Łodzianka z UKS 190 mistrzynią Polski w pływaniu na wodach otwartych

Natalia Piekarska z UKS 190 Łódź wywalczyła tytuł mistrzyni Polski na olimpijskim dystansie 10 km Fot. PZP
Na jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej odbyły się mistrzostwa Polski w pływaniu na wodach otwartych.

Klasyfikację medalową wygrali zawodnicy Kormorana Olsztyn, którzy aż siedmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.
Złoto na olimpijskim dystansie 10 km w kategorii Open trafiło do Piotra Woźniaka i Natalii Piekarskiej z UKS190 Łódź.
Wśród kobiet najlepsza na olimpijskim dystansie okazała się Natalia Piekarska. Pokonanie 10 kilometrów zawodniczce UKS 190 Łódź zajęło 2:15:08. Do samego końca w napięciu trzymała walka o drugie miejsce pomiędzy Mają Nowak (AZS UW) i Julią Maciak (Muszelka Warszawa). Ostatecznie górą była ta pierwsza, ale na mecie obie dzieliły od siebie tylko niespełna dwie sekundy.

Rywalizacja w Dąbrowie Górniczej toczyła się nie tylko o medale, ale też o kwalifikację na imprezy międzynarodowe: mistrzostwa Europy juniorów w Korfu i Puchar Świata, który już na początku sierpnia (5-6.08) odbędzie się w Paryżu. Miejsce w kadrze na próbę przedolimpijską zdobyli najlepsi na dystansie 10 000: Piekarska, Nowak, Woźniak i Bartosz Kapała.

Zawody, w których wzięło udział niemal 150 pływaków z całego kraju, zainaugurowały zmagania sztafet mieszanych 3x1250 m. Walka o medale przebiegła pod dyktando reprezentantów Kormorana. Olsztynianie (Bartosz Kapała, Natalia Zmierczak i Szymon Kapała) wygrali wyścig z przewagą pół minuty nad swoimi klubowymi kolegami: Piotrem Woźniakiem, Roksaną Sujkowską i Jackiem Nowackim. Z brązowymi medalami w kategorii Open z Dąbrowy Górniczej wyjechali przedstawiciele AZS UMCS Lublin: Błażej Nowacki, Klara Kowalska i Igor Kozłowski.
Zawody odbyły się przy wsparciu sponsora głównego Polskiego Związku Pływackiego, którym jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. i były współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.