniem. Było 27:24. Emocjonująca była końcówka meczu, ale kropkę nad i postawili łodzianie. Kamil Brzozowski wykorzystał karnego prawie z połowy boiska.
–To był bardzo dobry mecz – mówił komentujący grę Andrzej Kopyt.

Orkan Sochaczew – Master Pharm Rugby Łódź 24:30 (10:15)
Punkty dla łodzian: Vitalii Kramarenko 15, Krzysztof Justyński 5, Kamil Brzozowski 10.
Master Pharm Rugby Łódź: Vitalii Kramarenko, Cezary Plesiński, Toma Mchedlidze, Piotr Karpiński, Oleksandr Szewczenko, Davit Nibladze, Krzysztof Justyński, Eryk Chain, Elguja Kikvadze, Kamil Brzozowski, Przemysław Dobijański, Patryk Chain, Polomea Kata Finau, Dmytro Prodeus, Krystian Pogorzelski. Rezerwowi: Przemysław Serafin, Robert Kacprowicz, Szymon Witkowski, Patryk Olejnik, Hubert Lewandowski, Damian Wlaźlak. Trenerzy Przemysław Szyburski i Mirosław Żórawski.
Inne mecze:
Posnania Poznań - Juvenia Kraków 42:40, Pogoń Siedlce - Arka Gdynia (niedziela, 14), Ogniwo Sopot - Budowlani Lublin 30:24, Skra Warszawa - Lechia Gdańsk 80:0.
10.Pogoń Siedlce 5 0 41-289
Następny mecz: Master Pharm Rugby Łódź - Ogniwo Sopot (Stadion Miejski, sobota 22.10 godz.17)