Majstersztyk trenera Marka Chojnackiego. Zwycięska inauguracja sezonu piłkarek TME SMS Łódź

Trener Marek Chojnacki doskonale poprowadził swoje zawodniczki z TME SMS do zwycięstwa Fot. Krzysztof Szymczak
Piłka nożna. Od zwycięstwa 2:1 nad Śląskiem Wrocław piłkarki TME SMS Łódź rozpoczęły nowy sezon ekstraligi piłki nożnej kobiet. Premiera odbyła się na stadionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego przy ul. Milionowej w Łodzi.

Niespodziewanie w 14 minucie prowadzenie objęły piłkarki z Wrocławia. Marcelina Buś wykorzystała pierwszą, dobrą akcję gości i strzeliła z bliska do siatki. Piłkarki TMESMSpróbowały szybko odrobić straty, ale do zmiany stron to się ni udało.
Dopiero w 58 minucie łodzianki odczarowały bramkę wrocławianek. Piłkarki TMESMSwywierały presję na rywalkach, nie pozwalały im wyjść z piłką z własnej połowy i w końcu piłkarki Śląska nie upilnowały Klaudii Jedlińskiej, która przyjęła podanie Anny Rędzi w polu karnym, zostawiła piłkę Nadii Krezyman i młoda zawodniczka TMESMSz bliska umieściła piłkę w siatce.
Trener Marek Chojnacki doskonale jednak zareagował na wydarzenia boiskowe i w 70 minucie wprowadził na boisko dwie zawodniczki: Małgorzatę Lichwę i debiutującą w barwach TMESMSDominikę Kopińską. I to był majstersztyk trenera. Pierwsza asystowała, a druga wykończyła akcję łodzianek w 78 minucie. Małgorzata Lichwa oddała strzał na bramkę Śląska, ale została zablokowana, a po odbiciu piłki podała do Dominiki Kopińskiej. Nowa zawodniczka TMESMSpo krótkim dryblingu strzeliła z około 11 metrów po długim rogu, nie do obrony!
Piłkarki TMESMSŁódź wygrały zasłużenie.

TMESMSŁódź – Śląsk Wrocław 2:1 (0:1)

Gole: 0:1 - Marcelina Buś (14), 1:1 - Nadia Krezyman (58), 2:1 - Dominika Kopińska (78)
TMESMS: Oliwia Szperkowska - Yurina Enjo, Wiktoria Zieniewicz, Katarzyna Konat, Daria Kurzawa - Dominika Gąsieniec (70, Małgorzata Lichwa), Ernestina Abambila, Gabriela Grzybowska, Anna Rędzia (85, Maria Zbyrad) - Klaudia Jedlińska (88, Oliwia Malesa), Nadia Krezyman (70, Dominika Kopińska). Trener: Marek Chojnacki.
Inne mecze:
Tarnovia Tarnów – KKP Bydgoszcz, Medyk Konin – Olimpia Szczecin 4:2, Rekord Bielsko-Biała – AZS UJ Kraków 0:2, Górnik Łęczna – GKS Katowice 2:0, Czarni Sosnowiec – APLG Gdańsk przełożony na 25 sierpnia, 16:00