Łódzki Klub Hokejowy tym razem daleko od podium

Rok temu drużyna żaków starszych Łódzkiego Klubu Hokejowego zdobyła mistrzostwo Polski w tej kategorii (do lat 14) pokonując w finale Naprzód Janów. Kolejny rocznik nie obronił tytułu wywalczonego przez starszych kolegów - w finałowym turnieju mistrzostw na sezon 2023/24 ŁKH przegrał trzy mecze - z GKS Jastrzębie 6:10, Polonią Bytom 7:10 i z Legią 3:4, co dało zaledwie siódme miejsce - informuje red. Wojciech Filipiak.

W finale Legia pokonała Polonię, a pocieszeniem dla łódzkiej drużyny jest fakt, że obaj finaliści wyszli do finału z "łódzkiej" grupy, zaś z mistrzowską Legią zespól trenera Marka Syniawy przegrał tylko 3:4. W poświątecznym tygodniu odbędą się finały mistrzostw Polski młodzików, w których ŁKH (mistrz strefy północnej) będzie jednym z faworytów do medali wraz mistrzami pozostałych okręgów MOSM Tychy i Cracovią.
Zakończył się sezon w I lidze. Polonia Bytom, mistrz rundy zasadniczej MHL, po raz trzeci z kolei nie zdołała wygrać play-off, ulegając 1:2 i 2:3 w decydujących meczach Naprzodowi, trzeciej drużynie w tabeli zasadniczej. W meczach o trzecie miejsce SMS Katowice (2) wygrał z Podhalem (4) 7:4 i 7:1.
Łódzko-zgierscy Fabrykanci zajęli 12 miejsce w 15-drużynowej stawce. Planowany na miniony piątek towarzyski mecz z Sokołami Toruń na zakończenie sezonu nie odbył się, bo klub nie zdołał porozumieć się z zarządzającym lodowiskiem MOSiR-em.