Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Magazyn AliExpress pod Łodzią. Paczki z AliExpress do klientów w Polsce i Europie z magazynu w Konstantynowie Łódzkim

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
AliExpress, chiński gigant handlu elektronicznego, otworzył pod Łodzią centrum logistyczne. Pierwsze paczki zostaną stąd wysłane przed 11 listopada, czyli chińskim Dniem Singla. Wówczas na AliExpress zaczynają się największe promocje.O otwarciu centrum pierwsi napisali dziennikarze branżowego portalu i czasopisma Wiadomości Handlowe. Poinformowali, że centrum logistyczne zostało otwarte w październiku pod Łodzią i zajmuje powierzchnię 10 tys. mkw. Udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, że chodzi o centrum logistyczne Panattoni Łódź Park West, które mieści się w Konstantynowie Łódzkim, przy ul. Niesięcin.Czytaj dalej...
AliExpress, chiński gigant handlu elektronicznego, otworzył pod Łodzią centrum logistyczne. Pierwsze paczki zostaną stąd wysłane przed 11 listopada, czyli chińskim Dniem Singla. Wówczas na AliExpress zaczynają się największe promocje.O otwarciu centrum pierwsi napisali dziennikarze branżowego portalu i czasopisma Wiadomości Handlowe. Poinformowali, że centrum logistyczne zostało otwarte w październiku pod Łodzią i zajmuje powierzchnię 10 tys. mkw. Udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, że chodzi o centrum logistyczne Panattoni Łódź Park West, które mieści się w Konstantynowie Łódzkim, przy ul. Niesięcin.Czytaj dalej... Pixabay
AliExpress, chiński gigant handlu elektronicznego, otworzył pod Łodzią centrum logistyczne. Pierwsze paczki zostaną stąd wysłane przed 11 listopada, czyli chińskim Dniem Singla. Wówczas na AliExpress zaczynają się największe promocje.

O otwarciu centrum pierwsi napisali dziennikarze branżowego portalu i czasopisma Wiadomości Handlowe. Poinformowali, że centrum logistyczne zostało otwarte w październiku pod Łodzią i zajmuje powierzchnię 10 tys. mkw. Udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, że chodzi o centrum logistyczne Panattoni Łódź Park West, które mieści się w Konstantynowie Łódzkim, przy ul. Niesięcin.

Dla polskich sprzedawców

Z magazynu będą korzystać ci sprzedawcy, którzy wysyłają towary z Polski.

- Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress - podkreśla Gary Topp, dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią, cytowany przez Wiadomości Handlowe. - Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach.

Trzy dni a nawet krócej

Założenie jest takie, by paczki wysłane z Konstantynowa Łódzkiego dotarły nie tylko do różnych miejsc w Polsce, ale i do naszych sąsiadów: do Niemiec, Czech, Austrii i Słowacji. W Polsce dostawa ma zająć nie więcej niż trzy dni, natomiast do dużych miast, takich jak Łódź, Poznań, Kraków, Katowice, Warszawa część przesyłek może być dostarczona już następnego dnia.

Czekają na Dzień Singla

Magazyn został już otwarty, ale paczki z Konstantynowa jeszcze nie są dostarczane. Ma to się stać przed 11 listopada, czyli Dniem Singla, świętem obchodzonym w Chinach. Data nie została wybrana przypadkowo, wówczas rozpoczyna się wielki festiwal zakupów, promocji i wyprzedaży, a dla AliExpress jest to okres ogromnej ilości zamówień.

Centrum AliExpress w Panattoni Łódź Park West jest największą inwestycją chińskiej firmy nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej. Powstało we współpracy z firmą Cainiao Network, która nazywana jest logistycznym ramieniem Grupy Alibaba, do której należy AliExpress. Jak podkreślają przedstawiciele inwestora w komunikacie dla Wiadomości Handlowych, projekt pod Konstantynowem ma udowodnić ciągły nacisk AliExpress na inwestycje w infrastrukturę i usprawnienie doświadczeń użytkowników podczas internetowych zakupów.

We wrześniu natomiast przedstawiciele AliExpress poinformowali o zmianach dotyczących aplikacji. Po uaktualnieniu ma oferować darmową dostawę dla ok. 80 proc. produktów.

Automaty do odbioru paczek

Na nowym magazynie może się nie skończyć. Na początku tego roku Gary Topp mówił, że trwają badania dotyczące stworzenia własnej sieci automatów do odbioru paczek zamawianych za pośrednictwem AliExpress. W marcu natomiast taka maszyna stanęła w Warszawie, na Woli - przy ul. Zawiszy. Wyróżnia się kolorystyką: jest niebieska z zielonym daszkiem i znacznie mniejsza od automatów paczkowych konkurencji. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle takie maszyny pojawią się w Łodzi lub w województwie łódzkim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki