Łodzianin wicemistrzem Europy. Zdobył też brąz. Wielki sukces Jana Kałusowskiego w Helsinkach

Jan Kałusowski - wicemistrz Europy z Trójki Łódź
Jan Kałusowski - wicemistrz Europy z Trójki Łódź archiwum
Bardzo radosną informację przekazała nam Dagmara Zielińska, prezes Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego

Przez pięć dni na pływalni w Helsinkach młodzi pływacy walczyli o medale mistrzostw Europy juniorów. Polska ekipa przywiezie ze stolicy Finlandii trzy medale.

Dwa z nich wywalczył, najlepiej spisujący się w naszym zespole, Jan Kałusowski z MKS Trójka Łódź, zawodnik trenujący u trenera Macieja Młynarczyka. W konkurencji 200 m st. klasycznym łodzianin został wicemistrzem Europy i wynikiem 2:13,45 ustanowił rekord Polski juniorów 18-letnich. Brązowy krążek łodzianin zapewnił sobie na dystansie 100 m klasycznym czasem 1:02,10.

Trzeci polski medal – brązowy - na 50 m dowolnym wywalczyła Kornelia Fiedkiewicz (Juvenia Wrocław) rezultatem 25,53.

Blisko miejsca na podium był Jakub Kraska z AZS Łódź. W wyścigu finałowym na 100 m dowolnym z wynikiem 49,62 uplasował się na niewdzięcznym 4 miejscu. W sztafecie 4x100 m zmiennym z kolegami z drużyny (także z Janem Kałusowskim) zajął 4 miejsce, a na 4x100 m dowolnym 5 pozycję.

Pozostali łodzianie też zaprezentowali się z dobrej strony. Wszyscy kwalifikowali się do półfinałów, z których nie udało im się niestety awansować do finałowej walki o medale. Aleksandra Knop (UKS 190) zajęła 10 miejsce na 200 m dowolnym, była 11 na 200 i 400 m zmiennym oraz 13 na 400 m dowolnym. Jakub Balcerak (MKS Trójka) uplasował się na 12 miejscu na dystansie 200 m grzbietowym, Alan Kłosiński (MKS Jedynka) na 15 pozycji w konkurencji 200 m klasycznym, a Krzysztof Fiks (UKS 190) był 16 na 200 m motylkowym.

Wszystkim należą się brawa za ambitną postawę - kończy prezes Dagmara Zielińska.