Ponad 70 przedsiębiorców ubiegało się pomieszczenie podczas 5. edycji konkursu Lokale dla Kreatywnych. Lokal przyznano 33 osobom - poinformował wiceprezydent Łodzi Radosław Stępień, na konferencji przy ul. Sienkiewicza 61a. Miejsce konferencji nie było przypadkowe, bo lokal w tym budynku został przyznany Agacie Mirkowskiej z firmy Icon Design.

- Lokal dla kreatywnych znajdują się w oficynach, fabrykach i na piętrach kamienic. Pani Agata zachwyciła nas pomysłem na zagospodarowanie tego miejsca. Ludzie, którzy zostają najemcami tych lokali mają pasje, są kreatywni. W sierpniu rozpoczniemy 6. edycję programu - mówi Radosław Stępień.

Kto może liczyć na lokal? - Ważny jest pomysł na wykorzystanie pomieszczeń. Im bardziej inspirujący, tym lepiej. Do końca lipca przeprowadzimy inwentaryzacje lokali, które zaproponujemy w 6. edycji konkursu - mówi Marcin Obijalski z Wydziału Budynków i Lokali.

Agata Mirkowska zachęca do udziału w konkursie. - Jesteśmy firmą projektową, inspirujemy się folklorem i sztuką. W przyznanym lokalu urządzimy galerię, sklep z meblami i ceramiką. Chcę tu promować sztukę, działania artystyczne i folklor nawiązujący do tradycji łowickiej. Icon Home, bo tak będzie nazywać się to miejsce, ma promować Łódź i dawać radość mieszkańcom - zapowiada Mirkowska.