Łodzianie z Jedynki blisko medalu mistrzostw Europy w pływackiej sztafecie

Julian Świderski, Kacper Płoszka, trener Bartosz Olejarczyk, Justyna Poznańska - silna ekipa Jedynki Łódź Fot. Jedynka Łódź
Na wielkie brawa i ogromne słowa uznania zasłużyli dwaj młodzi pływacy Jedynki Łódź. Kacper Płoszka i Julian Świderski, podopieczni trenera Bartosza Olejarczyka, stanowili o sile sztafety 4x200 m stylem dowolnym i byli o krok od medalu mistrzostw Europy juniorów.

Męska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym zajęła 4. miejsce w finale przedostatniego dnia mistrzostw Europy juniorów, które odbywały się w Belgradzie.

Nasza drużyna na dystansie 4x200 metrów zanotowała obiecujący występ już w eliminacjach. Kacper Płoszka, Adam Zaremba, Julian Świderski i Adam Zdybel zostali rano sklasyfikowani na 3. pozycji. W finałowym składzie Juliana Świderskiego zastąpił Mikołaj Filipiak i po południu biało-czerwoni uzyskali czas 7:23.54, który dał im 4. miejsce. Przed nimi znaleźli się tylko Włosi, Francuzi i Turcy.

W Belgradzie startowała jeszcze trzecia reprezentantka Jedynki Łódź. Justyna Poznańska w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym, poprawiając dwukrotnie rekord życiowy, wywalczyła 12. miejsce.
Reprezentujący UKS Shark Rudna Szymon Misiak zajął 2. miejsce w finale mistrzostw Europy juniorów na dystansie 50 m stylem dowolnym, powiększając tym samym dorobek medalowy reprezentacji Polski na zawodach w Belgradzie. Podczas drugiego dnia mistrzostw Europy juniorów w Belgradzie biało-czerwoni cieszyli się z pierwszego medalu tej imprezy. Reprezentująca Swimland Olsztyn Karolina Piechowicz wywalczyła srebro na dystansie 50 m stylem klasycznym.