MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódzki Budżet Obywatelski. 200 propozycji zadań złożonych na papierze. Do 3 czerwca można składać projekty drogą elektroniczną

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Dzięki środkom z Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego latarnie stanęły m.in. wzdłuż alejek spacerowych w parku im. Słowackiego, na ul. Henrykowskiej, Serwituty, Pienistej, Gadomskiego, Plonowej, Taborowej i Astronautów. W ciągu ostatnich dwóch edycji budżetu obywatelskiego w mieście przybyło niemal 100 nowych lamp z oświetleniem LED.
Dzięki środkom z Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego latarnie stanęły m.in. wzdłuż alejek spacerowych w parku im. Słowackiego, na ul. Henrykowskiej, Serwituty, Pienistej, Gadomskiego, Plonowej, Taborowej i Astronautów. W ciągu ostatnich dwóch edycji budżetu obywatelskiego w mieście przybyło niemal 100 nowych lamp z oświetleniem LED. UMŁ
Zakończył się pierwszy etap składania wniosków do XII edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Nie ma już możliwości złożyć propozycji na papierze. Ale nic straconego. Zaangażowani i kreatywni łodzianie mają jeszcze czas na zgłoszenie wniosku drogą elektroniczną. Trzeba tylko wpaść na dobry pomysł, który zdobędzie poparcie innych mieszkańców.

Budżet obywatelski w Łodzi. 200 wniosków w ciągu tygodnia

Wnioski są przyjmowane drogą elektroniczną do 3 czerwca na stronie lodz.pl/bo.
W pierwszym tygodniu łodzianie złożyli niemal 200 propozycji. A mieszkańcy mogą zaproponować projekty dotyczące m.in. urządzania zieleni, polityki komunalnej, infrastruktury, zdrowia, kultury czy edukacji i sportu. We wniosku należy wskazać przedmiot i miejsce realizacji inwestycji, opisać, a także podać szacunkowy koszt. Na każdym etapie liderzy projektów mogą liczyć na pomoc pracowników Biura Aktywności Miejskiej mieszczącego się przy ul. Tuwima 10, którzy doradzą, jak prawidłowo wypełnić formularz.
Wszystkie wnioski zostaną później poddane wnikliwej analizie. Urzędnicy sprawdzą m.in. czy zadanie może zostać zrealizowane we wskazanej lokalizacji, czy wnioskodawca właściwie oszacował jego wartość.

Więcej

Na placu zabaw w parku nad Jasieniem, dawniej nazywanym parkiem przy Zbiorczej, przybyły urządzenia do zabawy.

W parku nad Jasieniem w Łodzi rozbudowano i zmodernizowano p...

Po analizie projektów głosowanie w październiku

Zadania w budżecie obywatelskim, tak jak w poprzednich edycjach, są podzielone na osiedlowe i ponadosiedlowe. Na realizację tych pierwszych miasto wyda w 2024 roku w sumie 27,5 mln zł. Kwota, która przypada na dane osiedle, będzie zależała od liczby jego mieszkańców. W przypadku zadań ponadosiedlowych do dyspozycji łodzian jest 9 mln zł.
Wnioski, które spełnią wszystkie wymagania, zostaną dopuszczone do głosowania. Wybór zadań do realizacji tą drogą zaplanowano jesienią. Łodzianie będą mieć czas na decyzję od 1 do 28 października.

Dokładne zasady, szczegóły Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie lodz.pl/bo.

Więcej

W Łodzi stoi kilkanaście tężni, do przetargu na postawienie kolejnych nikt się nie zgłosił.

Łódzki Budżet Obywatelski. Kilkadziesiąt niezrealizowanych p...

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Łódzki Budżet Obywatelski. 200 propozycji zadań złożonych na papierze. Do 3 czerwca można składać projekty drogą elektroniczną - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki