18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Łódzkie uczelnie niżej w prestiżowym rankingu

Paweł Patora
Grzegorz Gałasiński
Udostępnij:
W najbardziej prestiżowym rankingu wyższych uczelni, przeprowadzanym przez dziennik "Rzeczpospolita" i Fundację Edukacyjną "Perspektywy", łódzkie szkoły wyższe zajęły miejsca nieco gorsze niż w roku ubiegłym.

W rankingu uczelni akademickich najwyżej - na 13. miejscu - uplasowała się Politechnika Łódzka. Chociaż oznacza to spadek aż o 5 miejsc w porównaniu z dwoma latami poprzednimi, to PŁ utrzymała wysokie, 4. miejsce wśród polskich uczelni technicznych, zdobywając więcej punktów niż w latach poprzednich.

Na 16. miejscu spośród polskich uczelni akademickich znalazł się Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Jest to pozycja nieco niższa niż w roku 2012 (wtedy było miejsce 13.), ale dużo wyższa niż w roku 2011 (23.).

Uniwersytet Łódzki sklasyfikowano na 23. miejscu. W latach 2011 i 2012 były to miejsca odpowiednio 14. i 24.

Na liście rankingowej uczelni akademickich znalazły się też dwie łódzkie szkoły niepubliczne. Na 64. miejscu sklasyfikowano Społeczną Akademię Nauk, a na 83. Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną.

Obie te uczelnie znalazły się na wysokich miejscach w rankingu magisterskich uczelni niepublicznych. Społeczną Akademię Nauk sklasyfikowano na 7. miejscu, zaś Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną na 11. Na 63. miejscu tego samego zestawienia znalazła się Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

W rankingu niepublicznych uczelni licencjackich wysokie, 4. miejsce zajęła Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Pabianicach. W roku 2011 uczelnia ta była 10., a w roku 2012 - 6.

W zestawieniu państwowych wyższych szkół zawodowych, PWSZ w Skierniewicach zajęła przedostatnie - 18. miejsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
brukiew
Tu się kłania brak innowacyjności i przestarzały system kształcenia
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie