Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ŁÓDZKIE ZOO: Jak przeskoczyć kangura? [ZDJĘCIA]

Joanna Barczykowska
Potrafią skoczyć nawet na osiem metrów, a w sytuacji zagrożenia uciekają tylko do przodu. W herbie Australii obok strusi emu możemy zobaczyć właśnie kangury, ponieważ są to zwierzęta, które nigdy się nie cofają, tylko zawsze podążają do przodu symbolizując kraj ciągłego postępu.

W łódzkim zoo mieszkają obecnie trzy kangury. Ośmioletni samiec i dwie samice to jedne z ulubieńców najmłodszych łodzian. Choć kangury nie mają imion, ponieważ na nie po prostu nie reagują, jedna samica przez dzieci z łódzkiej podstawówki została zaadoptowana i "ochrzczona" jako Kiki.

Kangury to jeden z najdłużej hodowanych w łódzkim ogrodzie zoologicznym gatunków. Pierwszym kangur trafił do nas z Budapesztu już w 1959 roku.

- Kangury żyją w naturze około 12 lat, ale w ogrodach potrafią przeżyć zdecydowanie więcej. W przeszłości mieliśmy w Łodzi kangura, który przeżył u nas 16 lat i jeszcze pojechał do innego ogrodu. Był kangurem najdłużej żyjącym w ogrodach zoologicznych - mówi Elżbieta Nowak z łódzkiego zoo.

Łódzkie kangury zjadają dziennie ponad dwa kilogramy płatków owsianych i owoców. Szczególnie lubią banany i pomarańcze. W pobliżu ich klatki znajduje się skocznia kangura, na której dzieci mogą się w skokach zmierzyć z przybyszami z Australii.

  • Żyją w Australii
  • W naturze żyją 12 lat. W ogrodach zoologicznych nawet 18
  • Noworodki kangura mają zaledwie dwa centymetry i ważą 0,8 grama
  • W torbie mamy spędzają pierwsze osiem miesięcy życia

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki