MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódzkie Burmistrz i radni Wielunia staną przed sądem za brak maseczek. Kary za brak maseczek. Urzędnicy bez maseczek, będą kary?

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Łódzkie Burmistrz i radni Wielunia staną przed sądem za brak maseczek. Kary za brak maseczek. Urzędnicy bez maseczek, będą kary? Cztery osoby uczestniczące w sesji rady miejskiej w Wieluniu 13 października usłyszały zarzuty w sprawie o wykroczenie. Chodzi o burmistrza Pawła Okrasę i radnych, którzy nie zastosowali się do nakazu zakrywania ust i nosa podczas obrad. Wieruszowska policja zapowiada skierowanie wniosku do sądu o ukaranie całej czwórki zaraz po tym, jak uzupełniony zostanie materiał dowodowy. Zobacz: Najdroższe domy na sprzedaż w Łodzi i województwie łódzkim. Zobacz zdjęcia luksusowych nieruchomości. Najdroższe domy w Łodzi Przeczytaj koniecznie: Łódź. Policja szuka mordercy 57-latki w parku a Zdrowiu. Są telefony od chcących pomóc łodzian, czy będzie przełom? Zabójstwo na Zdrowiu Czytaj również: Zamordowana 20-letnia kobieta, jej 8-miesięczna córka trafiła do Okna Życia. Zatrzymano 20-latka Czytaj też: Arcybiskup Grzegorz Ryś przeprasza za słowa ojca Tadeusza Rydzyka Polecamy: Rząd przedstawia narodową strategię szczepień na COVID-19Czytaj dalej na kolejnym slajdzie: kliknij strzałkę „w prawo", lub skorzystaj z niej na klawiaturze komputera. Zobacz: Najdroższe domy na sprzedaż w Łodzi i województwie łódzkim. Zobacz zdjęcia luksusowych nieruchomości. Najdroższe domy w Łodzi Przeczytaj koniecznie: Łódź. Policja szuka mordercy 57-latki w parku a Zdrowiu. Są telefony od chcących pomóc łodzian, czy będzie przełom? Zabójstwo na Zdrowiu Czytaj również: Zamordowana 20-letnia kobieta, jej 8-miesięczna córka trafiła do Okna Życia. Zatrzymano 20-latka Czytaj też: Arcybiskup Grzegorz Ryś przeprasza za słowa ojca Tadeusza Rydzyka Polecamy: Rząd przedstawia narodową strategię szczepień na COVID-19Czytaj dalej na kolejnym slajdzie: kliknij strzałkę „w prawo", lub skorzystaj z niej na klawiaturze komputera.
Łódzkie Burmistrz i radni Wielunia staną przed sądem za brak maseczek. Kary za brak maseczek. Urzędnicy bez maseczek, będą kary? Cztery osoby uczestniczące w sesji rady miejskiej w Wieluniu 13 października usłyszały zarzuty w sprawie o wykroczenie. Chodzi o burmistrza Pawła Okrasę i radnych, którzy nie zastosowali się do nakazu zakrywania ust i nosa podczas obrad. Wieruszowska policja zapowiada skierowanie wniosku do sądu o ukaranie całej czwórki zaraz po tym, jak uzupełniony zostanie materiał dowodowy. Zobacz: Najdroższe domy na sprzedaż w Łodzi i województwie łódzkim. Zobacz zdjęcia luksusowych nieruchomości. Najdroższe domy w Łodzi Przeczytaj koniecznie: Łódź. Policja szuka mordercy 57-latki w parku a Zdrowiu. Są telefony od chcących pomóc łodzian, czy będzie przełom? Zabójstwo na Zdrowiu Czytaj również: Zamordowana 20-letnia kobieta, jej 8-miesięczna córka trafiła do Okna Życia. Zatrzymano 20-latka Czytaj też: Arcybiskup Grzegorz Ryś przeprasza za słowa ojca Tadeusza Rydzyka Polecamy: Rząd przedstawia narodową strategię szczepień na COVID-19Czytaj dalej na kolejnym slajdzie: kliknij strzałkę „w prawo", lub skorzystaj z niej na klawiaturze komputera. Zobacz: Najdroższe domy na sprzedaż w Łodzi i województwie łódzkim. Zobacz zdjęcia luksusowych nieruchomości. Najdroższe domy w Łodzi Przeczytaj koniecznie: Łódź. Policja szuka mordercy 57-latki w parku a Zdrowiu. Są telefony od chcących pomóc łodzian, czy będzie przełom? Zabójstwo na Zdrowiu Czytaj również: Zamordowana 20-letnia kobieta, jej 8-miesięczna córka trafiła do Okna Życia. Zatrzymano 20-latka Czytaj też: Arcybiskup Grzegorz Ryś przeprasza za słowa ojca Tadeusza Rydzyka Polecamy: Rząd przedstawia narodową strategię szczepień na COVID-19Czytaj dalej na kolejnym slajdzie: kliknij strzałkę „w prawo", lub skorzystaj z niej na klawiaturze komputera. Nasze miasto
Łódzkie Burmistrz i radni Wielunia staną przed sądem za brak maseczek. Kary za brak maseczek. Urzędnicy bez maseczek, będą kary? Cztery osoby uczestniczące w sesji rady miejskiej w Wieluniu 13 października usłyszały zarzuty w sprawie o wykroczenie. Chodzi o burmistrza Pawła Okrasę i radnych, którzy nie zastosowali się do nakazu zakrywania ust i nosa podczas obrad. Wieruszowska policja zapowiada skierowanie wniosku do sądu o ukaranie całej czwórki zaraz po tym, jak uzupełniony zostanie materiał dowodowy.

Łódzkie Burmistrz i radni Wielunia staną przed sądem za brak maseczek. Kary za brak maseczek. Urzędnicy bez maseczek, będą kary?

Burmistrz Wielunia i radni z zarzutami. Za brak maseczek odpowiedzą przed sądem

Najprawdopodobniej przed Sądem Rejonowym w Wieluniu znajdzie swój finał sprawa niestosowania się do nakazu zakrywania ust i nosa przez burmistrza Wielunia Pawła Okrasę i część radnych podczas obrad rady miejskiej.

Sprawa swój początek ma 13 października. Burmistrz wraz z częścią radnych uczestnicząc w sesji rady miejskiej nie zastosował się do nakazu zasłaniania ust i nosa w dobie pandemii. Sprawa została zgłoszona na policję.

Wieluńscy policjanci przesłuchali świadków i zgromadzili materiał dowodowy, po czym KPP w Wieluniu wyłączyła się ze sprawy, żeby uniknąć ewentualnych oskarżeń o brak obiektywizmu. Już 15 października wieluńska policja przekazała zgromadzony materiał do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Sprawa ostatecznie trafiła do KPP w Wieruszowie.

Wieruszowscy funkcjonariusze zakończyli już czynności z podejrzanymi o popełnienie wykroczenia.

Cztery osoby uczestniczące uczestniczące w sesji rady miejskiej w Wieluniu 13 października zostały wezwane do tutejszej jednostki policji w dniu 1 grudnia. Są to osoby w wieku od 48 do 62 roku życia. Usłyszały zarzuty w tej sprawie o wykroczenie niestosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa i zostały przesłuchane w charakterze podejrzanych - informuje asp. sztab. Damian Pawlak, Oficer Prasowy KPP w Wieruszowie

.

Jak wyjaśnia dalej rzecznik wieruszowskiej policji, zachodzi jeszcze konieczność uzupełnienia zgromadzonego materiału, po czym skierowany zostanie wniosek o ukaranie podejrzanych. Najprawdopodobniej wniosek trafi do Sądu Rejonowego w Wieluniu i to tutaj sprawa znajdzie swój finał.

Co grozi burmistrzowi i radnym?

Za niestosowanie się do nakazu zakrywania ust i nosa można otrzymać mandat, jednak w przypadku, gdy sprawa trafi przed sąd konsekwencje mogą być dużo surowsze. Sąd może nałożyć grzywnę w wysokości nawet 5 tys. zł. Obecnie przepisy przewidują wyższe grzywny, jednak burmistrz i radni będą odpowiadać według stanu prawnego na dzień 13 października. Dodatkowo karę administracyjną może nałożyć właściwy sanepid. Ta może wynosić nawet 30 tys. zł.

Paweł Okrasa w rozmowie z nami wyjaśniał dlaczego nie zastosował się podczas obrad na nakazy zakrywania ust i nosa. Burmistrz Wielunia podnosił, że nie ma podstawy prawnej, by zmusić do tego człowieka zdrowego. Poza tym, jak twierdził, jego decyzja wynikała z dbałości o własne zdrowie.

Ja nie chcę sobie szkodzić.Po drugie pan minister Dworczyk powiedział, że pan premier Kaczyński w pewnej okoliczności nie był w maseczce idąc gdzieś, ponieważ był w pracy. Ja też byłem w pracy. Poza tym mi się bardzo źle mówi, kiedy mam maskę na twarzy. Nie jestem w stanie mówić w sposób pełny. Maska, jeśli jest używana dłużej niż pół godziny, czy godzinę, przynosi więcej szkody - wyjaśniał Paweł Okrasa.

Burmistrz zaznaczał także, że nie obawia się ewentualnej sprawy w sądzie. Przekonywał, że nie można ukarać nikogo na podstawie przepisów, które nie mają odpowiedniego umocowania prawnego. Do sprawy będziemy wracać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki